Położnictwo WUM 2013/2014

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
truskawka123
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2013, o 16:11

Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: truskawka123 »

Witam tegorocznych maturzystów (i nie tylko)!
Wiem, że dopiero zaczęły się matury, ale chciałam Was zapytać- kto z Was wybiera się na położnictwo w tym roku?
Pytanie do ludzi, którzy już tam studiują- czy jest tak ciężko jak mówią o tym kierunku inni? Brdzo mi zależy na szczerych odpowiedziach
Awatar użytkownika
paulinka_p153
Posty: 70
Rejestracja: 1 maja 2010, o 20:17

Re: POŁOŻNICWO WUM 2013/2014

Post autor: paulinka_p153 »

Absolutnie nie jest jakoś specjalnie ciężko. Bynajmniej w tym roku na 1 roku Zobaczymy jak będzie z sesją letnią. Było mnóstwo zaliczeń na których powtarzały się pytania, jeśli komuś podwinęła się noga nie było problemu z poprawami, część zaliczeń była po prostu banalna, a na te troszkę bardziej wymagające z typowo położniczych przedmiotów byliśmy moim zdaniem bardzo dobrze przygotowani. Jedynie 2 kolokwium z anatomii było porażką bo zaliczyło je bodajże tylko 15 osób, ale na poprawie powtórzył się stary test więc luz. Osobiście miałam wrażenie, że uczelnia chce nam ułatwić przebrnięcie dalej Najważniejsza jest współpraca na roku, zapamiętywanie pytań, nauka ze starych testów i powinno być dobrze Często nawet wykładowcy dają do zrozumienia że coś się może powtórzyć lub jak w przypadku parazytologii i genetyki sami polecili przygotować się z zestawu pytań zawartego w skrypcie. Oczywiście jako taką ogólną wiedzę z każdego z przedmiotów warto mieć, ale jest to zdecydowanie do ogarnięcia. Więc niech Cię tam nikt nie straszy i nie zniechęca
mademoliese
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2013, o 19:04

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: mademoliese »

Ja chcę na położnictwo, ja chcę! ale nie wiem, czy się dostanę maturę z biologii mamy jutro, ciekawe czy się dostanę, bo poziom mojej wiedzy jest nieszczególnie ogromny Człowieka ogarnęłam, ale roślinek nie!
Paulinka, a jeśli można zapytać, ciężko było się dostać? jaki wynik kwalifikował?
Awatar użytkownika
paulinka_p153
Posty: 70
Rejestracja: 1 maja 2010, o 20:17

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: paulinka_p153 »

mi bardzo pomogła matematyka bo mieliśmy meeega banalną do tego kurs pierwszej pomocy, polski i obcy na ok. 70% i dostałam się w pierwszej dziesiątce bez najmniejszego problemu. Ogólnie to nie mogę sobie przypomnieć jaki był próg, ale wiem że bez kursu bym sie w pierwszej rekrutacji nie dostała, albo byłabym na styk, więc z moich obliczeń wynika że ok. 277 pkt. Ale potem spadł wiec spokojnie, sporo osób wybiera położnictwo jako koło ratunkowe A o ostatecznym progu mogą się wypowiedzieć tylko osoby które wtedy się dostały bo reszta nie miała wglądu do tych inf
Awatar użytkownika
dominika405
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 16:37

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: dominika405 »

Ja też myślę o położnictwie na WUMie,o ile nie dostanę się na wete. Tylko obawiam się trochę braku pracy po studiach.

paulinka_p153 wiesz może jak wygląda sytuacja absolwentów położnictwa, co do pracy?Można ją znaleźć czy rzeczywiście jest tak ciężko jak piszą na przeróżnych forach ?
Awatar użytkownika
paulinka_p153
Posty: 70
Rejestracja: 1 maja 2010, o 20:17

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: paulinka_p153 »

Sama jestem dopiero na pierwszym roku i bardzo się o to martwię. Z pracą na etacie w szpitalu rzeczywiście jest dość ciężko z tego co teraz sama widzę i co mówią starsze koleżanki oraz panie położne. Ale zaletą jest to że położne mają naprawdę dużo ścieżek i możliwości, tylko trzeba się w to wkręcić i kombinować. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie że mogłabym robić w życiu coś innego. Ten rok na uczelni i praktyki jeszcze bardziej mnie w tym utwierdziły. Chcę to kontynuować, skończyć i na własnej skórze przekonać się jak ta sytuacja wygląda w rzeczywistości
Awatar użytkownika
dominika405
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 16:37

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: dominika405 »

Ja też się tego obawiam,ale jak nie spróbujemy to się nie dowiemy.Mi np. nie przeszkadzałoby pracowanie jedynie na oddziale dziecięcym czy w środowisku, (choć wiadomo to nie to samo co porodówka) więc może jakaś się praca znajdzie. Ciekawa właśnie jestem jak dużo absolwentów nie pracuje w ogóle w zawodzie przez brak miejsc pracy,a jak dużo przez niskie zarobki itp.
skrzynka94
Posty: 98
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:42

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: skrzynka94 »

Hej, hej ja się wybieram na położnictwo na WUM
Moje wyniki będą mniej więcej takie:
polski podstawa ok 50 -60 %
matma podstawa 70-80 %
angielski pisemny 80-90%
angielski ustny 90 %
polski ustny 90%
biologia rozszerzona 40-50 %
chemia rozszerzona 40-50 %
Mam też kurs pierwszej pomocy ale nie wiem czy jest aktualny i kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy robiony dwa lata temu (jest ważny 3 lata)
Myślicie że się dostanę? Bo bardzo się martwię że mi zabraknie. I jeżeli tak to które przedmioty będą się liczyć?
Awatar użytkownika
paulinka_p153
Posty: 70
Rejestracja: 1 maja 2010, o 20:17

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: paulinka_p153 »

będzie się liczył polski pisemny, angielski ustny i jeśli z tych innych tak jak piszesz matematyka pójdzie Ci najlepiej no to ona kurs chyba właśnie 3 lata jest wazny, ale nie wydaje mi sie zeby ich to podczas rekrutacji obchodziło jakoś szczególnie
Awatar użytkownika
paulinka_p153
Posty: 70
Rejestracja: 1 maja 2010, o 20:17

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: paulinka_p153 »

i co do wyników. Co rok są totalnie różne progi. u nas rok temu podskoczyły brdzo. Ale z takimi wynikami rok temu byś nie miała problemu żeby sie dostać, więc spokojnie
skrzynka94
Posty: 98
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:42

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: skrzynka94 »

Paulinka_p153 dziękuję Ci bardzo, trochę mnie uspokoiłaś bo zaczynam popadać w paranoje. Po nocach mi się śni to wszystko
Awatar użytkownika
paulinka_p153
Posty: 70
Rejestracja: 1 maja 2010, o 20:17

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: paulinka_p153 »

spokojnie już niedługo będą Ci się śniły macice i takie tam hahahha
skrzynka94
Posty: 98
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:42

Re: Położnictwo WUM 2013/2014

Post autor: skrzynka94 »

Wprost nie mogę się doczekać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości