ŚUM Farmacja

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
Aleksandra1994
Posty: 26
Rejestracja: 27 lis 2012, o 09:12

ŚUM Farmacja

Post autor: Aleksandra1994 »

Hej W tym roku, od października wybieram się na farmację. Jeszcze zastanawiam się, czy wybrać WUM czy Lublin. Mam pytanie co sądzicie o tym kierunku? Jak myślicie które miasto powinnam wybrać? Oraz pytanie do studentów farmacji czy wybralibyście ten kierunek jeszcze raz? Może ktoś opowie mi coś więcej o studiowaniu tego kierunku.

Będę wdzięczna za wszystkie informacje i rady.
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Farmacja

Post autor: marcin93 »

Sam planuję wybrać Lublin. Głównie z tego względu że mam najbliżej. Po głowie chodzi mi jednak wciąż technologia chemiczna w Krk. Dziwne trochę, że już po maturach, a tu na forum tak cicho o farmacji.
krzysztofkl
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2013, o 10:33

Re: Farmacja

Post autor: krzysztofkl »

Może po prostu maturzyści zrozumieli że nie jest to już opłacalny kierunek?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Farmacja

Post autor: deVries »

Aleksandra1994 pisze:Oraz pytanie do studentów farmacji czy wybralibyście ten kierunek jeszcze raz? Może ktoś opowie mi coś więcej o studiowaniu tego kierunku.

Będę wdzięczna za wszystkie informacje i rady.
Wahałbym się znowu między dwoma innymi kierunkami (nie, nie lek ani stoma ), ale pewnie ponownie wybrałbym farmację.

Studiuje się fajnie jeśli cię to interesuje i masz zdolność spięcia tyłka, wkucia i zaliczenia wielu innych rzeczy, które nie mają prawa nikogo zainteresować Na pierwszym roku jak ci nie zależy na ocenach to można się nieźle poobijać i zdać, później podobno coraz trudniej. Piszę o Wrocku, ale raczej wszędzie to podobnie wygląda.
Awatar użytkownika
anulka1991
Posty: 252
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:35

Re: ŚUM Farmacja

Post autor: anulka1991 »

Heh nie wiem, ja studiuję farmację na SUM- ie i niestety 1 i 2 rok to przedmioty wogóle niepotrzebne. 1 rok dużo nauki, jescze teraz wprowadzono różnice programowe. chemia fizyczna, botanika, fizjologia, anatomia, chemia ogólna i analityczna no i niestety ciężka sesja letnia. 2 rok. hmm. ja idę jeszcze starym programem, więc 2 rok to dla mnie bajka Prawie cały semestr luźny. teraz jest gorzej, bo są zaiczenia, ale tak to chemia organiczna laborki spoko, z seminarkami gorzej. P
maarynikaa
Posty: 100
Rejestracja: 29 sie 2011, o 09:20

Re: ŚUM Farmacja

Post autor: maarynikaa »

anulka1991, oj nie przesadzaj jak dla mnie w sosnowcu nie jest ciężko pod względem materiału jaki trzeba przyswoić-kończę własnie 1szy rok i moje studiowanie opiera się głownie na chodzeniu na zajęcia, jak najszybszym uwinięciu się z tym co trzeba zrobić, oglądaniu seriali (już nie mam czego oglądać ) i spaniu. wszystko zaliczam w pierwszym terminie, nie jestem osoba pracowitą i bardzo lubię zbijać bąki, a do książek/notatek zbyt często nie zaglądam. jedyną trudnością jaka mnie spotkała jest brak przemyślanego planu zajęć - bo jak tu wieść zorganizowane, spokojne życie skoro ma się zajęcia od 8:00 do 18:00 z 30-45 minutowimi przerwami między zajęciami na dojazd. (ale wolne poniedziałki i wtorki to kompensują ) sesja letnia? chemia fizyczna- trzeba sie trochę przyłożyć, a sama pani profesor nie jest taka wredna i straszna jak ja malują) chemia analityczna? czysta przyjemność - egzamin to w większości zadania obliczeniowe, więc nie przesadzajmy na to się uczyc nie trzeba- zakładając że każdy potrafi ułożyć proporcje do zadania i zna wzory z elektrochemii z liceum
rti
Posty: 6
Rejestracja: 4 sie 2012, o 01:13

Re: ŚUM Farmacja

Post autor: rti »

IMHO nowy program nie jest najgorszy, gorzej że tu śmierdzi.
Madzialena13
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:58

Re: ŚUM Farmacja

Post autor: Madzialena13 »

Hej.ma pytanko do Aleksandryczy zdecydowałaś się finalnie na Wrocław na farmację ja w sumie też podjełam taką decyzję, ale ciągle jeszcze myślę o zmianie.o ile będe miała taką możliwoścnarazie szukam mieszkanka bo jestem zupełnie z innych rejonów.może porozmawiamy na priv?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości