nauka i teologia

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
kowalskil
Posty: 4
Rejestracja: 6 lip 2012, o 15:49

nauka i teologia

Post autor: kowalskil »

Poprawione Tlumaczenie Maszynowe 11, Czerwiec 2013:

Oto komunikat zamieszczony na portalu dla amerykanskich nauczycieli fizyki, do którego nadal należę:

"Jeśli większość amerykańskiego społeczeństwa nie akceptuje nowoczesnej teorii ewolucji, to oznacza to jedna z dwoch rzeczy:

1. system edukacyjny nie uczy ludzi, jak nauka naprawdę działa, aby zwiększyć naszą wiedzę o wszechświecie. Nauka wyklucza wyjasnienia teologiczne.

2. Systemom edukacji nie udało się odpowiednio uzasadnic dowodow teoretycznych. Dlaczego mamy oczekiwac że ludzie zgodza sie z nauka tylko dlatego że my tak mówimy? Nawet naukowcy czesto wybierają łatwe wyjście, wierzac w to co twierdza inni badacze (czasami nawet badacze w tych samych dziedzinach wiedzy)?"

Zgadzam sie z powyzsza uwaga. Naukowcy, pod tym wzgledem, nie bardzo sie różnia od teologów. Oni tez czesto zgadzaja sie z gloszonymi pogladami na podstawie autorytetow. Sprawdzanie wszystkiego na podstawie badan osobistych jest dzis praktycznie niemożliwe.

Ludwik Kowalski, fizyk na emeryturze

Kod: Zaznacz cały

ludkow.info/byt
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: nauka i teologia

Post autor: Magda93 »

Uważam ze w szkolach źle tego uczą, bo mimo iz ewolucja jest jednym z obowiązkowych dzialow, to malo kto w dyskusji, nawet jak wie (i wierzy), ze ewolucja to fakt, to nie umie tego wykazac za pomocą dowodów.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: nauka i teologia

Post autor: AnnaWP »

Uważam, że źle uczą, ale też dzieci i młodzież dość szybko uczone są bierności i lenistwa. Na każdym etapie, a często jeszcze przed pójściem do szkoły. Znam dzieci i młodzież bardzo zdolną, którą jakoś ta sama szkołą uczy, a ich koledzy / koleżanki z klasy. dramat.
Jeśli dziecko w domu zepsuto, szkoła tego nie da rady nadrobić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post