Studia bez rozsz. matury z chemii

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
maroo123321
Posty: 39
Rejestracja: 22 gru 2011, o 21:14

Studia bez rozsz. matury z chemii

Post autor: maroo123321 »

Witam Państwa,
Otóż mam pewien problem.Aktualnie jestem w II LO na profilu biol-chem .
Nigdy nie myślałem ,że mnie to zainteresuje ale stało się. chciałbym się wybrać na neurobiologię, jeszcze nie wiem gdzie ale wiem , że będzie to to.I mam problem mianowicie można powiedzieć , że chemia idzie mi nie całkiem dobrze i maturę prawdopodobnie będę pisał podstawową ( podstawową mam zamiar także napisać z fizyki a rozszerzoną z biologii którą dość dobrze ogarnia,) i mam do Państwa pytanie.Czy jest jakakolwiek możliwość dostania się na ten kierunek z podstawową maturą z chemii ? Jeżeli nie to czy można chociaż na zwykłą biologię się dostać ? (Jeżeli tak to czy można by było taką akcjęzrobić ,iż podskolił bym się przez ten czas z chemii i zdał mature jeszcze raz ? ) Czy lepiej dać sobie spokój ? Jakie są Państwa opinię w tej sprawie ?
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
gej
Posty: 178
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:30

Re: Studia bez rozsz. matury z chemii

Post autor: gej »

Jeżeli tak to czy można by było taką akcjęzrobić ,iż podskolił bym się przez ten czas z chemii i zdał mature jeszcze raz ?

Wypowiem się póki co na temat tego fragmentu. Od tamtego roku weszła ustawa mówiąca o jednym bezpłatnym kierunku studiów. Wynika z tego, że jeśli chciałbyś się później przenieść na neuro- musiałbyś zapłacić za rok studiów. Tak mi tłumaczono, przynajmniej.
Awatar użytkownika
adosia
Posty: 88
Rejestracja: 10 sty 2011, o 15:11

Re: Studia bez rozsz. matury z chemii

Post autor: adosia »

Kod: Zaznacz cały

ug.edu.pl/pl/info_dla_kand/kierunki/?tpl=/biologia/neurobio1314#1stopien
maroo123321
Posty: 39
Rejestracja: 22 gru 2011, o 21:14

Re: Studia bez rozsz. matury z chemii

Post autor: maroo123321 »

Czy takie unikanie odpowiedzi na kluczowe pytanie ma mi dać delikatnie do zrozumienia ,że nic z tego nie będzie ?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Studia bez rozsz. matury z chemii

Post autor: deVries »

Na UG jak widać już nie będzie neurobiologii, na UJ ze 2-3 lata temu progi były dość wysokie i bez rozszerzonej chemii raczej ciężko byłoby się dostać, ale nie wiem jak teraz wygląda sytuacja - sprawdź to sobie, bo może akurat spadły. Idź na zwykłą biologię, zakręć się wokół jakichś kół naukowych, pisz licencjat i magisterkę w jakiejś katedrze związanej z neurofizjologią i wyjdzie na to samo.

Myślę, że Kraków byłby dobrym wyborem. Po pierwsze po roku biologii mógłbyś poprawić maturę i przenieść się na neurobiologię, gdyby ci dalej zależało. Po drugie w Krakowie znajduje się Instytut Farmakologii PAN - oni tam robią sporo rzeczy z neuro, na pewno mają jakieś fajne koło (pracuje tam Vetulani )
maroo123321
Posty: 39
Rejestracja: 22 gru 2011, o 21:14

Re: Studia bez rozsz. matury z chemii

Post autor: maroo123321 »

Czyli zbliżone do mojego planu
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości