Studia medyczne czy ...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gruda1996
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2013, o 21:22

Studia medyczne czy ...

Post autor: gruda1996 »

Witam!

Aktualnie jestem w klasie 1 LO (ide tym nowym program oświaty - pierwszy rok ogólny dopiero drugi i trzeci rozszerzony). Zastanawiam sie nad profilem mat-fiz lub biol-chem. Do rzeczy - cały czas myślałem nad studiami informatycznymi nawet chciałem pójść do technikum informatycznego ale jednak zdecydowałem się na LO z dużo wyższsym poziomem. W gimnazjum zająłem 3 miejsce w ogólnoplskim konkursie matematyczno - informatycznym ale egzekwo z 10 osobami. Od początku liceum zaczeły mnie nachodzić myśli nad zmianą ukierunkowania na studia medyczne. Całe gimnazjum jak widziałem że mamy jakiś dział o człowieku to słuchałem z większym zainteresowaniem i jakoś mnie to bardziej podpalało. Natomiast chemii nigdy w życiu nie lubiłem a chciałbym ją w końcu polubić. Moje pytanie: Co robić ? Już za dużo się nasłuchałem żebym wybierał to co lubie, albo żebym szedł za głosem serca. Oczekuje konkretów, które ukierunkują moją decyzje. Rodzice są zdania że na biol-chem nie będe się uczył i żebym sobie odpuścił. Wiem że po mat-fiz będe miał większą game kierunków, a po biol-chemie widze tylko i wyłącznie siebie w czymś związanym z człowiekiem. A z ocenami końcowymi to tak: z matmy cały czas 3 z fizyki czasami było 3 albo 4 z biologi 3 albo 4 a z chemii 2 albo 3. Jeszcze raz ludzie pomóżcie co robić ? Słyszałem o tym żeby pomieszać informatyke z medycyną ale jakoś mi to nie podpada. Z góry dziękuje za odpowiedzi

POZDRAWIAM!
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Studia medyczne czy ...

Post autor: Michch »

Jeeeej, takich tematów było multum! Wiem, że może ci się wydawać, że twój problem jest jedyny w swoim rodzaju, ale nie jest, wystarczy poszukać przez chwilę na forum. Rób to co lubisz najbardziej, kropka. Mimo, że ta rada może wydawać się banalna, to jest najlepszą z możliwych. Jeżeli wolisz informatykę od medycyny - idź na informatykę, jeżeli medycynę - idź na medycynę. Któraś z tych rzeczy musi cię pociągać bardziej. Oceny nie mają w ogóle znaczenia, więc nawet ich nie czytałem. Ja bym wybrał (co też zrobiłem) lekarski, z czysto subiektywnej niechęci do pracy z komputerami. Nauka w liceum nie ma nic wspólnego z tym, czego człowiek uczy się na studiach i ja bym ją traktował wyłącznie jako środek do osiągnięcia konkretnego celu. Jeżeli nie lubisz chemii to OK, nie musisz jej lubić, bo na medycynie jej prawie wcale nie ma, ale będziesz musiał z nią wytrzymać te 3 lata liceum. Oczywiście będzie łatwiej, jeśli nie będziesz pałał do niech ogromną niechęcią.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości