Egzamin z histologii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mazed
Posty: 43
Rejestracja: 28 paź 2011, o 20:51

Re: Egzamin z histologii

Post autor: mazed »

no i na wojleku, cisną z bartla. może dlatego, że to jest jego zakład i jego studneci
montreux
Posty: 34
Rejestracja: 17 lis 2011, o 16:49

Re: Egzamin z histologii

Post autor: montreux »

Witam, czy mógłby ktoś powiedzieć jak dokładnie wyglądają te opisowe koła z histo? Są to raczej pytania typu Opisz hemopoezę czy bardziej konkretne, wymagające krótkiej i zwięzłej odpowiedzi?
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Egzamin z histologii

Post autor: gooner92 »

Ja mialem np. opisać jak powstają płytki krwi, opisać jakieś tam komórki w żołądku, gdzie są i co produkują, porównać budowę oskrzeli głównych i chyba oskrzelików końcowych czy jakoś tak. Pytania dość szczegółowe, ale nie do przesady, wg mnie Cichocki spokojnie wystarczy. Na stronie zemby.pl może być jakaś giełda, tylko zalóz sobie tam konto.

montreux
Posty: 34
Rejestracja: 17 lis 2011, o 16:49

Re: Egzamin z histologii

Post autor: montreux »

Dziękuję bardzo, ale hmm. połączenie ja + histologia zaczynam widzieć w coraz ciemniejszych barwach.

Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Demitasse »

Korzystacie z Zabla czy Cichockiego przygotowując się do najbliższego kolokwium?
montreux
Posty: 34
Rejestracja: 17 lis 2011, o 16:49

Re: Egzamin z histologii

Post autor: montreux »

Cichocki i ten drukowany skrypt, który ma chyba każdy Przejrzałam też Sawickiego, ale jakoś specjalnie mnie nie zachwycił.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Egzamin z histologii

Post autor: gooner92 »

I jak tam wam poszły pierwsze koła? są już jakieś punkciki?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Lektom »

do kół opisowych - zdecydowanie zabel. Na te 15 pytań mogą się trafić 2 jakieś z d*py (jakaś struktura nazwana w sawickim, ktorej nie ma w zdanej innej ksiazce) wiec polecam na prawde wyryć zabla (13 pytan bedzie waszychP), bo na nim da się uzyskać z tego kolokwium sporo +++ no i nie traćcie punktów na praktycznych, bo to też łatwa okazja do zaplusowania
olli
Posty: 59
Rejestracja: 29 cze 2013, o 11:02

Re: Egzamin z histologii

Post autor: olli »

Hej Ja jestem na +2 na razie, może nie dużo, ale cieszę się, że nie na minusie.niestety zawaliłam pierwsze kolokwium testowe, ale nadrobiłam troszkę na opisowym na szczęście. Uczyłam się z Zabla
Awatar użytkownika
Ajihat
Posty: 83
Rejestracja: 29 gru 2013, o 13:20

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Ajihat »

montreux pisze:Cichocki i ten drukowany skrypt, który ma chyba każdy Przejrzałam też Sawickiego, ale jakoś specjalnie mnie nie zachwycił.
Przepraszam ale jaki skrypt?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Ziomek123 »

Ajihat pisze:
montreux pisze:Cichocki i ten drukowany skrypt, który ma chyba każdy Przejrzałam też Sawickiego, ale jakoś specjalnie mnie nie zachwycił.
Przepraszam ale jaki skrypt?
Taki tajny, prawie wszyscy mają, ale oficjalnie nikt nie ma i oczywiście nie da odkserować.

Studenci UMEDu są najlepsi!
maadzika
Posty: 21
Rejestracja: 1 lip 2013, o 20:45

Re: Egzamin z histologii

Post autor: maadzika »

Hej, a teraz moje naiwne pytanie: na egzaminie i kole będzie embriologia ogólna (tak jak jest na rozpisce) czy szczegółowa też?
montreux
Posty: 34
Rejestracja: 17 lis 2011, o 16:49

Re: Egzamin z histologii

Post autor: montreux »

Ajihat pisze:
montreux pisze:Cichocki i ten drukowany skrypt, który ma chyba każdy Przejrzałam też Sawickiego, ale jakoś specjalnie mnie nie zachwycił.
Przepraszam ale jaki skrypt?
Ajihat pisze:
Taki skrótowy Cichocki. Zaczyna się embriologią, dalej notatki z podręcznika, na końcu są wykłady. Ja dostałam to od gościa, od którego kupowałam książki, ale wiem, ze sporo osób kserowało to od kogoś na początku roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości