Energia zwierząt

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Alaskan
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2013, o 14:40

Energia zwierząt

Post autor: Alaskan »

Czy wszystkie zwierzęta z takiej samej ilości pokarmu pozyskują tyle samo energii? Np. patrząc na człowieka. Czy są zwierzęta bardziej wydajne od nas, które nie jadzą więcej, nie pobierają więcej tlenu niż my a produkują więcej energii, więcej pracują (biegają, używają siły) i wolniej się od nas męczą? Są ogólnie bardziej wydajne? Czy są w przyrodzie jakieś lepsze mechanizmy produkcji energii niż te nasze, w naszych organizmach?
Alaskan
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2013, o 14:40

Re: Energia zwierząt

Post autor: Alaskan »

Np. chodzi mi też o to czy możliwym jest aby jakieś zwierze używając jakieś siły (chodzi o siłę mięśni) zużywało mniej energii niż człowiek używający takiej samej siły.
Mr_Waldemar
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2013, o 18:24

Re: Energia zwierząt

Post autor: Mr_Waldemar »

Wydaje mi się że to jest też zależne od każdego organizmu z OSOBNA , np niektórzy ludzie mają lepsze trawienie niektórzy gorsze, ( nie chodzi mi tu o dłuższe/wolniejsze, lecz o dokładnośc), niektórzy mniej dokładnie trawią pobrany pokarm, i wydalają dużą częśc, która zawiera jeszcze różne wartości, dlatego są mniejsze organizmy które odżywiają sie kałem bo coś w nim zostaje. Np człowiek jedząc liście nie pobierze tyle energii co np. żyrafa, nasz organizm nie potrafi trawic celulozy która jest tkanką budulcową liści, a żyrafy dzięki temu że trawią celuloze żyją. Mam nadzieje że jest w tym co napisałem coś na rzeczy, nie bierz tego na 100% to jest tylko moje podejrzeniegt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości