Na medycynę w wieku 23lat?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: ciocia »

Czy jest sens w tym wieku zaczynać medycynę?

Zdawałam maturę w 2010r., chemia 77%, biologia 80%. Chodziłam do kiepskiego, jedynego w małym miasteczku liceum, medycyna była odległym marzeniem, nie miałam wystarczającej motywacji, nie wierzyłam w swoje możliwości. Poszłam na analitykę medyczną, jestem na 3 roku. Początkowo studia mi się spodobały, zapomniałam o medycynie, zaczęłam snuć plany pracy naukowej. Jednak teraz, po prawie 3 latach, uświadomiłam sobie, że to nie jest to, co chcę naprawdę w życiu robić, ale czy nie jest za późno żeby zaczynać wszystko od nowa?

A może jest tutaj ktoś, kto zaczął z podobnym opóźnieniem?
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: zazu24 »

Moja Droga, też zdawałam maturę w 2010 roku, jestem rocznik 91, więc wiekowo jesteśmy zbliżone. Sumę punktów mam identyczną jak Ty, tylko na odwrót - biologia 77%, chemia 80%. W tym roku kolejny raz próbuję poprawiać maturę z myślą o medycynie.
Tobie przynajmniej podobała się analityka, ja już próbowałam weterynarii, teraz farmacji i nic mi nie odpowiada, stale jestem niezadowolona, bo ciągle mam w głowie myśl, że jedynym kierunkiem, który naprawdę by mnie interesował jest lekarski
Nigdy nie jest za późno, żeby spełniać swoje marzenia! Pamiętaj o tym, że nie jesteś sama w takiej sytuacji i próbuj, próbuj, próbuj
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: halidor »

zgadzam sie, zawsze warto
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: promyczek14175 »

Pewnie, że warto. Maturę pisałam w 2012, medycyna nie wyszła, poszłam na chemię. Niewypał. Teraz rok będę zimować. Jak znów nie wyjdzie - pójdę do jednorocznej policealnej i znów poprawa. Najważniejsze to cały czas nie siedzieć w domu, bo u rodziców wnerw
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: Jivan »

ja znam tu dzieciate 25 letnie co im się zachciało, więc myślę ciocia, jak najbardziej próbuj
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: turbodynoman »

w wieku 50 lat nie będziesz czuć różnicy
czy studia ukończyłaś w wieku 30 czy 28 lat, ale za to całe życie będziesz mogła sobie w brodę pluć więc spróbuj chociaż dla spokojnego sumienia.

P.S. wiele osób po licencjacie/magistrze zaczyna te studia także nie będziesz egzotycznym starcem w wieku 23 lat na I roku
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: goodman »

A w dodatku masz już te pare lat bliżej do emerytury

Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: turbodynoman »

emerytura emeryturą w dzisiejszych czasach lepiej liczyć na siebie i ciągle w siebie inwestować.

swoją drogą czy 1 rok studiów = rok przepracowany? jak to się będzie potem liczyć do emerytury?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: randomlogin »

Nie zarabiasz - nie odkladasz. Nie, to nie jest rok przepracowany.
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: turbodynoman »

czyli zaczynając studia po studiach ma się niższą emeryturę ale czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek młody liczy na ZUS?
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: ciocia »

Trochę mnie Wasze słowa zdopingowały, dzięki
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: halidor »

nie patrz na metryke, w GB ludzie zaczynają studia po 40-stce
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Na medycynę w wieku 23lat?

Post autor: promyczek14175 »

ciocia, powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości