Na które uczelnie można zdawać z rozszerzoną fizyką?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Na które uczelnie można zdawać z rozszerzoną fizyką?

Post autor: Slowik »

Nie chodzi mi tylko o uczelnie honorujące fizykę zdawaną na poziomie rozszerzonym (w tym roku chyba tylko Olsztyn), ale też o uczelnie wymagające lub honorujące maturę podstawową, ale na które można też złożyć dokumenty gdy ma się maturę rozszerzoną. Trochę zagmatwałem, ale chyba wiecie o co mi chodzi. Są takie uczelnie?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

[Link] Na które uczelnie można zdawać z rozszerzoną fizyką?

Post autor: goodman »

Przecież masz podpięty w tym dziale caly temat dotyczący wymagań na konkuretne uczelnie: wymagania-2013-2014-vt45136.htm
Do tego we Wrocławiu, Szczecinie i chyba w Wawie, rozszerznie jest traktowane na równi z podstawa.
Patrząc po ostatnich maturach, to (wg mnie) nie opłaca sie fizy R zdawać. Matma R (ktora jest wymienna za fizyke) wypada dużo lepiej.
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Na które uczelnie można zdawać z rozszerzoną fizyką?

Post autor: Slowik »

Masz rację, ale w wymienionym przez Ciebie wątku nie jest napisane czy fizyka na poziomie rozszerzonym jest w ogóle uznawana gdy generalnie wymagana jest na poziomie podstawowym.

A ja maturę z fizyki na poziomie rozszerzonym zdałem w zeszłym roku, w tym tylko biologia i chemia. Myślałem, że może ta matura z fizyki jednak mi się przyda Szkoda, że w Szczecinie w tym roku wymagają fizyki podstawowej
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Na które uczelnie można zdawać z rozszerzoną fizyką?

Post autor: Lektom »

Slowik, na ile masz tą fizykę? Jeśli łącznie z fizyki R biologi R i chemii R będziesz miał ok 230 punktów to zawitaj do Łodzi
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Na które uczelnie można zdawać z rozszerzoną fizyką?

Post autor: Slowik »

Odpowiem tak: poszło mi słabo Ale pomyślałem, że może jednak będę mógł jakoś sobie pomóc tą fizyką.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Na które uczelnie można zdawać z rozszerzoną fizyką?

Post autor: Giardia Lamblia »

W warszawie jest tabelka giertychowska przy przeliczaniu R na P.
zobacz-ten-plik.pdf
(36.82 KiB) Pobrany 29 razy
Szczecin i Wrocław chcą fizyki P i chyba tylko taka jest akceptowana.
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Na które uczelnie można zdawać z rozszerzoną fizyką?

Post autor: Slowik »

Napisałem maila do Szczecina, Wrocławia i Warszawy.

Odpowiedzi w skrócie:
Szczecin: może pan brać udział w rekrutacji, nie ma przelicznika poziomu matury."
Wrocław:
Warszawa: Cytat z maila: Tabela jest dostępna w zakładce Rekrutacja-Zasady i terminy
rekrutacji-Załącznik nr.19."
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości