I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: moorisett »

ymk, może jutro będę w stanie Ci powiedzieć - na razie polecam trylogię Raj.
ymk

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: ymk »

moorisett pisze:ymk, może jutro będę w stanie Ci powiedzieć - na razie polecam trylogię Raj.
Chciałem na to nawet iść, po przeczytaniu recenzji w filmie. Tylko nie wiem czy ogladać chronologicznie, temat tematowi nierówny.

A to czekam Bo na rottentomatoes ma słabą ocenę.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: moorisett »

chronologicznie nie ma żadnych powiązań, więc co Ci wpadnie po kolei. Chociaż nie wiem czy iść, po annie kareninie i w drodze miałam wrażenie że dostałam estetycznego kaca - tak kończy się oglądanie dobrej literatury.
ymk

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: ymk »

moorisett pisze:chronologicznie nie ma żadnych powiązań, więc co Ci wpadnie po kolei. Chociaż nie wiem czy iść, po annie kareninie i w drodze miałam wrażenie że dostałam estetycznego kaca - tak kończy się oglądanie dobrej literatury.
Nic z tego nie widziałem, słyszałem, że to niewypały Ostatnio widziałem side effects, i, nie powiem, nawet ciekawe.
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: yecur »

fakt ,ze energia moze ,nie musi ,byc przekazywana na sposob ciepla ,to odp na pytanie,ze jest to reakcja egzoenergetyczna pod wzgledem efektu cieplnego jest nieprecyzyjna ,a chemia to nauka scisla .pewnie to uznaja ,ale nie jest to logiczna odp na zadane pytanie
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: Ammber »

Myślę podobnie, efekt cieplny to efekt cieplny, więc egzotermiczna. Zapewne na biologii uznawaliby tylko taką odpowiedź
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: biolog1994 »

A co napisaliście w tym pytaniu, w którym było, że do roztworu w którym znajdowały się jony Cl`, Na+, i I` wprowadzono jony Ag+, napisz równanie reakcji która zajdzie jako pierwsza. W odpowiedziach Witowskiego na jego stronie, w odpowiedzi jest reakcja z jodem, a przecież chlor jest znacznie bardziej reaktywny i to właśnie ta reakcja powinna zajść jako pierwsza (sód wiadomo że odrzucamy ). Wyjaśnijcie mi czy ja źle rozumuję?
Awatar użytkownika
gej
Posty: 178
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:30

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: gej »

osad wytrąca się wtedy, gdy iloczyn ze stężeń jonów przekroczy iloczyn rozpuszczalności
kasieczek
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2010, o 17:06

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: kasieczek »

Ostatnio gryzie mnie jedno pytanie. Chciałam być chyba aż nazbyt dokładna i w pytaniu 1. gdzie jest Napisz fragment konfiguracji elektronowej atomu pierwiastka X opisujący
rozmieszczenie w podpowłokach elektronów walencyjnych napisałam po prostu konfigurację skróconą. Czy mi to uznają? Szukałam w necie i wygląda, że powinni mi uznać, a i w jakimś arkuszu pamiętam, że były 2 możliwości: skrócona konfiguracja i samo 3s2 3p2.
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: yecur »

chodzi ci o to ,ze wrzucilas tam jeszcze gaz szlachetny?hmmm no teoretycznie mozna uznac ta odpowiedz ,bo zawarlas w niej to co nalezalo podac ,choc to jest jak odp z reakcja egzo.))nie do kocna precyzyjne ,ale prawidlowe ogolnie rzec biorac:))
kasieczek
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2010, o 17:06

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: kasieczek »

no tak, napisałam konfigurację skróconą, więc rozłożenie elektronów walencyjnych jest widoczne mam nadzieję
aspiring17
Posty: 176
Rejestracja: 11 lis 2010, o 13:42

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: aspiring17 »

Dlaczego c2h5oh zaliczany jest do kwasow w teorii bronsteta? przeciez alkohole nie dysocjują wiec dlaczego niby mogą oddać proton?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: I co takiego było na Chemii 2013? Wrażenia po

Post autor: Giardia Lamblia »

Chyba C6H5OH jak już, to jest fenol a fenole dysocjują.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości