Rejestracja na studia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
inna93
Posty: 53
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 13:43

Rejestracja na studia

Post autor: inna93 »

Mam pytanie.w tym roku poprawiałam maturę,a w 2012 roku pisałam ją po raz pierwszy.Czy w rubryce rok zdawania matury mam wpisać 2012?
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Rejestracja na studia

Post autor: fronc »

2012, tu rozchodzi się o rok zdawania matur podstawowych i ukończenia szkoły
inna93
Posty: 53
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 13:43

Re: Rejestracja na studia

Post autor: inna93 »

Ok,Dzięki wielkie:)
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Rejestracja na studia

Post autor: Jocisko »

A czy przed rejestracją na niestacjjonarne trzeba mieć jakieś papiery?
omnadren250
Posty: 12
Rejestracja: 9 lip 2013, o 09:45

Re: Rejestracja na studia

Post autor: omnadren250 »

Jocisko pisze:A czy przed rejestracją na niestacjjonarne trzeba mieć jakieś papiery?
nie rozumiem. Sadzisz, ze możliwe jest zeby ktoś przyjął Cie na studia bez potwierdzenia wyniku z matury czy chociazby tego, ze w ogóle jest ona zdana? Czy to studia stacjonarne czy nie, chyba logicznym jest, ze proces rekrutacji przebiega identycznie.

no offense
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Rejestracja na studia

Post autor: Jocisko »

No lol Haha No bez przesady, ja wiem, że krążą legendy o rekrutacji na studia niestacjonarne, ale jestem zbyt starym wyjadaczem, aby w nie wierzyć. Chodzi mi o to, czy muszę mieć w ręku papierek o niedostaniu się na studia w innym mieście czy mogę bo dostarczyć w razie dostania razem z papierami.
omnadren250
Posty: 12
Rejestracja: 9 lip 2013, o 09:45

Re: Rejestracja na studia

Post autor: omnadren250 »

krążą legendy? Rekrutacja przebiega na identycznych zasadach jak na studia stacjonarne i uwierz mi, że czasami potrafi być taka konkurencje, ze nie wszyscy aplikujacy na taki tryb studiów się dostaja (to minister zdrowia ustala limity przyjec).
Jaki papierek o niedostaniu się na studia w innym mieście?! tak jak podkreślalem na poczatku to są identyczne studia i rekrutacja jak na studiach dziennych. Nikogo tutaj nie obchodzi czy składałaś papiery czy też nie na studia dzienne.

Chyba troche myli Ci się proces rekrutacji w Polsce z tym co (byc może) dzieje się na Ukrainie. U nas na studia niestacjonarne również klarują się progi punktowe i nie wszyscy aplikujący są przyjmowani. Z dotychczas ogloszonych list.

LEKARSKI niestacjonarny:

Kraków: 86.00(258) / 85.33(256)
Łódź: 416
Łódź woj-lek (zwykły): 400
Wrocław: 208 / 201

LEK-DENT niestacjonarny:
Kraków: 84.33(253) / 83.67(251)
Łódź: 384
Warszawa: 242
Wrocław: 213 / 203
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Rejestracja na studia

Post autor: Jocisko »

Ale nie mogę aplikować na studia nie aplikując na PUM lub w innym mieście na stacjonarne. Innymi slowy najpierw musze się nie dostać na kierunek stacjonarny, aby móc aplikować na niestacjonarne. Chodzi mi o to, czy ficzynie w ręku muszę mieć papierem o nie dostanieu się na studia, aby móc się rejestrować?

Widocznie aż tak nie krążą te legendy, skoro nie wiesz co mam na myśli. Nigdy nie spotkałeś/aś się z opiniami typu, że na niestacjonarne tylko po znajomości itp itd?
Perygrinus
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:37

Re: Rejestracja na studia

Post autor: Perygrinus »

omnadren250 pisze:krążą legendy? Rekrutacja przebiega na identycznych zasadach jak na studia stacjonarne i uwierz mi, że czasami potrafi być taka konkurencje, ze nie wszyscy aplikujacy na taki tryb studiów się dostaja (to minister zdrowia ustala limity przyjec).
Jaki papierek o niedostaniu się na studia w innym mieście?! tak jak podkreślalem na poczatku to są identyczne studia i rekrutacja jak na studiach dziennych. Nikogo tutaj nie obchodzi czy składałaś papiery czy też nie na studia dzienne.

Chyba troche myli Ci się proces rekrutacji w Polsce z tym co (byc może) dzieje się na Ukrainie. U nas na studia niestacjonarne również klarują się progi punktowe i nie wszyscy aplikujący są przyjmowani. Z dotychczas ogloszonych list.

LEKARSKI niestacjonarny:

Kraków: 86.00(258) / 85.33(256)
Łódź: 416
Łódź woj-lek (zwykły): 400
Wrocław: 208 / 201

LEK-DENT niestacjonarny:
Kraków: 84.33(253) / 83.67(251)
Łódź: 384
Warszawa: 242
Wrocław: 213 / 203
Muszę Cię zaskoczyć, gdyż nie zawsze są identyczne. Wszystko zależy od uczelni. Rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne na przykład w Krakowie faktycznie przebiega niemalże identycznie (w tym samym czasie, te same dokumenty - z tym, że na niestacjo podpisuje się inną umowę związaną oczywiście z odpłatnością za studia), jednak już w Katowicach rekrutacja rozpoczyna się później. Podobnie w Szczecinie, gdzie trzeba dostarczyć papier o tym, że się brało udział w rekrutacji na stacjonarne i się tam nie udało dostać (może być z innej uczelni niż PUM).

omnadren250 Radziłbym nie wprowadzać ludzi w błąd.

Wniosek jest jeden: każda uczelnia ma inne wymagania i koniecznie trzeba to sprawdzić czytając wszystkie regulaminy, uchwały, ustawy i załączniki, choćby były nie wiadomo jak długie i nudne! Na szczęście raczej wszystkie uczelnie zamieszczają te informacje na swoich stronach internetowych więc nie ma problemu z ich znalezieniem. W razie czego, zawsze można zadzwonić do dziekanatu, albo jeszcze lepiej do biura rekrutacji gdzie na pewno udzielą informacji .
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Rejestracja na studia

Post autor: Jocisko »

Perygrinus, ale tzreba potem dostarczyć papier? Gdy już się zakwalifikowało?
Perygrinus
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:37

Re: Rejestracja na studia

Post autor: Perygrinus »

Nie biorę udziału w rekrutacji. Musisz sam sprawdzić, wszystko powinno być podane na tej stronie
zwróć szczególną uwagę na terminy żeby niczego nie przegapić. Pozdrawiam
The MON
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2013, o 21:51

Re: Rejestracja na studia

Post autor: The MON »

Cześć, pytanie do osób już przyjętych [a przyda się też tym, którzy przyjęci dopiero zostaną]
Jednym ze składanych dokumentów było oświadczenie studenta, którą rubrykę wypełniliście jeśli macie już wykorzystany choćby 1 punkt ECTS?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości