egzamin wstępny 2013

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
sein
Posty: 67
Rejestracja: 8 cze 2013, o 10:08

egzamin wstępny 2013

Post autor: sein »

Hej,
czy jest tu może ktoś, kto pisał w tym roku egzamin wstępny (maturę czerwcową) z chemii i biologii rozszerzonej?
Jak wrażenia?

Nie znalazłam podobnego tematu na forum. Jeśli jest - sorry za powielanie
Awatar użytkownika
lionn5
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, o 12:25

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: lionn5 »

po chemii trochę operation weeping and wailing a jak Twoje wrażenia?
sein
Posty: 67
Rejestracja: 8 cze 2013, o 10:08

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: sein »

No to mamy takie same odczucia Mało tzw. typowych zadań maturalnych, pewniaków z niemal każdego arkusza, a ilość nie do ogarnięcia. Nie wiem, może gdybym te zadania trzaskała automatycznie, bez zastanowienia. A tempo, w którym je robiłam, to jakaś porażka. Zdawałam pierwszy raz, więc usiłuję tłumaczyć sobie to stresem, ale chyba jednak to nie to
Awatar użytkownika
lionn5
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, o 12:25

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: lionn5 »

Po majowym CEW nie spodziewałam się takiego arkusza
sein
Posty: 67
Rejestracja: 8 cze 2013, o 10:08

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: sein »

No właśnie.
Moglibyśmy przecież pisać w maju razem z maturzystami, nie byłoby wątpliwości. Nie rozumiem tego.
pannamanna
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2013, o 15:29

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: pannamanna »

Hej,
W tym roku poprawiałam maturę zarówno z biol jak i z chem, w terminie czerwcowym.
Przez pierwsze 10 min ze stresu trzęsły mi się ręce i nie mogłam skupić myśli, a najprosztsze zdanie musiałam czytać po 5 razy.
Ku mojemu zdziwieniu potem poszło z górki, arkusz skończyłam godzinę przed czasem, resztę czasu poświęciłam na sprawdzenie.

Mieliście problem z jakimiś konkretnymi zadaniami?
I czy ktoś zdawał również biologie?
Jakie macie opinie?
motion eye
Posty: 2
Rejestracja: 8 cze 2013, o 18:38

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: motion eye »

Witam,
Mi sie wydaje ze z tej chemi to im sie poje.o, te czerwcowe mialy byc w maju i na odwrot. Zreszta pewnie i tak nie wiele by to zmienilo bo w moim przypadku to raczej stres spowodowal ze poleglem. Niektore zadania czytalem po kilka razy bo nie moglem sie skoncentrowac. Na pierwsze 11 zadan poszla mi godzina pozniej bylo juz gorzej, ostatecznie kilku zadan nie rozwiazalem. Mam pokreslone co drugie zadanie. Tragedia. Glupie bledy robilem. Z tym zadaniem o wazopresynie i oksytocynie najpierw podkreslilem poprawne odpowiedzi a pozniej dopiero sie kapnalem ze mialem wykreslic bledna opcje. Ale juz za rok bede czytal ze zrozumieniem
Awatar użytkownika
lionn5
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, o 12:25

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: lionn5 »

A może pamięta ktoś z przemian organicznych związki - wzory sumaryczne i przemiany w prawo uwodornienie w 2-metylobutan a na dół +HCl, następnie + KOH i z CuO do ketonu? Takie przyjemne zadanie a pamiętam, że mi jakieś sprzeczności wychodziły, przeoczyłam haczyk?
Awatar użytkownika
harakiri
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2012, o 19:44

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: harakiri »

lionn5, ja napisałam, że ten związek to 3-metylobut-1-en, ale mogłam coś popieprzyć, bo arkusz był zacny
sein
Posty: 67
Rejestracja: 8 cze 2013, o 10:08

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: sein »

Ja nie pamiętam z chemii prawie nic, chyba wyparłam to traumatyczne przeżycie To wszystko wyglądało tak, jak u motion eye, masakra na dzień dobry, a potem tylko gorzej Parę łatwych zadań zostawiłam na końcówkę, żeby skupić się najpierw na tych trudniejszych, po czym nie zdążyłam już do nich wrócić, no zaje. po prostu. Biologia wg mnie nie była zła, ale po chemii to już w sumie nie ma znaczenia.
Panna manna, o ja cie, jesteś moją idolką Nawet mi się w głowie nie mieści, że można było skończyć to przed czasem
No nic, za rok powtórka z rozrywki. Żyć, nie umierać.
Awatar użytkownika
lionn5
Posty: 27
Rejestracja: 27 maja 2013, o 12:25

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: lionn5 »

harakiri, 3-metylobut-1-en to dobra odpowiedź
Awatar użytkownika
harakiri
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2012, o 19:44

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: harakiri »

łał, no to chociaż to mam dobrze a ile procent wam wyszło w tym zadaniu z węglanem i tlenkiem wapnia?
pannamanna
Posty: 18
Rejestracja: 8 cze 2013, o 15:29

Re: egzamin wstępny 2013

Post autor: pannamanna »

47%? O ile mnie pamięć nie myli.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości