duze pragnienie . Pomocy!

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
tomaszwisniowski
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 19:36

duze pragnienie . Pomocy!

Post autor: tomaszwisniowski »

Witam . Sprawa ma sie nastepujaco . ciagle odcuwam pragnienie , potrafie nalac sobie litr herbaty do kufla wypic po czym isc po nastepny , rownie sie to ma np . do mleka pije w litrach . Dziennie moze czasem i nawet i z 5-6 liter. zdarza mi sie w nocy tez wstawac i pic , a rano jak wstaje usta wyschniete . Czesto odczuwam teraz duze zmeczenie , przy okazji czesto bola mnie oczy tez i czesto rowniez glowa . Robilem badania na glukoze ostatnio 2x i wszystko wyszlo super poziom niski , morfologia tez okej . WIe ktos moze czeto to moga byc objawy?
Awatar użytkownika
John Smith
Posty: 63
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 08:12

Re: duze pragnienie . Pomocy!

Post autor: John Smith »

Mozesz liczyc na pomoc studentow leku wyzszych lat ale to nie zastapi lekarza, wg mnie powinienes sie do niego niezwlocznie udac.
Awatar użytkownika
John Smith
Posty: 63
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 08:12

Re: duze pragnienie . Pomocy!

Post autor: John Smith »

Hm nie mam prawa tutaj nic doradzac bo jestem na 1 roku. Nie chce tez straszyc itp. Mi tu pierwszy na mysl przychodzi guz przysadki. Nie wiem co powiedza starsi koledzy. Moze warto isc do endokrynologa? Ale tak jak mowie nie mam zadnych kompetencji, takie luzne stwierdzenie
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: duze pragnienie . Pomocy!

Post autor: tawaret »

John Smith pisze:Hm nie mam prawa tutaj nic doradzac bo jestem na 1 roku. Nie chce tez straszyc itp. Mi tu pierwszy na mysl przychodzi guz przysadki. Nie wiem co powiedza starsi koledzy. Moze warto isc do endokrynologa? Ale tak jak mowie nie mam zadnych kompetencji, takie luzne stwierdzenie
Spokojnie, do guza przysadki jeszcze daleko. Jeśli już to bardziej stawiałabym na cukrzycę (JEŚLI już). Nie polecam w takiej sytuacji picia herbaty, bo ona odwadnia.

A może bierzesz jakieś leki? One często powodują uczucie pragnienia.

KONIECZNIE idź do lekarza.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: duze pragnienie . Pomocy!

Post autor: black-cat »

Ja Ci odpowiem z własnego doświadczenia. U mnie zaczęło się tak jak u Ciebie. Poszłam do lekarza, miałam badanie TSH i glukozy. Okazało się, że mam niedoczynność tarczycy i podwyższony poziom cukru. Skierowano mnie więc na krzywą cukrową. Myślę, że Ty też powinieneś mieć krzywą cukrową. Radzę Ci iść do lekarza, powinieneś dostać skierowanie do endokrynologa lub diabetologa, albo chociaż powinni Ci zrobić więcej badań.
P.S. Ciekawie mi wyszła krzywa cukrowa bo na czczo miałam większy poziom cukru niż po obciążeniu glukozą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość