Czy szkoła może zmusić do wybrania dodatkowych przedmiotów?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Miki088
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 16:33

Czy szkoła może zmusić do wybrania dodatkowych przedmiotów?

Post autor: Miki088 »

Cześć.
Mam taki, dość spory problem. W mojej klasie, dostaliśmy informacje o wyborze dodatkowych przedmiotów, które będziemy mogli zdawać na maturze. Otóż, połowa klasy chce wziąć Informatykę i Geografię, zaś druga połowa Informatykę i Język Angielski. Mowa o przedmiotach rozszerzonych/dodatkowych na maturze. Teraz sprawa jest taka, że wychowawca dowiedział się do Pani Dyrektor, że wszyscy muszą zdawać IDENTYCZNE przedmioty na maturze, tzn. wybrać je jako dodatkowe. Np. w tym przypadku wszyscy będą musieli uczyć się dodatkowo geografii. Czy nie jest, że każdy może wybrać dowolny przedmiot, jaki sobie zechce? Czy takie zmuszanie jest dozwolone? Nie było jeszcze żadnej ankiety/arkuszów, jednakże w najbliższych dniach/tygodniach mają być. Jest to zespół szkół, akurat ja jestem w technikum informatycznym, klasa pierwsza - więc po co mi geografia na moim kierunku? Jest te pole wyboru dowolnego przedmiotu określone prawnie? Proszę o pomoc.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy szkoła może zmusić do wybrania dodatkowych przedmiot

Post autor: randomlogin »

Nie nie nie. Rozszerzone przedmioty - te na ktore dyrekcja przeznaczy wiecej godzin - bycmoze, chociaz glupio zrobili ze od razu przy rekrutacji nie poinformowali co rozszerzaja. Natomiast to w zaden prosty sposob nie przeklada sie na to co potem sie zdaje na maturze - zadeklarowac mozesz co chcesz. Ludzie po humanach zdaja fizyke, po biol-chemach historie - moze byc trudniej, ale nikt takich konfiguracji nie zabrania.
Awatar użytkownika
makeAchange
Posty: 29
Rejestracja: 24 lip 2011, o 21:44

Re: Czy szkoła może zmusić do wybrania dodatkowych przedmiot

Post autor: makeAchange »

Nie wiem jak to jest teraz przy nowej podstawie programowej, ale nas pierwszy raz pytali o przedmioty które chcemy zdawać w drugiej klasie i to jeszcze nie było wiążące. W lutym trzeciej klasy trzeba było zdecydować ostatecznie, jednak profil niczym cię nie wiąże, tak samo dyrekcja czy reszta klasy nie może zmusić cię do zdawania przedmiotu którego nie chcesz
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czy szkoła może zmusić do wybrania dodatkowych przedmiot

Post autor: tchorz »

Ale w pytaniu nie chodzi o zdawanie tylko wybranie przedmiotów rozszrzonych. Czytać ze zrozumieniem.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy szkoła może zmusić do wybrania dodatkowych przedmiot

Post autor: randomlogin »

[at] tchorz,
Miki088 pisze:Mowa o przedmiotach rozszerzonych/dodatkowych na maturze. Teraz sprawa jest taka, że wychowawca dowiedział się do Pani Dyrektor, że wszyscy muszą zdawać IDENTYCZNE przedmioty na maturze, tzn. wybrać je jako dodatkowe
No fakt - trzeba czytac ze zrozumieniem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości