Rekrutacja na dwa kierunki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nevergonnabe
Posty: 91
Rejestracja: 13 maja 2012, o 11:33

Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: nevergonnabe »

powiedzcie, czy dobrze zrozumiałam z zasad rekrutacji na PUM, że nie mogę brać udziału w rekrutacji na stomatologię i analitykę medyczną równocześnie? Czy wtedy jest jakiś drugi nabór i mogę, kiedy jestem pewna, że na stomatologię już się nie dostanę, wycofać się z tej rekrutacji i brać udział w rekrutacji na analitykę medyczną?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: goodman »

gdzie tak jest tam napisane?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: Piotrr »

dobrze zrozumiałaś. Mozesz złożyć na 2 kierunki w tym ze jeden jest z wydziału nauk o zdrowiu a drugi z pozostałych. nie mozesz sie wycowac jak juz zaplacisz, musisz sie mniej wiecej po maturze zorientować jak ci poszło i zdecydować. wydaje mi sie ze właśnie to jest jeden z powodów tak niskich progów na pum, no ale coz
W końcu lekarz
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: goodman »

jest:
Kandydat może zarejestrować się na jeden kierunek
studiów spośród wydziałów: Lekarskiego, Lekarsko-
Stomatologicznego i Lekarsko-Biotechnologicznego
i Medycyny Laboratoryjnej oraz na jeden kierunek studiów
na Wydziale Nauk o Zdrowiu - łącznie dwa razy.
czyli albo lek, albo stoma to będzie dylemat na co składać.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: Piotrr »

no będzie grubo. a największy zal gdyby okazało sie że na lek sie udałoby a asekuracyjnie stoma wybrana. po maturze trzeba bedzie na odczuciach leciec.
W końcu lekarz
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: goodman »

niby dla jednych dobrze, ale dla drugich (tych niezdecydowanych) to straszna ujnia z patatajnią z resztą na wÓmie też tak jest
na szczescie wrocek takich jaj nie odstawił w tym roku
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: tylebyłodni »

dla pocieszenia napisze ze uczelnia nie sprawia większych problemów przeniesienia sie ze stomy na lek jesli przekroczylo sie próg na lekarski ( oczywiscie dotyczy to pojedynczych osob). ode mnie kilka osob sie przeniosło ale sa tez tacy którzy po jakims czasie uswiadomili sobie ze jednak stoma jest lepsza i juz nie placza za lekiem)
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: Piotrr »

tyleby&#x142odni pisze:dla pocieszenia napisze ze uczelnia nie sprawia większych problemów przeniesienia sie ze stomy na lek jesli przekroczylo sie próg na lekarski ( oczywiscie dotyczy to pojedynczych osob). ode mnie kilka osob sie przeniosło ale sa tez tacy którzy po jakims czasie uswiadomili sobie ze jednak stoma jest lepsza i juz nie placza za lekiem)
Youve made my day )
nie ukrywam że ta informacja bardzo mnie pozytywnie nastawiła )) Powiedz mi czy to sie odbywa jeszcze przed rozpoczęciem roku czy trzeba przestudiować semestr i spełnić jakieś kryteria,np średniej? Na serio mega mi polepszyłaś/eś humor) aż lece w podskokach do powtórek )
W końcu lekarz
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: tylebyłodni »

te dwie osoby przeniosly sie zaraz po rozpoczeciu roku ( chyba w drugim tygodniu). Chyba było to na zasadzie kto pierwszy ten lepszy":)
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: Piotrr »

dzięki ci za odpowiedzi ) jestem pewien że chce startować na lekarski na PUM( znajoma z II roku leku mówi że jest przyjemnie-oprócz biochy wiadomo ), ale nie mów hop póki nie przeskoczysz. i tak będę się mega cieszył nawet ze stomy, ale wiadomo te 74-78 z fizy wypadałoby mieć żeby sie chociaż z ostatnich miejsc dostać, a jak starczy na lek i żeby sie przenieść to już wogóle żyć nie umierać póki co żyje nadzieją. a powiedz jak z tymi co nie spełnili progu na lek? nie mają żadnej szansy sie przenieść czy trzeba sie już konkretnie nalatać, naprosić może nawet nawkuwać? Jeśli jesteś w stanie mi odpowiedzieć/podpowiedzieć to bede zobowiązany
W końcu lekarz
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: tylebyłodni »

nie chce wprowadzac cie w blad wiec nie odpowiem na to pytanie:) a co do biochy na II roku to musisz sobie dodac jeszcze patomorfe, patofizjo, fizjo i mikrobiole bo troche sie od zeszlego roku pozmienialo:) na razie jeszcze nikt nie umarl majac fizjo histo i anate w jednym semestrze)
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: Piotrr »

ona jeszcze leci trybem 6-letnim i mówi że chyba by nie ogarneła anaty, fizjo histo i biochy w jedenym roku.
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: Jocisko »

Ale ja mam dylemat. Niestacjonarny lek czy stoma? Na co postawić? Oczywiście zależy mi na leku - punkty na płatny mam na styk na stomę bym się dostała.

I teraz pytanie - da radę się przenieść z płatnej stomy na płatny lek?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości