Egzamin z histologii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Lektom »

to ja się jeszcze dołączę do pytania:
-czy jeśli zda się praktyczny a nie zda teorii to we wrześniu podchodzi się znowu do praktycznego?
-czy na egzaminie pytają o szczegóły które są w sawickim? Jakieś komplikejtyd enzymy, CDK5 i inne?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Ziomek123 »

7magdalenka7 pisze:A czy przed praktycznym ogarnialiście już całą teorię? Bo ja w sumie nie wiem czy w ogóle zdam praktykę, a preparatów jest od groma, czasu na to tracę mnóstwo, i nie wiem czy szlifować je na perfekt, czy odłożyć na bok z tym co teraz umiem i skupić się jednak na podręczniku?
To się pokrywa, najpierw skup się na praktyce.
Lektom pisze:to ja się jeszcze dołączę do pytania:
-czy jeśli zda się praktyczny a nie zda teorii to we wrześniu podchodzi się znowu do praktycznego?
Nie
Lektom pisze:-czy na egzaminie pytają o szczegóły które są w sawickim? Jakieś komplikejtyd enzymy, CDK5 i inne?
Wszystko może się pojawić.
Shiroi
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2012, o 09:00

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Shiroi »

Na egzaminie było tylko 10 pytań wielokrotnego wyboru.
Jeżeli np. były 3 odpowiedzi poprawne to zaznaczając dwie z nich również miało się dwa punkty, im więcej od liczby odpowiedzi i złych wtedy 0 punktów.
Ogólnie pytanie wielokrotnego wyboru nie były takie trudne, tyle że na nich łatwo stracić ale też łatwo zyskać gdyż punkty z nich to duża część całej puli.
Faktycznie sporo rzeczy z Cichockiego, natomiast ja dobrze przerobiłem wykłady i nie było z nich dużo pytań. A i jeszcze jest taka giełda, z której weszło z 5 pytań. W tytule było coś Najważniejsza".
Pozdrawiam
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Ziomek123 »

Jak poszło?
7magdalenka7
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2012, o 20:13

Re: Egzamin z histologii

Post autor: 7magdalenka7 »

Zdane! Kontrast w porównaniu z pierwszą sesją ] Zaliczyć anatomię chemię i histo w pierwszym terminie, a z biologią męczyć się w trzech.

Ale egzamin z histo był bardzo nieprzyjemny, na 70pkt naliczyłam sobie 13 pewniaków, reszta domyślanie sie i strzelanie
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Lektom »

Ja również mam zdane!:)
Awatar użytkownika
Aschi
Posty: 41
Rejestracja: 18 sty 2011, o 15:06

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Aschi »

Fajnie odkryć dyskusję o egzaminie po egzaminie
7magdalenka7 i Lektom, widzę że udzielaliście się tutaj cały rok, szkoda że nie zajrzałam wcześniej
wariacjexd
Posty: 29
Rejestracja: 25 lip 2012, o 15:12

Re: Egzamin z histologii

Post autor: wariacjexd »

Hej, mam takie pytanie : w jakie ksiazki najlepiej sie zaopatrzyć jesli chodzi o histologie, fizjologie i embriologie ? Zalezy mi na tym aby były one odpowiednikiem anatomicznego skawiny czyli dość krótko i na temat ? Z góry dziękuje za odpowiedz .

7magdalenka7
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2012, o 20:13

Re: Egzamin z histologii

Post autor: 7magdalenka7 »

Histologia, Cytologia - najkrócej, najzwięźlej i najbardziej na temat jest Zabel. To taka kwintesencja, którą oczywiście tępi Zakład Histologii, ale lej na ich gadania. Natomiast warto mieć coś jeszcze grubszego na półce, żeby zawsze móc sobie ewentualnie doczytać, jakbyś nie wszystko załapał, czyli Cichocki albo Sawicki.

Z Embrio - tu nie ma nic tak cienkiego jak Skawina z anaty. Pare studentów pokusiło się żeby samemu opracować streszczenie, ale ja nigdy z takich nic nie rozumiem i nie zapamiętuję. Oponuję raczej za tym, żeby z tej grubaśnej książki przeczytać ze 4/5 rozdziałów naprawdę porządnie, i dobrze je umieć. Pozostałe 400 stron przekartkować żeby coś tam tylko świtało. Do wyboru spośród 2 grubych: Bartel lub Sadler.
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Egzamin z histologii

Post autor: italico »

A czy mógłby ktoś powiedzieć jak to jest na wojleku? Słyszałam, że podręcznik jest inni niż Sawicki. To prawda?
wariacjexd
Posty: 29
Rejestracja: 25 lip 2012, o 15:12

Re: Egzamin z histologii

Post autor: wariacjexd »

7magdalenka7 pisze:Histologia, Cytologia - najkrócej, najzwięźlej i najbardziej na temat jest Zabel. To taka kwintesencja, którą oczywiście tępi Zakład Histologii, ale lej na ich gadania. Natomiast warto mieć coś jeszcze grubszego na półce, żeby zawsze móc sobie ewentualnie doczytać, jakbyś nie wszystko załapał, czyli Cichocki albo Sawicki.

Z Embrio - tu nie ma nic tak cienkiego jak Skawina z anaty. Pare studentów pokusiło się żeby samemu opracować streszczenie, ale
ja nigdy z takich nic nie rozumiem i nie zapamiętuję. Oponuję raczej za tym, żeby z tej grubaśnej książki przeczytać ze 4/5 rozdziałów naprawdę porządnie, i dobrze je umieć. Pozostałe 400 stron przekartkować żeby coś tam tylko świtało. Do wyboru spośród 2 grubych: Bartel lub Sadler.

Dziękuje bardzo ^ Jednak szkoda, ze nie ma czegoś zwiezlego z embrio d

m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Egzamin z histologii

Post autor: m0rix »

italico pisze:A czy mógłby ktoś powiedzieć jak to jest na wojleku? Słyszałam, że podręcznik jest inni niż Sawicki. To prawda?
To było dawno i nieprawda. Od roku akademickiego 2012/2013 obowiązuje Sawicki (najnowsze wydanie).
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Egzamin z histologii

Post autor: italico »

Ooo! To genialnie! Dzięki bardzo!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości