matura

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
Awatar użytkownika
krwinka94
Posty: 96
Rejestracja: 27 lis 2012, o 17:17

matura

Post autor: krwinka94 »

Witam, mam kilka pytań odnośnie węglowodanów i aminokwasów/ białek.

Jakie najważniejsze doświadczenia/reakcje powinnam umieć na maturę (rozszerzoną) z węglowodanów?
To samo pytanie do aminokwasów/białek.

W podręcznikach jest tego zbyt mało, a gdy rozwiązuję matury z tamtych lat okazuje się, że jednak sporo jest do nauki. W szkole wypisałam się miesiąc temu z fakultetu chemicznego i nie mam żadnego punktu odniesienia.

Mogę prosić o pomoc?
Gokuu1
Posty: 134
Rejestracja: 18 mar 2013, o 19:14

Re: matura

Post autor: Gokuu1 »

Wydaje mi się że odnosnie białek to reakcje biruretową , gdzie związek powstały będzie się zabarwiał na żółto , co do cukrów to np. odróżnianie aldozy od ketozy gdzie aldoza ulega utlenieni w obecności Br2 i NaHCO3 i powstaje nam kwas glukonowy wtedy , ketozy nie ulegają, a także ważne jest że sacharoza jest cukrem nieredukującym , może byc reakcja z Cu(OH)2 gdzie dojdzie wtedy tylko do rozpadu Cu(OH)2
Gokuu1
Posty: 134
Rejestracja: 18 mar 2013, o 19:14

Re: matura

Post autor: Gokuu1 »

A jeśli chodzi o naukę do matury mogę jeszcze dorzucić , że świetne jest repetytorium , TRENER gdzie jest duży podręcznik z zagadnieniami , książka która zawiera zadania i jak je rozwiązywać oraz same zadania i jest to cały komplet , jest to z PWN Małgorzaty Krzeczkowskiej , ja się z tego uczę i jestem zadowolony ale to taka mała dygresja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość