WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
manola17
Posty: 25
Rejestracja: 28 sty 2013, o 10:44

WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: manola17 »

Cześć:) Co uważacie o próbie wystartowania w OB pierwszoklasistki? Wprawdzie, jeżeli komisja przepuści mnie do etapu testowego, to będę już w 2 LO. Pomóżcie! Kiedy upływa termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu? Do kiedy należy wysłać prace badawcze? help help help! Powiedzcie wszystko, co powinnam wiedzieć o OB ! Licze na jakieś cenne porady od Was- starych wyjadaczy biologicznych:) co najlepiej wziąść na temat pracy badawczej ? jakie są oczekiwania komisji:(?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: tchorz »

Ponieważ ciagle nie ma wyników przetargu,temat podobno mozna zgłaszać do końca czerwca.
Pracę odaje się na poczatku roku szkolnego. Najlepeij przeczytać porady dotyczące pracy na stronie olimpiady. Przeczytać i dobrze zrozumieć.
Praca moze być prosta ale zrobiona z zasadami regulaminu.
Jak napiszesz pracę to szkolna komisja na pewno Cie przepuści. W większosci szkół nie ma żadnego egazminu, czy coś.

Do tej pory praktycznie to był własciwie jeden etap. Okręgowy. Wszyscy którzy napisali pracę i została pozytywnie oceniona przechodzili do etapu okregowego.
Jak ktos przeszedł wyzej to był finalitą i walczył o laureata
Ozeret
Posty: 33
Rejestracja: 12 cze 2011, o 22:49

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: Ozeret »

Co do info na temat olimpiady to wszelkie organizacyjne to najlepiej na stronie olimpiady sprawdzać, to jest najpewniejsze źródło informacji. Jeżeli potrzebujesz porad od starych wyjadaczy to proponuję zajrzeć na stronę [mod], tam jest parę artykułów napisanych przez doświadczonego uczestnika. Też jest tam obszerny artykuł na temat pracy badawczej, z którym polecam się zapoznać. Ja osobiście doszedłem do etapu centralnego (w tym części ustnej) w pierwszej klasie liceum, tak że pod tym względem nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko chęci i samozaparcia. Życzę powodzenia!)
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: truuskaawka »

Mam pytanie odnośnie książek do OB. Mam Biologię Villego tylko strasznie starą wersję. Czy jest sens kupować nową? I jakie książki warto przeczytać? Nie chodzi mi o takie rozdrabnianie się jak to jest na stronie OB.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: Smile_Forever »

Lepiej mieć którąś z nowych wersji encyklopedii Villeego a jeszcze lepiej Campbella Bo jednak przez te lata doszło sporo odkryć genetycznych, które pod kątem OB trzeba znać Co do książek - Krótkie wykłady są ciekawe, ale trzeba z nich korzystać wybiórczo, bo nie wszystkie tematy przydadzą się pod kątem testów, to samo inne książki specjalistyczne, np. Kopcewicz, Harper, Szweykowscy etc.
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: truuskaawka »

A jeśli chodzi o Krótkie wykłady to jakie przede wszystkim?
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: bioman »

Biochemia ja jeszcze korzystam z Mikrobiologii i Genetyki KW oraz ewentualnie Biologii Zwierząt
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: Smile_Forever »

Ja korzystałam też z Biologii roślin", ale tam nie ma dużo ponadprogramowych informacji, Fizjologia człowieka jest świetna, ale na OB ten dział ma być teraz okrojony niestety. A tak poza tym to tak jak pisze bioman, Biochemia", Mikrobiologia i Genetyka są najważniejsze, Immunologia jest zdecydowanie wykraczająca poza OB, to samo Neurologia", można sobie poczytać jak kogoś to interesuje
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: bioman »

Glikoproteina, oczywiscie, zpomnialem o Fizjologii człowieka, również polecam - chociaz jak pierwszy raz spojrzałem na objętośc jaką zajmuje układ nerwowy to o mało zawału nie dostałem
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: truuskaawka »

Ok, dzięki wielkie
hematuria
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2013, o 14:34

Re: WSZYSTKO O OB - materiały, książki, testy HELP!

Post autor: hematuria »

Hej, jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem testów do zawodów II stopnia olimpiady biologicznej to posiadam z lat:
2011/2012, 2010/2011, 2009/2010,2008/2009,2007/2008, 2006/2007,
2005/2006, 2004/2005, 2003/2004,2002/2003,1999/2000,1996/1997,
1995/1996,1992/1993
można kupić też z wybranych lat. koszt za wszystkie to 140 zł, widziałam inne oferty i moja jest najtańsza
kontakt [at].pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość