Pavulon - powrót do sprawy z Łodzi

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Pavulon - powrót do sprawy z Łodzi

Post autor: Laura »

Wiadomość z onetu (całość na stronie onet.pl):
Ponad 600 ampułek pavulonu - leku zwiotczającego mięśnie - rozpisano na receptach w latach 1999-2001 w łódzkim pogotowiu - zeznał dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi Bogusław Tyka.

Z szacunków dyrektora pogotowia wynika, że ok. 15 proc. pavulonu zostało wykorzystane w celach medycznych. Świadek zeznał również, że prowadzona w pogotowiu kolejna kontrola receptariuszy z tego okresu wykazała dotąd 50 przypadków recept z pavulonem, które nie mają uzasadnienia.

Pavulon był rozpisany w przypadkach, w których nie używa się tego leku m.in. w przypadkach biegunki czy bólu brzucha.

Dyrektor nie chce jednak tego faktu demonizować.Myślę, że część może naprawdę zostało stłuczonych, może część zginęło. - powiedział PAP Tyka.

Dyrektor przyznał przed sądem, że w kontrolowanym okresie zużycie pavulonu kwartalnie wzrastało. Z przedstawionych przez niego danych wynika, że tylko dwa zespoły W1 i W2, w których jeździli oskarżeni sanitariusze i lekarze, w ciągu pół roku miały zużyć 70 i 55 ampułek pavulonu.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Pavulon - powrót do sprawy z Łodzi

Post autor: Guru »

ktos kiedys powiedzial ze Lodz powinno sie ogrodzic i napalm spuscic.
BIOBOY
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2006, o 08:30

Re: Pavulon - powrót do sprawy z Łodzi

Post autor: BIOBOY »

ja bym tych co to podawali chorym ludziom tenlek również i im podał bo przecież był taki dobryaby szybko posłać niewinnych do kostnicy
Oseltamivir
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2006, o 16:47

Re: Pavulon - powrót do sprawy z Łodzi

Post autor: Oseltamivir »

Ja bym im go podawał w dawce normalnej ale przewlekle przez lata , tak żeby non stop byli zwiotczeni . Banda morderców
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości