Rozszerzenia przedmiotów-biol-chem-fiz

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Karolina96
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2013, o 11:57

Rozszerzenia przedmiotów-biol-chem-fiz

Post autor: Karolina96 »

Z góry przepraszam jeśli umieściłam ten wątek w złym dziale. Mam pewien problem dotyczący wybrania rozszerzeń. Jestem w klasie 1 lo i wybrałam przedmioty biologia, chemia, ale po paru miesiącach nauki zdecydowałam się również na wzięcie fizyki. Ale znowu dopadła mnie niepewność czy dobrze zrobiłam, ponieważ wydaje mi się, że biorąc ten dodatkowy przedmiot będę miała mniej czasu na naukę biologii i chemii, ponieważ w drugiej klasie mam dużo godzin przedmiotów rozszerzonych(podobno coś około 5 godzin tygodniowo). Wraz z moim rocznikiem weszła nowa podstawa programowa i wszystkie przedmioty mam na podstawie, zmienia się to dopiero w drugiej. Fizyka mi się podoba i mogę powiedzieć, że materiał, który miałam w miarę ogarniam". Moim celem jest medycyna na Uniwersytecie w Białymstoku albo w Gdańsku. W Białymstoku jak na razie wymagają biologię i do wyboru chemię lub fizykę na rozszerzeniu, a w Gdańsku tylko biol i chem. I czy może wiecie jak są wymagane te dwa przedmioty( biologia i chemia) to gdy mam zdana fizykę to też mi daje jakieś dodatkowe punkty lub coś? Co byście zrobili w mojej sytuacji? Czy mam nadal trwać przy fizyce? Czy skupić się tylko na biologii i chemii i zrezygnować z fizyki? Proszę o radę!
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Rozszerzenia przedmiotów-biol-chem-fiz

Post autor: lith »

Jeżeli to rzeczywiście taka rozszerzona-rozszerzona to np. mi by się nie chciało.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Rozszerzenia przedmiotów-biol-chem-fiz

Post autor: Lektom »

jeśli startujesz na dwuprzedmiotową (np. Gdańsk) to fizyka NIC Ci nie daję. Jeśli na trójprzedmiotową (np. Łódź) to jest przepustką na studia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości