studia w wieku..

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
naira90
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2013, o 19:21

studia w wieku..

Post autor: naira90 »

hej, słuchajcie mam 22 lata. Studiuję obecnie inny kierunek /medyczny/ ale czuję że to nie to. Chcę znowu spróbować z weterynarią. Myslę że zdecyduję się za jakieś 2 lata rozpocząc te studia. Będę miała 24 lata. Jak myślicie, czy jest to dobry pomysł? Czy te studia są na tyle ciężkie że to tylko niepotrzebny wysiłek. Czy nie jest to zbyt późny wiek? Pewnie byłoby mi łatwiej bo studiuję w sumie teraz mniej więcej to samo co na weterynarii tylko że dotyczy to człowieka.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: studia w wieku..

Post autor: kokardka »

Masz marzenia? To je goń i nie pacz na nic!
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: studia w wieku..

Post autor: Kas_ia »

24 lata to jeszcze nie tak duzo, znam kilka osob w Twoim wieku, które są obecnie na I roku nawet u mnie w grupie jest chlopak, ktory ma obecnie 28 lat i sobie jakos radzi, ba na roku są nawet osoby po 30. Sczerze, to osob swiezo po maturze jest stosunkowo malo, wiec nie boj sie na pewno nie bedziesz najstarsza
naira90
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2013, o 19:21

Re: studia w wieku..

Post autor: naira90 »

Dzięki
Ale czy przez całe 5,5 roku studiów są one na tyle absorbujące, że nie ma się czasu na nic innego ?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: studia w wieku..

Post autor: randomlogin »

Seriously? Pare godzin temu w swoim pierwszym poscie wysmiewalas niemalze pomysl, ze tak moze byc na stomatologii, a teraz pytasz czy tak jest na weterynarii?
naira90
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2013, o 19:21

Re: studia w wieku..

Post autor: naira90 »

randomlogin pisze:Seriously? Pare godzin temu w swoim pierwszym poscie wysmiewalas niemalze pomysl, ze tak moze byc na stomatologii, a teraz pytasz czy tak jest na weterynarii?
Mam porównanie Na stomatologii moim zdaniem jest 2 razy łatwiej niż na weterynarii (porównując 1. rok)

Stomatologia jest o tyle ciężkim kierunkiem, że zajęcia trwają od rana do wieczora
Awatar użytkownika
Zireael
Posty: 116
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:46

Re: studia w wieku..

Post autor: Zireael »

Na wecie są dni, kiedy zajęcia trwają od 7:45 do 19:45
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: studia w wieku..

Post autor: Kingu$ka »

Jasne, że warto. Ja mam 22 lata, przyszłym roku kończę licencjat i chciałabym zacząć wetę. Także dla chcącego nic trudnego
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: studia w wieku..

Post autor: Kas_ia »

Zireael pisze:Na wecie są dni, kiedy zajęcia trwają od 7:45 do 19:45
E tam, wystarczy olac ( w większosci i tak bezesnsowne, przynajmniej na I roku) wyklady
Ale trzeba sie nastawic na to, ze czasem nawet w niedziele trzeba przyjechac i pouczyc sie na prosektorium.
Awatar użytkownika
Zireael
Posty: 116
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:46

Re: studia w wieku..

Post autor: Zireael »

tak tylko napisałam, żeby nie było, że siedzimy sobie godzinkę dziennie i luzik
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: studia w wieku..

Post autor: Korczaszko »

A nie macie obowiązkowych wykładów?

Na stomie jest 2x łatwiej niż na wecie. nie znam nikogo ze stomy, ale ciężko mi uwierzyć.
Na wecie są ciężkie tygodnie, ale i lajtowe tygodnie czy semestry. Np. to co mam teraz czyli wielkie nic na 10 semestrze.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: studia w wieku..

Post autor: Kas_ia »

Korczaszko pisze:A nie macie obowiązkowych wykładów?

Na stomie jest 2x łatwiej niż na wecie. nie znam nikogo ze stomy, ale ciężko mi uwierzyć.
Na wecie są ciężkie tygodnie, ale i lajtowe tygodnie czy semestry. Np. to co mam teraz czyli wielkie nic na 10 semestrze.
Niby są obowiązkowe, ale jakoś mało kto się tym przejmuje .
Z resztą nie wiem co by musieli zrobic, zeby ludzie nagle zaczeli chodzic na histologie, gdzie przerwy w trakcie wyklady trwaja niekiedy dluzej niz sam wyklad. Juz nie wspomne o innych smieciowych przedmiotach typu OŚ, etyka czy agronomia:P Obowiązkowa to chyba byla tylko ta smieszna biofizyka

Hmm, luz na 10 semestrze? Najpierw trzeba do niego dotrwac
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: studia w wieku..

Post autor: Korczaszko »

Dla mnie już 2 rok w porównaniu do 1 był lajtowy Potem semestr z bydłem (czyli 7) też nie nie sprawiał większych problemów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości