JAki wynik naliczyliście sobie?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
joanno7
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2013, o 16:58

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: joanno7 »

Mi się wydaje ,że progi spadną przynajmniej do takich jak były w roku 2011 po 1 rocznik jest już z niżu demograficznego . po 2 matura niby prosta ale dużo osob dalo sie zlapac na glupich bledach ! Badzmy optymistami
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: josieniek »

joanno7 pisze:Mi się wydaje ,że progi spadną przynajmniej do takich jak były w roku 2011 po 1 rocznik jest już z niżu demograficznego . po 2 matura niby prosta ale dużo osob dalo sie zlapac na glupich bledach ! Badzmy optymistami
niż demograficzny na takich studiach jak medycyna czy stomatologia nie ma nic do gadania", także tym bym się nie sugerowała.
żeby spadły do takich jak w 2011 to biologia musiałaby być kosmiczna
Awatar użytkownika
joanno7
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2013, o 16:58

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: joanno7 »

no, a właśnie. W 2011 roku przeciez chemia była mega łatwa, a biologia też do specjalnie trudnych nie należała
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: josieniek »

joanno7 pisze:no, a właśnie. W 2011 roku przeciez chemia była mega łatwa, a biologia też do specjalnie trudnych nie należała
może dla Ciebie była łatwa. sprawdź sobie średnie wyniki na stronie CKE z chemii 2011, porównaj je z wynikami chemii 2012. a na końcu popatrz na progi z tych 2 lat

ja też bym wolała, żeby progi spadły bo na chemii szału nie zrobiłam, ale w tej chwili nic nie można na ten temat powiedzieć. trzeba zobaczyć te całe statystyki z CKE 28.06, wtedy EWENTUALNIE będzie można coś wywróżyć.
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: egocentryk »

ja bym obstawiala progi po 170 iles mimo ze nie wiadomo jeszcze jak biol. nizu w 94 za bardzo nie ma, a pozatym sa tez starsze roczniki, a w tym roku wyjatkowo duzo ludzi chce isc na medycyne. w ogole zauwazylam ze z roku na rok jest coraz wiecej biol-chemow rowniez
escape-artist
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2013, o 22:02

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: escape-artist »

egocentryk pisze:ja bym obstawiala progi po 170 iles mimo ze nie wiadomo jeszcze jak biol. nizu w 94 za bardzo nie ma, a pozatym sa tez starsze roczniki, a w tym roku wyjatkowo duzo ludzi chce isc na medycyne. w ogole zauwazylam ze z roku na rok jest coraz wiecej biol-chemow rowniez
Wiesz co, nie wydaje mi się, żeby jakoś wyjątkowo dużo ludzi z rocznika 93, a zwłaszcza wcześniejszych, próbowało dalej na medycynę. Wśród moich znajomych (jeden z najlepszych biol-chemów w Warszawie) większość, która jeszcze pół roku temu deklarowała drugie podejście pod rekrutację na te studia, a zaczęła pierwszy rok czego innego, nie planuje zmiany, bo perspektywa ewentualnego dopłacania za brakujące punkty dość skutecznie zniechęca, a poza tym zadomowili się tam gdzie są.

Na samych moich studiach (biotechnologia SGGW, polecam, mimo, że nie planuję zostać) na początku roku około 15 osób (na początku było nas mniej niż 60) mówiło, że będzie poprawiać maturę z myślą o zmianie kierunku na farmację/stomatologię/lekarski, a w tym momencie większość z nich zdecydowana jest jednak zostać na biotechu. Ze mną licząc 4-5 osób dalej poważnie myśli o zmianie kierunku.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: Karolajn18 »

Ech, ludzie, nie możecie wyciągać wniosków co do ogółu na podstawie obserwacji swoich znajomych czy forum. wyjątkowo dużo ludzi idzie na medycyne - a skąd niby to można wiedzieć?
Też nie warto się sugerować tym czy matura była łatwa/prosta i na tej podstawie mówić progi wzrosną/spadną. Matura 2011 i 2012 była bardzo podobna, a różnica w progach była znaczna.
Wiem, że ciężko wam o tym nie myśleć, ale naprawdę nie przejmujcie się tym na razie, odstresujcie po maturze, jakie będą progi - czas pokaże
petronelka
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2013, o 12:19

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: petronelka »

Escape- artist, nie orientujesz się w stawkach za ectsy?

Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: iglo »

Stawki za ECTS ustala sobie dana uczelnia
petronelka
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2013, o 12:19

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: petronelka »

No tak. Kurczę, na wumie nic nie wiedzą, pewnie dowalą jakieś 500 za pkt

Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: iglo »

petronelka, Cena będzie prawdopodobnie taka sama jak za studia niestacjonarne: czyli np. 26 000/rok, w roku 60 ECTS
26 000/60= ok 435 zł za 1 pkt ECTS
petronelka
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2013, o 12:19

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: petronelka »

Przecież to jest nieludzkie! I niesprawiedliwe :-( faktycznie, mamy bezpłatne studia.

escape-artist
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2013, o 22:02

Re: JAki wynik naliczyliście sobie?

Post autor: escape-artist »

petronelka pisze:Escape- artist, nie orientujesz się w stawkach za ectsy?
Zależy od uczelni. Ale nie wydaje mi się, żeby było to naliczane tak, jak za studia niestacjonarne, ale raczej jak za warunki albo powtarzanie semestru na stacjonarnych, bo w końcu mówimy o studiach stacjonarnych. Z tymi punktami to straszny chaos się zrobił i niestety mało kto wie cokolwiek na pewno.

Myślę, że najrzetelniejsze odpowiedzi można uzyskać u źródła
Karolajn18 pisze:Ech, ludzie, nie możecie wyciągać wniosków co do ogółu na podstawie obserwacji swoich znajomych czy forum. wyjątkowo dużo ludzi idzie na medycyne - a skąd niby to można wiedzieć?
Też nie warto się sugerować tym czy matura była łatwa/prosta i na tej podstawie mówić progi wzrosną/spadną. Matura 2011 i 2012 była bardzo podobna, a różnica w progach była znaczna.
Wiem, że ciężko wam o tym nie myśleć, ale naprawdę nie przejmujcie się tym na razie, odstresujcie po maturze, jakie będą progi - czas pokaże )
Taak, masz całkowitą rację, ale jak komuś zależy, to szuka jakiego kolwiek punktu zaczepienia dla swoich nadziei i próbuje szacować swoje szanse. P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości