Błędy w przygotowaniach do matury.

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: HannaAnna »

Każdy robi jakieś błędy czy to w nauce czy to już w poważnych przygotowaniach do matury.Często słyszę, że absolwenci liceów żałują np. tego ,że nie skupiali się na przedmiotach maturalnych lub za bardzo walczyli o średnią .
Jakie błędy Wy popełniacie/popełnialiście lub o jakich słyszycie?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: Jivan »

HannaAnna pisze:Każdy robi jakieś błędy czy to w nauce czy to już w poważnych przygotowaniach do matury.Często słyszę, że absolwenci liceów żałują np. tego ,że nie skupiali się na przedmiotach maturalnych lub za bardzo walczyli o średnią .
Jakie błędy Wy popełniacie/popełnialiście lub o jakich słyszycie?
ja tam srednią zawsze pierdo**** a i tak dobra wyszła, bo moja frekwencja to 100% była, zawsze na spr wystarczyło mi z lekcji, z histy czy geo miałem i tak 5 , a uczyłem sie tylko na bio i chem, tak godzinke dziennie i teraz żauje bo moglem do bio i chemi bardziej się przyłożyć
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: HannaAnna »

A korki z chemii i biologii?Warto chodzić?
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: cordis »

Z biologii mi się wydaje że nie warto , a z chemii to zależy jakiego masz nauczyciela w szkole
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: Miniaa »

Co do biologii to jednak wydaje mi się, że warto znaleźć kompetentnego korepetytora, który w nieskończoność będzie sprawdzał zadania, matury itd.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: zoo_ »

mój błąd: brak nauki
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: goodman »

zoo_ pisze:mój błąd: brak nauki
to mamy tak samo

Co do korepetytorów, to ja sobie daje rady całe życie sam bez żadnego, a z biol/chem/fiz zaczynałem od poziomu zero po moim (idiotycznym) humanie.
Jak ktoś nie czuje potrzeby, to moim zdaniem korki są zbędne.
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: La Morte Vivante »

Wszystkiego można nauczyć się samodzielnie z podręczników. To czy potrzebujesz korepetycji uzależnione jest od poziomu Twojej wiedzy, ilości czasu do matury i tego czy jesteś w stanie ogarnąć materiał z książki. Moim zdaniem suchy tekst nie potrafi wytłumaczyć wszystkiego tak jak nauczyciel
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: lycha13 »

Myślę ze psychika tez tu jest wazna, dla świętego spokoju. A z biologii korki to nie głupia rzecz, chociażby po to aby nauczyć się pisać pod klucz.

Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: La Morte Vivante »

Faktycznie pisanie pod klucz jest cenną umiejętnością, ale można się jej nauczyć samemu. Są zbiory zadań z dobrze opracowanymi odpowiedziami. Autorzy podają wskazówki jak prawidłowo odpowiadać na pytania. Wszystko zależy od możliwości finansowych i od poziomu kształcenia w szkole. Czasem można się obyć bez korków
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: HannaAnna »

Dużo osób na forum pisze ,że przygotowują się bez korków więc da się chyba Mój nauczyciel od bio wymaga wszystkiego wykutego na pamięć co to joty,a to chyba jest bez sensu,co?Sama lecę z materiałem i staram się brać wszystko na rozum, bo wydaje mi się ,że w ten sposób jednak da się więcej i na dłużej zapamiętać
Ostatnio zastanawiam się czy chcąc w miarę dobrze napisać maturę (obojętnie z jakich przedmiotów- czy to historia czy biologia) lepiej iść do lepszego liceum ,gdzie nauczyciele wymagają wiedzy nie tylko z przedmiotów wiodących czy może do przeciętnego,gdzie można w pełni oddać się samodzielnej pracy własnym rytmem.Jakie są Wasze doświadczenia?
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: La Morte Vivante »

Może was do studiów przyzwyczaja Tutaj trochę tak to wygląda

Ja nie miałem wyboru. Musiałem uczęszczać do przeciętnego liceum i brakowało mi dobrych nauczycieli. Zawsze to większa motywacja z zewnątrz.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Błędy w przygotowaniach do matury.

Post autor: goodman »

Wg mnie najlepiej wybrać takie liceum, które będzie najmniej przeszkadzać w życiu i w nauce. Dobre licea potrafią dać nieźle w kość i kradną sporo najlepszych lat życia. Miałem kilku znajomych co chodzili do takich renomowanych szkół i czasu wolnego od nauki mieli sporo mniej ode mnie. Sam chodziłem do przeciętnego, humanistycznego liceum (nie miałem też zbytnio innego wyboru), ale jeśli miałbym wybrać jeszcze raz, to wybrałbym kolejny raz właśnie to. Miałem przez to sporo czasu na realizacje własnych pasji i przez to udało mi się dosyć sporo osiągnąć w sporcie. Maturę pisałem tylko z bioli, ale udało mi się samemu materiał opanować od zera w październiku 3 klasy i mieć te 85% z rozszerzenia. Sądzę, że jakbym wtedy odpuścił z treningami to spokojnie bym jeszcze tam tą chemie, tyle że wtedy jeszcze nie myślałem o medycynie (chociaż wystarczyło się za to zabrać jeszcze w 2 klasie, tylko że wtedy miałem inne priorytety i o nauce nie myślałem). W tym roku napiszę sobie chemię i fizykę, których również uczę się od początku sam. Uważam, że przez całe liceum można się nauczyć wszystkiego samemu od podstaw i zdać bardzo wysoko maturę. Kwestia tylko odpowiedniej motywacji. )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości