Egzamin z histologii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
7magdalenka7
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2012, o 20:13

Egzamin z histologii

Post autor: 7magdalenka7 »

Czas na kolejny przedmiot. Starsze roczniki, Wasze rady są dla nas na wagę złota, Wy też kiedyś byliście na naszym miejscu. Bardzo prosimy o mnóstwo rad, przemyśleń, doświadczeń, piszcie cokolwiek, co będzie mogło okazać się pomocne w zdaniu HISTOLOGII
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Ziomek123 »

Do praktyki - najlepiej naucz się makro wszystkich preparatów.

Do teorii - Sawicki/Cichocki, coś z embrio Bartel/Sadler + wykłady, wykłady i jeszcze raz wykłady.

Nadal krzywa Gausa jest popularna ?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Lektom »

Ziomek123 pisze:Do teorii - Sawicki/Cichocki, coś z embrio Bartel/Sadler + wykłady, wykłady i jeszcze raz wykłady.
a coś bardziej realnego do wykonania:P?
kurcze wszyscy polecają te wykłady a jak kiedyś chciałem do nich przysiąść do nie widziałem tam nic konkretnego.

tak krzywa Gaussa wciąż obecna w tym roku będą również pytania wielokrotnego wyboru
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Ziomek123 »

W zeszłym roku też były. Pamiętajcie, że lepiej zaznaczyć jedną odpowiedź, którą jesteście pewni, bo wtedy murowany 1 punkt.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Lektom »

a jak się zaznaczy np 2 i jedna będzie ok a druga źle to 0 punktów?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Ziomek123 »

Lektom pisze:a jak się zaznaczy np 2 i jedna będzie ok a druga źle to 0 punktów?
Niestety tak, my się dowiedzieliśmy o tym po egzaminie.
7magdalenka7
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2012, o 20:13

Re: Egzamin z histologii

Post autor: 7magdalenka7 »

Ej nawet nie wiedziałam że to tak działa, dzięki!

Ale na wykładach mówił wszystko ponad to co jest w książkach? Przecież gdzieś już musi być limit tych wiadomości i ta wiedza musi się zaczynać zazębiać.


A punkty z egz praktycznego doliczają coś do teorii/zwiększają szanse zdania?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Ziomek123 »

7magdalenka7 pisze:Ale na wykładach mówił wszystko ponad to co jest w książkach? Przecież gdzieś już musi być limit tych wiadomości i ta wiedza musi się zaczynać zazębiać.
Nie znam odpowiedzi na to pytanie.
7magdalenka7 pisze:A punkty z egz praktycznego doliczają coś do teorii/zwiększają szanse zdania?
My zbieraliśmy punkty za wszystkie kolokwia (-4,-3,-2,-1,0,+1,+2,+3+4), które liczą się do egzaminu, oczywiście, na praktycznym też można zdobyć chyba maksymalnie +3 punkty, ale trzeba na prawdę świetnie opisać preparaty.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Egzamin z histologii

Post autor: gooner92 »

7magdalenka7, tak, mówił. Pamiętam jakieś pytanie od nerce, my to mieliśmy na egzaminie, nie było o tym ani słowa w Bartelu, za to było w jego wykładach i w jakiejś giełdzie. Często u nas mówił o indukcji płodowej (chyba tak się to nazywało?) i to też chyba było i też na poprawkach. strasznie go ta embrio jara

Ja poleciłbym robić swoje opisy preparatów, bo te co są w necie to różnie z nimi bywa. Mi te punkty z praktycznego uratowały dupę na teorii.

U nas, o dziwo, weszło parę pytań z giełdy z lekarskiego sprzed 3-4 lat. Mieliśmy też pytania o mikroskopy, które też są tylko na wykładach

Przez to, że nam nikt nie powiedział o tych zasranych zadaniach wielokrotnego wyboru próg był straszliwie niski, ale to dlatego, że tylko na jednej sali to powiedzieli, a reszta strzelała, choć nie była pewna.
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Egzamin z histologii

Post autor: attyde »

Na egzamin - Cichocki. Pytania czysto pod niego
7magdalenka7
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2012, o 20:13

Re: Egzamin z histologii

Post autor: 7magdalenka7 »

A czy na egz. praktycznym jest tak jak na tych dwóch semestralnych kolokwiach, że jest parę preparatów do rozpoznania a potem otwarte pytania teoretyczne? Czy może tej drugiej części nie ma i jest samo rozpoznawanie z opisami?
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Egzamin z histologii

Post autor: Anielka »

same preparaty które trzeba opisać. teoria to dopiero jak się zda praktyczny i radzę dość sprawnie oglądać i pisać, czasu nie jest jakoś megadużo.
7magdalenka7
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2012, o 20:13

Re: Egzamin z histologii

Post autor: 7magdalenka7 »

A czy przed praktycznym ogarnialiście już całą teorię? Bo ja w sumie nie wiem czy w ogóle zdam praktykę, a preparatów jest od groma, czasu na to tracę mnóstwo, i nie wiem czy szlifować je na perfekt, czy odłożyć na bok z tym co teraz umiem i skupić się jednak na podręczniku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości