Technikum weterynaryjne

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
marchewka882
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2013, o 15:38

Technikum weterynaryjne

Post autor: marchewka882 »

Witam wszystkich którzy tutaj zajrzą! w tym roku, jako absolwentka ogólnokształcącego liceum wybieram się do szkoły policealnej na kierunek technik weterynaryjny. wiadomo, studia to jest cos. ale wszystko rozbija się o kase. tak wiec chiałabym żeby ktoś pomógł mi i podzielił się swoimi wrażeniami po tym kierunku i jeśli oczywiście może również jakimiś pomocami naukowymi hehe jestem już ciekawa z jakich książek się uczyc, a najchętniej już sama bym zaczęła cos się uczyc bo nie ukrywam ale mam nieco wolnego czasu. wiec proszę jeszcze raz o wasze opinie i może jakies rady ?
Votee
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2012, o 21:40

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: Votee »

Ja właśnie kończe I klasę technikum weterynaryjnego, ale nie w studium tylko normalnie w technikum. Możesz pisać czasem do mnie, a nuż coś będę mogła Ci doradzić )
marchewka882
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2013, o 15:38

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: marchewka882 »

oki wielkie dzięki ale ogólnie to już Votee jesteś zadowolony/a?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: karteczka88 »

ja uczyłam się w takim studium u mnie poziom był niski, same zwierzęta gospodarskie głównie mało zajęć, praktyki to też nic ciekawego nie było - ale to zależy od lecznicy jaka jest. Nauczyłam się czegoś dopiero gdy zaczęłam pracować w tym zawodzie w jednej z lecznic, i była to dla mnie najlepsza praca, jednak redukcja etatów była i się musiałam zwolnić. W studium mieliśmy zajęcia w weekendy co 2 tygodnie, czasem był to jeden weekend na miesiąc cały, więc trochę nie fajnie. Egzamin zawodowy nie był trudny, mam jeszcze gdzieś te egzaminy to mogę przesłać jak znajdę.
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
marchewka882
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2013, o 15:38

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: marchewka882 »

dzięki karteczka88 jeśli mogłabyś to prześlij na moją poczte: [at].com
jak sprawdzałam to zajecia miałyby się odbywać właśnie co 2 tygodnie i troszkę mnie to martwi bo jednak pewna ciągłość by się przydała. no ale jeszcze zobaczę jak to będzie wyglądało. dzięki za info
marchewka882
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2013, o 15:38

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: marchewka882 »

a może ktoś uczył się w policealnej szkole w omedze w poznaniu? byłabym wdzięczna za opinie
Angie89
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:03

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: Angie89 »

Zaczynałam kiedyś podobną szkołę, w Kaliszu. Osobiście byłam bardzo rozczarowana niskim poziomem, pani ucząca anatomii i chorób zwierząt ( jakaś taka nazwa przedmiotu ) jako jedyna miała jakieś konkretne wymagania. Zrezygnowałam jeszcze w pierwszym semestrze, dla mnie była to strata pieniędzy na czesne, dojazdy i nocleg. Gdybym ponownie miała podjąć decyzję, sama nie wiem, czy jednak nie kończyłabym tamtej szkoły, bo teraz idę na weterynarię. No ale być może na coś zrobienie inżyniera się przydało i mam zaprawę w boju z kochanym UP
marchewka882
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2013, o 15:38

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: marchewka882 »

no właśnie chce zrobić najpierw technika a później może uda mi się isc na studia. ale musze napisac maturke za rok jakby cos. a Angie89 gdzie idziesz na wete?
Angie89
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:03

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: Angie89 »

Ja też miałam taki zamiar, najpierw technik ( szkoła policealna ), później weta. Udało się w tym roku i idę na weterynarię niestacjonarną do Wrocławia
marchewka882
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2013, o 15:38

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: marchewka882 »

no to fajnie gratuluje!
Angie89
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:03

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: Angie89 »

marchewka882 pisze:no to fajnie gratuluje!
Dzięki ! Życzę powodzenia !
Votee
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2012, o 21:40

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: Votee »

Przepraszam Cię, że tak późno odpisuję, ale niestety nie wysyłają tu powiadomień jak ktoś coś do mnie napisze.
Co do Twojego pytania, to powiem Ci, że są i plusy i minusy. Gdybym nie poszła do technikum wet. to pewnie nie odkryłabym, że chcę zostać weterynarzem. Więc dzięki temu, że chodzę do TW odkryłam swój cel. Ale gdybym znała go wcześniej (tzn. gdybym wcześniej wiedziała, że chcę iść na studia wet.) to pewnie poszłabym do liceum na kierunek chem.-biol. Ale raczej by mnie nie przyjęli, bo pomimo 5 z biologi i innych dobrych ocen to miałam 2 akurat z tej przeklętej chemii. Wracając do tematu, poszłabym do liceum, bo teraz będąc w TW wiem, że ta szkoła przygotuje mnie do zawodu, ale na pewno nie do matury z chemii, która jest potrzebna na studia. Pozostaje mi realizować chemię we własnym zakresie (biologię mam akurat w szkole ze świetną nauczycielką).
Jednak gdybym nie mogła iść na studia tak jak ty, albo nie chciała czy coś, to na 100% poszłabym do TW. Nie masz pojęcia jaka byłam szczęśliwa kiedy się okazało, że się dostałam (było 40 osób na 30 miejsc więc mimo wszystko drżałam ze strachu). Jeśli nie wybierałabym się na studia to ta szkoła byłaby idealna, bo jeśli chodzi o inne kierunki różnych studium to nie ma nic bardziej mi odpowiadającego. Nie wiem jak to wygląda właśnie w studium, ale w technikum właśnie zaczynam praktyki raz w tyg., dochodzą nowe przedmioty. I wg. nowej podstawy programowej czekają mnie 3 egzaminy kwalifikacji zawodowych. Z resztą o tym dowiesz się jak otworzysz ten link:
zobacz-ten-plik.pdf
(5.5 MiB) Pobrany 89 razy
Tam na str. 18 masz tytułu tych kwalifikacji. Myślę, że ten dokument pomoże Ci podjąć decyzję (o ile jeszcze jej nie podjęłaś I w tym miejscu znów przepraszam, że odpowiadam tak późno).
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, które nie wymagają pilnej odpowiedzi to pisz śmiało. Prędzej czy później odpowiem
Mam nadzieję, że nie napisałam zbyt chaotycznie, ale szybko pisałam co mi przyszło do głowy p
marchewka882
Posty: 17
Rejestracja: 26 maja 2013, o 15:38

Re: Technikum weterynaryjne

Post autor: marchewka882 »

dzięki za opinie i na bank jak będę czegoś chiała się dowiedzieć to będę pytac już podjęłam decyzje i od 28.09. chyba zaczynam te technikum już nie mogę się doczekać. jedyne to co mnie martwi to te zmiany programowe i te dziwnie brzmiące egzaminy potwierdzające kwalifikacje na trzech poziomach. a tak ogólnie to z jakich książek się korzysta w takim technikum? bo szukałam w necie ale tak jakoś bardzo mało informacji i dość dużo różnych plików pdf., których nawet nie jestem pewna czy warto sciagac czy to zależy od tego co szkołą wymaga.?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości