Błędy w przygotowaniach do matury.

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: Pani_M »

chodzę do dobrej szkoły, i niektórzy nauczyciele są szaleni Nie dajemy rady z tymi przedmiotami bo oni nam na 15 kwietnia jeszcze kartkowke zapowiadają, totalna pomyłka z taka szkołą, mamy bardzo dużo lekcji, beznadziejnie ułożony plan, czesto wychodzimy pozniej nizz drugie klasy, a ja po wyjsciu ze szkoly marze tylko o jednym: łóżko łóżko łóżko zamiast się uczyć na biologię czy chemie to muszę sie uczyc wosu czy wszystkich organizacji na swiecie z geografi
Co do korków to ja też jakoś daje rade bez, ale to zalezy od nauczycieli w szkole, z biologii mam przecudownego nauczyciela, tlumaczy wszystko po kolei, z chemii tez nawet spoko. Duzo tez robie sama i naprawde widac efekty Poza tym w dobie internetu, jesli ktos nie ma zbytnio problemow z angielski na internecie mozna wyszukac milion roznych filmikow np. z metabolizmu czy z mechanizmu biosyntezy bialka, od razu zapamietuje sie sam mechanizm a nie wkute po kolei zagadnienia.
Ale mysle ze najwiekszym bledem jakim mozna popelnic przy nauce jest nauka przy wlaczonym fejsie i innych rozpraszaczach. nie da sie, chocby nie wiem co to sie nie dagt
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: goodman »

Pani_M pisze:Ale mysle ze najwiekszym bledem jakim mozna popelnic przy nauce jest nauka przy wlaczonym fejsie i innych rozpraszaczach. nie da sie, chocby nie wiem co to sie nie dagt
To też zależy od człowieka, bo jak się potrafi dozować jedno i drugie to nauka jest tak samo efektywna (przynajmniej u mnie tak było). Problem jest wtedy jak sie wejdzie tylko cos sprawdzic na 2 minuty, a przepadnie się na 2 godziny. Natomiast system typu: 25min nauka - 5min przerwa sprawdza się raczej OK. )
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: La Morte Vivante »

Ja muszę internet całkowicie wyłączyć, bo za bardzo mnie kusi. RZeczywiście zależy od człowieka
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: HannaAnna »

Myślę ze psychika tez tu jest wazna
A co wg Was z psychiką?Jak nie dać się zwariować?

Pani_M, współczuję

U mnie niestety przedmioty rozszerzone nie są nauczane na dobrym poziomie.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: goodman »

HannaAnna pisze:
Myślę ze psychika tez tu jest wazna
A co wg Was z psychiką?Jak nie dać się zwariować?
Miej wyje*ane, a będzie Ci dane - sprawdza się zawsze i wszędzie.
Dobrze znaleźć sobie jakaś alternatywę, plan B, jakby nie wyszło. Traktowanie matury jak 150min walka o życie, raczej nie pomaga.

Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: lycha13 »

Dokładnie miej wyjebane, bo ludzie panikuja juz w wakacje przed matura i nawet do niej nie podchodzą bo i tak się nie uda

Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: Wendigo »

HannaAnna pisze:Ostatnio zastanawiam się czy chcąc w miarę dobrze napisać maturę (obojętnie z jakich przedmiotów- czy to historia czy biologia) lepiej iść do lepszego liceum ,gdzie nauczyciele wymagają wiedzy nie tylko z przedmiotów wiodących czy może do przeciętnego,gdzie można w pełni oddać się samodzielnej pracy własnym rytmem.Jakie są Wasze doświadczenia?
Gdybym mógł się cofnąć w czasie i ponownie dokonać wybór szkoły średniej, to głównym kryterium które bym przyjął byłaby odległość szkoły od miejsca zamieszkania. Po co tracić czas na dojeżdżanie jak można go wykorzystać w lepszy sposób? Sam poziom szkoły ma mniejsze znaczenie, nikt się za Ciebie nie nauczy. Jedynie można się spodziewać, że w bardziej renomowanym LO będą lepsi uczniowie i może to być mobilizacją do nauki, jak nie lubisz odstawać od grup - tzw. wyścig szczurów - niektórzy lubią takie klimaty.
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: Pralka Frania »

zgadzam się w 100% procentach z tym co pisał goodman, żeby wybrać sobie szkołę, która nie będzie przeszkadzać w życiu ja niestety popełniłam ten błąd i wybrałam liceum renomowane aż szkoda na nie słów. Wg mnie lepiej iść do normalnej szkoły i skupić się na przedmiotach, które chcesz zdawać na maturze, nie rozpraszać się średnią, przedmiotami których nie potrzebujesz, bo to strata czasu. A nawet jeśli trafisz w szkole na kiepskich nauczycieli to samemu możesz się przygotować, najważniejsze żeby nie rozpraszać się pierdołami a raczej żeby renomowana szkoła Cię nimi nie rozpraszała xd
Amore22
Posty: 14
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 09:29

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: Amore22 »

A co uwazacie za najlepszy sposob do nauki jakies ksiazki, filmy czy cos jeszcze innego chodzi mi glownie o biologie i chemie a moze znacie jakies pomocne strony
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: La Morte Vivante »

ja polecam serię Było sobie życie". Bardzo przyjemnie się je ogląda zwłaszcza gdy już ma się pojęcie o danym temacie, a dzięki filmikom szczegóły zostają na dłużej
Amore22
Posty: 14
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 09:29

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: Amore22 »

Moze byc calkiem ciekaweD dzieki)
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: HannaAnna »

Tracenie czasu na dojazdy to musi być naprawdę męcząca sprawa.Na szczęście mnie to nie dotyczy Ale są osoby, które dają sobie radę.
Swoją drogą wrócić do domu około 17-18 ogarnąć się i jeszcze nauczyć czegoś to mega ciężka sprawa.
Amore22
Posty: 14
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 09:29

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: Amore22 »

Ja jestem dojezdzajaca i jestem w domu po 15 czasem po 16 i jakos sobie radze, ucze sie z tego co najbardziej mnie interesuje a jezeli chodzi o reszte to nie potrzebuje duzo czasu, a jezeli chodzi o duzo nauki to rozkladam sobie na kilka dni i wtedy jest o wiele lepiej)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości