Punkty ECTS

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tabletka
Posty: 23
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 12:48

Punkty ECTS

Post autor: tabletka »

pytanie do osób, które chcą zmienić kierunek na lekarski ( a zaczęły studia w 2012/2013): orientujecie się ile kosztują na poszczególnych uczelniach punkty ECTS? w jakim momecie trzeba przerwać studia, żeby nie płacić? w necie brak jest jednoznacznych informacji na ten temat, może jeśli ktoś będzie coś wiedział to niech da tu znać? chodzi o konkrety:)
ymk

Re: Punkty ECTS

Post autor: ymk »

tabletka pisze:pytanie do osób, które chcą zmienić kierunek na lekarski ( a zaczęły studia w 2012/2013): orientujecie się ile kosztują na poszczególnych uczelniach punkty ECTS? w jakim momecie trzeba przerwać studia, żeby nie płacić? w necie brak jest jednoznacznych informacji na ten temat, może jeśli ktoś będzie coś wiedział to niech da tu znać? chodzi o konkrety:)
Punkty dostajesz za wpis do indeksu jak zaliczysz przedmiot - do każdego przedniotu powinnaś mieć rozpiskę na stronie swojej uczelni. Niektóre uczelnie wstawiły ceny punktów ECTS, niektóre zaniechały. Nie płacisz jeśli wykorzystasz mniej punktów niż 30 (czyli często jak nie podejdziesz do 2 sesji).

Nie boisz sie polegac na radach osób z forum ? Przeczytaj ustawe na stronie ministerstwach lepiej
tabletka
Posty: 23
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 12:48

Re: Punkty ECTS

Post autor: tabletka »

dzięki) boję się, ale na stronie ministerstwa nie ma wypisu ile konkretnie kosztują punkty na danej uczelni a na tym mi zależy, przejrzałam już co się dało i takim informacji brak albo są baardzo sprzeczne.
ymk

Re: Punkty ECTS

Post autor: ymk »

tabletka pisze:dzięki) boję się, ale na stronie ministerstwa nie ma wypisu ile konkretnie kosztują punkty na danej uczelni a na tym mi zależy, przejrzałam już co się dało i takim informacji brak albo są baardzo sprzeczne.
Ja też kiedyś szukałem i o ile niektóre to umieszczają na stronie to inne nie - napisz o którą uczelnie konkretnie Ci chodzi, może ktoś ma jakieś informacje. Jeśli pytasz np. o medycyne to całkowicie ze słyszenia w Lublinie jest to koszt ok. 350 zł za punkt, czyli de facto tyle ile za niestacjonarne.
tabletka
Posty: 23
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 12:48

Re: Punkty ECTS

Post autor: tabletka »

najbardziej GUM i Łódź, stoma. o Łodzi chodziły słuchy, że 1000zł/
ymk

Re: Punkty ECTS

Post autor: ymk »

tabletka pisze:najbardziej GUM i Łódź, stoma. o Łodzi chodziły słuchy, że 1000zł/
most certainly not so pewnie koło 300-400.
tabletka
Posty: 23
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 12:48

Re: Punkty ECTS

Post autor: tabletka »

za 30 punktów nie płacę, tylko nadwyżka?:)
ymk

Re: Punkty ECTS

Post autor: ymk »

tabletka pisze:za 30 punktów nie płacę, tylko nadwyżka?:)
Wg moich informacji tak, z tym, że należy pamiętać, że nie na każdej uczelni 1 semestr to równo 30 pkt.
tabletka
Posty: 23
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 12:48

Re: Punkty ECTS

Post autor: tabletka »

jasne:) dzięki wielkie )
a jakby ktoś z forumowiczów miał dokładne info o kosztach to proszę o wiadomość)
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Punkty ECTS

Post autor: avis »

Jeśli rozpoczęłaś studia w 12/13 nie musisz płacić nic.
Mam podobną sytuacje jak Ty.
Rozpoczęłam analitykę med na sumie, w tamtym roku.
Chciałam poprawić maturę i zmienić kierunek, jak pytaliśmy się odnośnie punktów ECTS to nikt nic nie wiedział w dziekanacie mówili że co prawda ustawa weszła w 2011r ale uczelnia nie dostała żadnego rozporządzenia z ministerstwa i niewiedza co z tym maja zrobić.
Pytaliśmy się odnośnie 30 gratisowych punktów ECTS to mówili tylko że one nie są na zmianę kierunku tylko na dodatkowe zajęcia więc jeżeli ktoś zrezygnował po zaliczeniu I semestru to będzie musiał płacić za ostatni semestr 2 kierunku ( jeżeli zrezygnuje z pierwszego).
Potem nam powiedzieli że nie zależnie od tego kto ile punktów zużył będzie musiał płacić za cały rok bo na naszej uczelni płaci się za sam fakt że się jest(wspomniałam że studiuję na sumie ) a nie tak jak na innych uczelniach za wykorzystane punkty ECTS.

Pod koniec kwietnia zadzwoniłam do ds. Studentów wydziały katowickiego i zabrzańskiego i powiedzieli mi że my NIE MUSIMY JESZCZE PŁACIĆ jeżeli dostaliśmy się na studia przed 1.10.2012.
Ustawa weszła 1.10.2011 ale na skutek niedopatrzenia została przesunięta o rok czyli 1.10.2012, więc jeżeli ktoś się dostał przed tym terminem to nie musi płacić, bo chodzi o moment kiedy cię przyjmą na uczelnie ( w tedy już jesteś oficjalnie studentem danej uczelni) a nie o moment rozpoczęcia nauki typu ćw, wykłady.
Problem maja te os które zostały przyjęte w październiku i tegoroczni maturzyści bo im się już wszystko nalicza.
Informacja jest pewna, Jeśli taka politykę stosuje SUM ( jak wiemy wszyscy uczelnia wysrana na pieniążki ) to inne uczelnie tym bardziej.
tabletka
Posty: 23
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 12:48

Re: Punkty ECTS

Post autor: tabletka »

jeśli to prawda, to bardzo się cieszę)
słyszałam już jakieś głosy o tej dacie:)
czyli upiekło nam się? w takim razie oby tylko klucz był w tym roku łaskawy)
ymk

Re: Punkty ECTS

Post autor: ymk »

tabletka pisze:jeśli to prawda, to bardzo się cieszę)
słyszałam już jakieś głosy o tej dacie:)
czyli upiekło nam się? w takim razie oby tylko klucz był w tym roku łaskawy)
Nie sadzę, aby to była prawda.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Punkty ECTS

Post autor: avis »

YMK, jak nie wierzysz to zadzwoń sobie do działu do spraw studenta do Katowic lub Zabrza.

Talib, chodzi o osoby które zostały na 2 semestr, biorą udział w ćw, wykładach, miały by płacić za 2 semestry bo do końca uczestniczą w zajęciach i korzystają z dóbr naszej światowej uczelni .

Nie ma sensu dzwonić czy pisać maile do MNiSW, ja napisałam początkiem września 2012 odpowiedź dostałam 4 grudnia, napisałam 3 pytania a na każde odp brzmiała :to pytanie należy skierować do uczelni, w której będzie Pani studiować na drugim kierunku studiów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 30 gości