książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
alice23452
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2013, o 18:01

książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: alice23452 »

witam ] chodzę do 1 klasy gimnazjum i chce być w przyszłości lekarzem nie wiem jeszcze jakim. Staram się robić książki z biologi i chemi do przodu itd. wiem że może to głupie bo w tym wieku nie mogę stwierdzić kim będę w przyszłości ale przynajmniej mnie to interesuje. mam prośbę byście mi poradzili jakąś fajną książkę z dużą ilością informacji ale pisaną jakimś prostym językiem by osoba w moim wieku ją zrozumiała(tyle książek przeglądałam i naprawdę albo coś dla dziecka z podstawówki albo coś dla studenta medycyny) . Coś w stylu anatomii człowieka z omówieniem dokładnie wszystkiego co mamy w środku xdd a i jeszcze to mój pierwszy post na tym forum nie jestem pewna czy w dobrym miejscu go umieściłam jak coś to przepraszam.

z góry dzięki ] pozdrawiam
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: książka

Post autor: AnnaWP »

Myślę, że nie dobrze jest od razu sięgać po profesjonalne, medyczne książki. Może rozwijaj zainteresowania bardziej ogólnie, przyda się i do matury, i do rozumienia treści na medycynie.

Czytałam niedawno płeć i śmierć - absolutnie nic ze spraw poniżej 18", dotyczy głównie apoptozy i związku z ewolucją płciowości. W tym przykładem jest zawał mięśnia sercowego. Książka popularno-naukowa, myślę że przy odrobinie zaparcia dasz radę. W dodatku fajnie napisana, bo czasem śmieszne komentarze daje autor, np. porównanie z Gwiezdnymi wojnami. Nie pamiętam dokładnie jakie, ale pamiętam że z filmem coś było.

Polecam też książki o ewolucji, nigdy nie zawadzi. Teraz kończę (niestety!) Najwspanialsze widowisko świata, zachwycające w rzeczy samej. Rysio wrócił do swojego głównego tematu, czysto biologicznego. Ale ta chyba jest najlepsza z dotychczasowych, a znam już większość.

Z bardziej medycznych, neurologicznych czytałam też u źródła naszych myśli", to opowieść o gleju, dość przekonująca, ale też chyba trudniejsza dla młodego czytelnika.

Jak coś mi się wspomni, to dopiszę.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: książka

Post autor: Wendigo »

Oj, spokojnie z tymi książkami specjalistycznymi. Przypuszczam, że w tym wieku możesz się jedynie zniechęcić do pogłebiania swojej wiedzy czytając tego typu pozycje. Ja bym prędzej polecił jakieś podręczniki z poziomu szkoły średniej.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: tchorz »

Polecem biologię Villego a teraz jest jeszcze Campbell
Korzystałam piszac referaty w podstawówce i również obecnie do Olimpiady biologicznej. To własnie unwersalna ksiazka
________

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: ________ »

Jednosc i roznorodnosc PWN to tez fajna ksiazka. Albo fizjologie zwierzat z elementami fizjologi czlowieka B. Bukaly.

Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: Fify715 »

Również polecam Biologię Villego. Język może nie najprostszy, ale przystępny. Książka ta jest oparta o najnowsze badania i w ogóle super ciekawa Ja też już w Twoim wieku zastanawiałam się nad przyszłością. To nie jest w cale głupie. Przynajmniej wiesz czego chcesz od życia, masz ambicje, tak trzymaj. Ja np. dalej nie wiem co mam robić, ale obrałam już w miarę kierunek w którym chcę iść Powodzenia Ci życzę
alice23452
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2013, o 18:01

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: alice23452 »

właśnie prze chwilą byłam w księgarni i zamówiłam książkę u źrodla naszych myśli.Jak uzbieram sobie więcej kasy to kupie też biologię villego i campbella . Ale jak byłam w księgarni spytałam się tęż jakie mają tam książki o tej tematyce jedna mnie zainteresowała o chirurgi nazwa też chirurgia. nie pamiętam całej. na okładce byla klatka piersiowa jakiegoś chłopaka książka nie wiem czy ma dużo takich informacji naukowych. ale była o lekarzach w starożytności posługujących się nożami rzeźniczymi i o ich bohaterskich operacjach na żywca ratujących oczywiście życie. Jeśli kojarzycie taką książkę to powiedzcie co o niej myślicie. dodam żę była gruba na oko z 800 str
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: randomlogin »

Z takich klimatow jak teraz mowisz, to zdecydowanie Stulecie chirurgow i Triumf chirurgow polecam, w tej kolejnosci. Klasyka. Zreszta niewykluczone, ze o tym wlasnie mowisz.
EDIT: wlasnie znalazlem okladke w internecie, zdecydowanie o tym mowisz - nie kojarzylem, ze jest nowe wydanie.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: Giardia Lamblia »

A po Stuleciu i Triumfie można dopełnić pozycją Pacjenci również Jürgena Thorwalda

Tylko to nie są podręczniki a zapiski rozwoju chirurgii (w bardzo interesującej formie), zaczynając od najbardziej przełomowego etapu - rozpoczęcia stosowania anestezji, a chwilę później antyseptyki i aseptyki.
Iga Ma
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2013, o 15:36

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: Iga Ma »

Widzę, że nie tylko ja mam takie szerokie plany na przyszłość Przynajmniej wiemy w jakim kierunku podążać O biologii Villego słyszałam wiele pozytywnych opinii. Osobiście nie miałam z nią styczności, ale też mam zamiar ją zakupić
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: AnnaWP »

10 największych odkryć medycyny - bodaj medycyny, bardzo ciekawa pozycja.

Biologię Villego też sobie chwaliłam bardzo.
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: turbodynoman »

w gimnazjum to może warto zainteresować się różnymi kółkami biologiczno / chemicznymi ?
ah gdybym ja mógł cofnąć czas
alice23452
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2013, o 18:01

Re: książka w gimnazjum do nauki na lekarza

Post autor: alice23452 »

niestety kółka są tylko dla 3 klas [
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości