Własna hodowla pierwotniaków

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Awatar użytkownika
Maddalene
Posty: 27
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 12:37

Własna hodowla pierwotniaków

Post autor: Maddalene »

Hej
Jakiś czas temu postanowiłam założyć własną hodowlę pantofelków. W tym celu użyłam wielkiego słoika, umieściłam w nim 2 garście siana, a następnie zalałam wodą z akwarium( od żab). Słoik postawiłam na parapecie przy kaloryferze. Zrobiłam w nakrywce dziurki, aby powietrze miało tam dostęp. Przeczytałam, że największe stężenie powinnam osiągnąć 14 dnia. Ale moja ciekawość nie ma granic, dlatego pierwszą próbkę pobrałam już 7 dnia. Umieściłam pipetą kilka kropli na szkiełku( z takim wgłębieniem na ciecze). Co do moich obserwacji, szału nie było Widziałam całe stado tych pierwotniaków Nie mogłam się doczekać 14 dnia. Jakie było moje rozczarowanie, gdy ich stężenie w kropli znacznie się zmniejszyło. Pobierałem próbki kilka razy. I z samej góry słoika, mieszałam całą zawartość. Pod mikroskopem obecnie dominują zanieczyszczenia i jakieś małe białe kropki( o wiele mniejsze od pantofelków). Po tym eksperymencie nasuwają mi się pewne pytania:
1. Czym mogą być te białe kropki".
2. Dlaczego moich pantofelków ubyło, przecież powinny się tam rozmnażać
3.Prócz pantofelka widziałam jakiś inny obiekt. Był on idealnie okrągły, ale zawartością przypominał pantofelka. Czy możliwe, że to była chlorella?
4.Co może się jeszcze znajdować w moim słoiku
5. I najbardziej nurtujące mnie pytanie Skąd owe pantofelki wzięły się w akwarium, a następnie słoiku
6.Przerabiając arkusze maturalne napotkałam doświadczenie dotyczące pantofelków. Mianowicie wpływ wody słonej na ich funkcje życiowe. Chciałam to zaobserwować. Tylko nie wiem jak to wykonać. Czy jeśli będę mieć próbkę z pantofelkami wystarczy, że naniosę na nie pipetą roztwór soli?

Trochę się rozpisałam Jeśli ktoś zna odpowiedź chodź na jedno pytanie, proszę o odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości