REKRUTACJA 2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

REKRUTACJA 2013

Post autor: kokardka »

Witam, mam parę pytań odnośnie rekrutacji na UMed do Łodzi. Myślę, że dla wielu osób są tam niejasne informacje, a może ktoś kto logował się w tamtym roku, będzie mógł pomóc. Może tutaj znajdziemy jakieś cenne informacje, zanim zadzwonimy do ich biura:
1. Czy na woj-leku (cywilnym, nie MONie) muszę mieć jakieś dodatkowe badania lub komisję wojskową? W rejestracji pojawia się pytanie o kategorię i nie jestem pewna, czy odpowiedź nie dotyczy będzie dobra i moja rejestracja będzie brana pod uwagę. Logowałam się także na lekarsko-dentystyczny i tam zaznaczyłam nie dotyczy", ale to nie jest wydział wojskowy więc myślę, że jest ok.
2. Czy na woj-lek NA PEWNO nie ma testów sprawnościowych?
3. Gdy zalogowałam się pomyślnie na lekarsko-dentystyczny widzę następujące zakładki: wydrukuj formularz, wprowadź oceny, dane do przelewu, poradnik rekrutacyjny. W zakładce wydrukuj formularz widzę wszystko to co wypełniłam i jakieś miejsca na podpisy etc. Czy jest on mi potrzebny dopiero wtedy gdy się dostanę i wybiorę tą uczelnię, czy coś innego mam z nim robić?

Będę wdzięczna za każdą pomoc
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

[Link] REKRUTACJA 2013

Post autor: Lektom »

1. tak jak piszesz zaznaczasz nie dotyczy.
2. NA PEWNO NIE MA ŻADNYCH TESTÓW SPRAWNOŚCIOWYCH ITP
3. Dokładnie - dopiero jak się dostaniesz to drukujesz i jedziesz złożyć dokumenty

Odsyłam do mojego postu w wątku: lekarski-cywilny-w-odzi-vt49814.htm

Zrozumcie że cywilny woj-lek to pic na wodę (i nadal nie rozumiem idei jego istnienia - choć mówią, że istnieje po to, żeby MON mógł istnieć {ładna wyszła filozofia }, bo wiadomo, że na MONie ludzi jest mało, więc byłoby to nieopłacalne) i oprócz kilku dodatkowych przedmiotów i łaciny nie różni się od zwykłego lekarskiego Dlatego rekrutacja też nie odbiega od normy

P.S. Dla jasności dodam, że powyższy opis dotyczy kierunku lekarskiego (cywilnego) na wydziale Wojskowo-lekarskim
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: kokardka »

Lektom, jesteś cudowny!

Wątek do zamknięcia, chyba że inni będą tutaj dodawać swoje pytania i wątpliwości
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: Madridistka »

A czy jest możliwe przeniesienie się z woj-leku na zwykły lek? Po poprawieniu matury?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: Lektom »

Madridistka, na 85% nie ma takiej możliwości. Są różnice programowe np. my mamy histologie na I roku, oni na II.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: gooner92 »

Lektom, na pewno? U nas na stomie jest gość co był na woj-leku i się po roku przeniósł i przepisali mu właśnie histo, a prof Z zrobił to chyba tylko dlatego, że oni mieli więcej godzin z histo niż lek i lek-dent. I podobno tam obowiązuje podręcznik, przy którym Sawicki to jest cienki no chyba, że od tego roku coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: Lektom »

na pewno. Co innego przenieść się z wojleku na lekdent (próg na lek-dent jest niższy: przynajmneij w tym roku ) a co innego z wojleku na lek (gdzie na leku jest próg wyższy o ok 20 pkt) Jak poprawisz maturę, to rekrutujesz na lekarski i nie ma czegoś takiego że wskakujesz na drugi rok tylko rekrutujesz na pierwszy to idziesz na pierwszy.
gooner92 pisze: I podobno tam obowiązuje podręcznik, przy którym Sawicki to jest cienki no chyba, że od tego roku coś się zmieniło.
no właśnie - podobno nie znam takiego, więc jak byś mógł to podaj proszę tytuł. Z tego co wiem, Sawicki właśnie jest najobszerniejszym podręcznikiem obowiązującym na wielu uniwersytetach medycznych.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: attyde »

Można się przenieść, nawet chyba nie trzeba poprawiać matury. Po prostu trzeba mieć farta, musi być miejsce i trzeba wszystko dobrze dogadać.
A histologii uczą się z Ostrowskiego.
[at], mało rzeczy jeszcze wiesz :p
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: mickey_mouse »

Wiem, że ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak ogólne pytanie, ale czy jesteście zadowoleni z UMEDu? Ile macie egzaminów w sesji letniej? Dużo osób odpada? Trudno jest o zaliczenie? Jaka atmosfera panuje na uczelni - wyścig szczurów i ludzie, z którymi nie da się normalnie porozmawiać, czy trafiają się też bratnie dusze"?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: Lektom »

attyde pisze:Po prostu trzeba mieć farta,
ten fart o którym piszesz to chyba nazywa się znajomości

mickey_mouse, mi się podoba pod każdym względem

[at], dlatego poprosiłem o tytuł, bo sam byłem ciekawy co to za gruba książka:P może to i lepiej, chociaż wiedzę czego wymagają. bo u nas to nie wiadomo tak na prawdę z czego się uczyć.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: Anielka »

ja też słyszałam z kilku źródeł że z histo mają na wojleku ciężko więc coś w tym musi być.
a z tym przenoszeniem to raczej obserwuję odwrotną migrację(z leka ludzie jak im nie idzie uciekają na wojlek), operacja sukces chyba ją jeszcze nasiliła
jak ktoś sobie radzi na wojleku i ma spoko ludzi wokół to po co ma się przenosić.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: attyde »

Bo student musi się uczyć ze wszystkiego, a najbardziej z wikipedii
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: REKRUTACJA 2013

Post autor: mickey_mouse »

attyde pisze:Bo student musi się uczyć ze wszystkiego, a najbardziej z wikipedii
a myślałam, że na poziomie maturalnym zakończy się moja ścisła współpraca z tą stroną
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości