Studia stacjonarne, a niestacjonarne na SGGW

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Dollyy
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2013, o 19:04

Studia stacjonarne, a niestacjonarne na SGGW

Post autor: Dollyy »

Witam.
Czy może ktoś z was się orientuje czy są jakieś różnice między poziomem nauczania na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych? Chodzi mi konkretnie o weterynarię na SGGW.
Często na studiach niestacjonarnych jest niższy poziom Jestem ciekawa czy jest tak również w tym przypadku.

Dziękuję za każdą odpowiedź.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Studia stacjonarne, a niestacjonarne na SGGW

Post autor: Korczaszko »

Na wecie nie ma takich różnic. Na żadnej uczelni.

Z tego co się orientuję na SGGW są mieszane grupy i nawet niewiadomo kto jest stacjo a kto nie
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Studia stacjonarne, a niestacjonarne na SGGW

Post autor: talagia »

Poziom jest taki sam ponieważ wykłady są prowadzone dla stacjo i niestacjo jednocześnie, egzaminy itp tak samo. Jeśli chodzi o ćwiczenia to już zależy jak się trafi z prowadzącym (ale można beznadziejnie trafić na stacjonarnych i świetnie na niestacjo - totalny brak zależności). Często ćwiczenia są mieszane pod tym względem, że jest jedna grupa stacjo i jedna niestacjo (prowadzący nie mają zwykle pojęcia kto jest kto).
Jednak oficjalnie jest podział : grupy 1-6 to stacjonarni, a 6-12 niestacjo. Później grup jest tylko 10.
Dollyy
Posty: 4
Rejestracja: 26 maja 2013, o 19:04

Re: Studia stacjonarne, a niestacjonarne na SGGW

Post autor: Dollyy »

[at], [at] bardzo dziękuje za odpowiedzi.
exelencee
Posty: 56
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:04

Re: Studia stacjonarne, a niestacjonarne na SGGW

Post autor: exelencee »

ja bym dodał, że akurat na SGGW to na niestacjonarnych jest w wielu przypadkach o wiele gorzej niż na stacjonarnych- nie ma co tego ukrywać. I niby poziom ten sam ale np w 2011 na chemii próg do zaliczenia kolokwiów przez dziennych było 5/10pkt a przez wieczorowych 6/10pkt (oczywiście nieoficjalnie ale pamiętam akcje gdzie od nas z grupy ludzie dostawali 2 i mieli 5 pkt a koledzy z dziennych 3- za również 5pkt i to nie pojedyncze przypadki) nie wiem czy w poprzednim semestrze było tak samo może ktoś to potwierdzi ? No i ogólnie zdarzają się pojedyncze osoby wśród prowadzących, , co nie szanują ludzi płacących za studia- padało np hasło rodzice i tak zapłacą wam za studia to co za problem najwyżej powtórzycie sobie rok z ironicznym uśmiechem na twarzy . ale to na szczęście niewiele jest takich przypadków więc jeśli chodzi Ci o sam poziom to raczej zastanawiałbym się czy nie będziesz musiała odrobinę bardziej się wysilić będąc tą wieczorową jednakże polecam osobiście jak najbardziej !
a co do wypowiedzi koleżanek wyżej- grup jest 14 na 1 roku, 1-7 stacjo 8-14 niestacjo i prowadzący myślę że jednak się orientują po numerku którzy to którzy ale większość z nich ma jednak zdrowe podejście do sprawy i jest (jako tako, ciężko oceniać mając wiele tez za i przeciw słysząc z doświadczenia znajomych) na ogół sprawiedliwa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości