Rekrutacja na dwa kierunki

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Natfi
Posty: 13
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 21:14

Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: Natfi »

Witam serdecznie, w tym roku zamierzam startować na określone kierunki:
- farmacja i analityka medyczna na UM Poznań
- farmacja na UM w Bydgoszczy.

Właśnie z tymi rekrutacjami mam związane pytanie. Jeśli załóżmy przy pierwszej liście dostanę się na kierunek analityka medyczna, składam tam papiery bo chcę mieć jakieś zabezpieczenie, to czy jestem wtedy wykreślana z listy na farmie i nie mam już szans się tam dostać, pomimo, że później próg może spaść i powinnam się dostać?
A jak jest z tym, jeżeli dostałabym się w Bydgoszczy? Lepsza opcją dla mnie byłoby studiowanie w Poznaniu, czy tam nadal moja kandydatura jest brana pod uwagę?

Za każdą odpowiedź dziękuję
Awatar użytkownika
Aleksandra1994
Posty: 26
Rejestracja: 27 lis 2012, o 09:12

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: Aleksandra1994 »

Ciekawe pytanie. Niestety nie wiem.
Wie ktoś, bo mnie też to interesuje
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: Anezka »

Borze zielony, gryzę się tym samym!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja na dwa kierunki

Post autor: randomlogin »

Poznan nie wie co robisz w Bydgoszczy, Bydgoszcz nie wie co robisz w Poznaniu. Tego jednego mozesz byc pewna. Natomiast w obrebie jednej uczelni - jesli dopuszczaja skladanie na rozne kierunki (a niektore uczelnie na to nie pozwalaja), to opcja zapisujesz sie na jeden, automatycznie nie biora cie pod uwage na drugim bylaby niesamowitym precedensem i jest bardzo watpliwa - przeciez ludzie od zawsze biora sobie kierunki awaryjne, dla uczelni to sama radosc bo oplata za rekrutacje leci, statystyki winduje (mozna sie pochwalic x osob na miejsce) i tak dalej. Nie bede teraz przekopywal ich strony zeby znalezc odpowiednia informacje - choc jestem pewien ze przy odpowiedniej dozie determinacji mozna takowa znalezc - ale na twoim miejscu bylbym o to spokojny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości