Wada wzroku a kierunki medyczne

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: kokardka »

Mam dość nietypowy problem (chociaż może się wydać banalny ), jednakże wolę się upewnić. Być może ktoś z was jest zorientowany w temacie i mi odpowie. Nigdy nie nosiłam okularów bo nie było to potrzebne, nie miałam żadnej wady wzrok. Przed maturą zauważyłam, że mam wadę, nie widzę z pewnej odległości, obraz jest rozmazany, niedokładny. Z bliska widzę. Nie wiem jak duża jest to wada. Dodam jeszcze, że odczuwam ją przy oglądaniu telewizji, niektóre napisy są rozmazane, oczy mnie wtedy nieco bolą. A teraz do sedna: jeżeli pójdę do lekarza medycyny pracy po papierek z zaświadczeniem, że mogę studiować na X uczelni na kierunkach medycznych (lekarski a tym woj-lek zwykły w Łodzi, stoma, farmacja, analityka), a lekarz wykryje moją wadę, to czy może mi tego papierka nie podpisać? Czy jest to przeciwwskazaniem na jakikolwiek z tych kierunków? Rozumiem, że będzie kazał udać mi się do okulisty i sprawić sobie nowe paczałki (co i tak mam w planach przed rozpoczęciem studiów), ale czy może mi nie podpisać i uznać, że nie mogę studiować?

Czekam na jakieś info
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: deVries »

Będę zdziwiony, jeśli cię w ogóle dotknie albo na ciebie dłużej spojrzy Te badania to jest przecież taka ściema zazwyczaj. A wada wzroku naprawdę nie będzie miała żadnego znaczenia, od tego są okulary
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: kokardka »

deVries pisze:Będę zdziwiony, jeśli cię w ogóle dotknie albo na ciebie dłużej spojrzy Te badania to jest przecież taka ściema zazwyczaj. A wada wzroku naprawdę nie będzie miała żadnego znaczenia, od tego są okulary
Dzięki za odpowiedź Wiem, że zazwyczaj jest to załatwione w kilka minut ale czytałam, że niektórzy mają przeprowadzone jakieś dokładniejsze badania.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: randomlogin »

No ja mialem badanie wzroku na przyklad. Powiedzialem ze nosze okulary tylko nie wzialem, i tyle. A i to dopiero jak mnie przed automatem posadzili, bo tablicy sie nauczylem na pamiec zanim kazali ja czytac, wiec wyszlo ze niby swietnie - gdyby nie postep techniki, to by nikt nie zwrocil uwagi.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: kokardka »

A jakby zapytali jaką masz wadę wzroku? Ja np. nie wiedziałabym co odpowiedzieć A to badanie z automatem to chyba nie na tych badaniach u lekarza medycyny pracy?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: Medycyna Lwów »

może ja miałem szczęście czy nieszczęście, ale 2x w różnych mcach robiłem med. pracy i zawsze miałem komplet badań (krew+spiro+okulista).

Autorefraktometry są w każdym gabinecie teraz i jak med. pracy wyślę do okulisty to od tego badania zaczyna i tam z grubsza wychodzi jaka jest wada refrakcji i czego się spodziewać w badaniu ostrości wzroku na tablicach Snellena. Kiedyś się dawało oszukiwać, teraz niekoniecznie.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: Karolajn18 »

Gdyby na kierunki medyczne mieli nie dopuszczać osób z wadą wzroku to z połowę osób obecnie studiujących by nie dopuścili D lekarz med pracy może przprowadzić badanie z czytaniem literek, ale wada wzroku nie jest żadnym przeciwskazaniem do podjęcia studiów.
A ty powinnaś jak najszybciej iść do okulisty i dobrać odpowiednie szkła. Zawsze też możesz wybrać soczewki (sama je noszę i polecam ), wtedy to nawet nie widać, że masz wade
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: kokardka »

Kaamil pisze:może ja miałem szczęście czy nieszczęście, ale 2x w różnych mcach robiłem med. pracy i zawsze miałem komplet badań (krew+spiro+okulista).

Autorefraktometry są w każdym gabinecie teraz i jak med. pracy wyślę do okulisty to od tego badania zaczyna i tam z grubsza wychodzi jaka jest wada refrakcji i czego się spodziewać w badaniu ostrości wzroku na tablicach Snellena. Kiedyś się dawało oszukiwać, teraz niekoniecznie.
Badanie krwi?! To musiałeś czekać parę dni na ten głupi papier?
A co to jest spiro?

Karolajn18, wiem, ale strasznie się rozleniwiłam. A jeszcze dentystę muszę odwiedzić, bo coś mnie ząb pobolewa na zimne, słodkie, coś o tym powinnaś wiedzieć
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: randomlogin »

Dlaczego pare dni? Tez mialem badania krwi - co sprowadzilo sie do morfologii i glikemii, ale zawsze to cos. No i nie trwa pare dni.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: kokardka »

randomlogin pisze:Dlaczego pare dni? Tez mialem badania krwi - co sprowadzilo sie do morfologii i glikemii, ale zawsze to cos. No i nie trwa pare dni.
Chodzi mi o to, że jak pojadę np. do Łodzi, gdzie mam 400km i tam pójdę zrobić badania to chciałabym zrobić to 1 dnia, bez noclegu, którego pewnie jeszcze nie będę miała załatwionego
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: randomlogin »

No to idz rano a nie tuz przed zamknieciem, caly buahahaha panel tego co robia trwa jakies 3-4h z mojego kilkurazowego doswiadczenia, z czego wiekszosc sie czeka w kolejkach pod kolejnymi pokojami.

EDIT: i w ogole czemu chcesz jechac na badania do odleglego o 400km miasta?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: kokardka »

randomlogin pisze:No to idz rano a nie tuz przed zamknieciem, caly buahahaha panel tego co robia trwa jakies 3-4h z mojego kilkurazowego doswiadczenia, z czego wiekszosc sie czeka w kolejkach pod kolejnymi pokojami.

EDIT: i w ogole czemu chcesz jechac na badania do odleglego o 400km miasta?
Bo w Łodzi chyba trzeba to robić na miejscu. No ale to już się będę martwiła jak się dostanę

W ogóle w tym wątku nie chodziło mi o to, że chcę jakoś tą wadę sprytnie ukryć tylko o to czy może się zdarzyć tak, że lekarz nie podpisze mi tego badania dopóki nie odwiedzę okulisty i załatwię okulary? Czy raczej tak się nie będzie czepiał?
Awatar użytkownika
Maarten vaan Thomm
Posty: 78
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: Wada wzroku a kierunki medyczne

Post autor: Maarten vaan Thomm »

A co jeśli ktoś ma taką, powiedzmy. poważniejszą wadę i na przykład bardzo słabo widzi na jedno oko?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości