Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znaczenie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: randomlogin »

Nasz rocznik? Odnosisz sie do osob ktore zaczely w 2012 zapewne? Ale ja po 5 roku jestem teraz.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: halidor »

wg mnie ważne jest to na jaką uczelnie się człowiek dostanie, i nie chodzi o ambicje tylko o prozaiczne sprawy , które wplywają na studiowanie
panamera66
Posty: 33
Rejestracja: 5 lip 2012, o 14:00

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: panamera66 »

Zawsze mozna trafic na jednej uczelni na sympatycznego asystenta, ktory chce jednoczesnie nauczyc ale nie zgnoic studenta albo na takiego osobnika, za ktorym trzeba bedzie *jeździć w góry* w wygodnych butach zeby poprawic jedno drugie kolokwium, albo wyczekiwać o 2 w nocy pod katedra. Na wszystkich uczelniach dzieja sie takie herezje, to wszystko zalezy od szczescia. Jezeli chodzi o poziom - wszystko poza zabrzem.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: promyczek14175 »

a coś z Zabrzem nie tak?
panamera66
Posty: 33
Rejestracja: 5 lip 2012, o 14:00

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: panamera66 »

bardzo duzo luzu, malo nauki. nie mowie ze nie mozna sie nauczyc, oczywiscie, mozna jezeli ktos systematycznie pracuje. ja jestem z katowic mam wielu znajomych z zabrza i po prostu widac roznice chociazby w wymaganiach z poszczegolnych przedmiotow.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: promyczek14175 »

dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
neverforever
Posty: 193
Rejestracja: 23 sie 2012, o 15:59

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: neverforever »

w sensie że w zabrzu są luzy? to wkońcu jest cięzko na tym śląsku czy nie:P?
o lublinie same dobre opinie, już sama nie wiem co wybrać lublin czy zabrze
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: Smoła »

Przeczytałem wątek i z czym się nie mogę zgodzić do końca to argument bliskiej odległości.
Też mi się tak wydawało na 1, 2 roku. Teraz widzę po sobie i po znajomych, że to nie ma takiego znaczenia. Nawet na wakacje nie chce się już do domu wracać, bo tam nie ma co robić. Znajomi w innych miastach, utracone kontakty, większość studentów jest z prowincji to w rodzinnych miastach rozrywki w wakacje zero, możliwość dorobienia sobie zero. A w dużym ośrodku zawsze coś się dzieje, można popracować.

I co będziecie patrzeć, jak daleko do domu jak wrócicie do niego 3 razy w roku - jedne święta, drugie i w sumie miesiąc wakacji.

Rozpoczynacie nowe życie, nie ma co patrzeć, że daleko od mamusi i tatusia.

Ja mam dość blisko (150 km, 2h jazdy autem), ale mam znajomych, co się tarabanią pociągami bardzo daleko. I jakoś specjalnie na to nie narzekają. Narzekają bardziej, że teraz są kliniki w szpitalu, gdzie będą musieli z dwoma przesiadkami jechać Albo daleko mają na imprezę, albo dobra znajoma się wyprowadziła na drugi koniec miasta. I to są problemy odległości na studiach.

Piramida prestiżu - według mnie wygląda tak:
1. Kraków
2. Warszawa
3. Poznań
4. Gdańsk

Co do atmosfery. Nie sugerujcie się wypowiedziami 1 i 2 klasistów. U nas też było fajnie na 1 i 2 roku. Wyścig szczurów zaczyna się później i im dalej, tym bardziej się zaostrza.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: promyczek14175 »

W Gda jest niezły wyścig.
kraciasty_kot
Posty: 7
Rejestracja: 18 maja 2013, o 19:13

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: kraciasty_kot »

Ktoś mi wytłumaczy w jaki sposób jest mierzony słynny prestiż uczelni jeśli chodzi o kierunek lekarski, który sam w sobie jest dość prestiżowy, a o dalszej karierze decyduje wynik egzaminu a nie nazwa swojej Alma Mater na dyplomie?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: promyczek14175 »

Uczelnia jedzie często na opinii
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: rousseau »

promyczek14175, nie chciałabym być złośliwa, ale jesteś już na lekarskim w gdańsku, że się w ten sposób wypowiadasz?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Gdzie studiować medycynę?Czy to ma naprawdę takie znacze

Post autor: randomlogin »

Smo&#x142a pisze:Piramida prestiżu - według mnie wygląda tak:
1. Kraków
2. Warszawa
3. Poznań
4. Gdańsk
To chyba jest poczucie samozajebistosci prezentowane przez wladze tych uczelni, a nie cokolwiek innego. Chociaz wtedy Krakow, Warszawa i Poznan wszystkie by sie zabijaly o pierwsze miejsce. I Wroclaw z nimi jeszcze. Prawdziwa piramida prestizu wyglada tak:
1. nobody gives a damn.
To nie Stany, gdzie ukonczona uczelnia otwiera jakies drzwi, a jesli takie zjawisko istnieje to na zasadzie brania swoich - a nie najlepszych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości