Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
macko1427
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2013, o 17:14

Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: macko1427 »

Witam, jest to pierwszy mój post na tym forum

Do jutra mam czas na wybranie przedmiotów, które chciałbym zdawać na poziomie rozszerzonym na maturze. Zamierzam iść na medycynę i na 100% będę zdawał biologię i chemię na poziomie rozszerzonym. Waham się co do wyboru matematyki na poziomie rozszerzonym(wiem, że na uczelniach, na których wymagane są 3 przedmioty można zdawać jako trzeci przedmiot matematykę/fizykę, ale ja wolę matematykę). Moim pytaniem jest czy warto zdawać matematykę rozszerzoną, czy pozostać przy podstawowej, która jest obowiązkowa?
Proszę o odpowiedź
Adas18
Posty: 34
Rejestracja: 2 lip 2012, o 13:21

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: Adas18 »

Widzisz to zależy od tego gdzie chcesz iść na tą medycynę. Kryteria rekrutacji niestety zmieniają się i trudno powiedzieć. Obecnie matmę rozszerzoną honoruję umed lodź ale chodzą słuchy że od następnego roku już jej może nie być. Tak samo jak w zeszłym roku w szczecinie była rozszerzona fizyka a w tym jej nie ma.Proponuje ci zastanów się do jakiego miasta chce się dostać a później podejmij decyzje.
Awatar użytkownika
Edenista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:07

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: Edenista »

macko1427 pisze:Witam, jest to pierwszy mój post na tym forum

Do jutra mam czas na wybranie przedmiotów, które chciałbym zdawać na poziomie rozszerzonym na maturze. Zamierzam iść na medycynę i na 100% będę zdawał biologię i chemię na poziomie rozszerzonym. Waham się co do wyboru matematyki na poziomie rozszerzonym(wiem, że na uczelniach, na których wymagane są 3 przedmioty można zdawać jako trzeci przedmiot matematykę/fizykę, ale ja wolę matematykę). Moim pytaniem jest czy warto zdawać matematykę rozszerzoną, czy pozostać przy podstawowej, która jest obowiązkowa?
Proszę o odpowiedź
Do jutra ?a ja myślałem ze deklaracje można zmieniać jeszcze w lutym w roku maturalnym? przynajmniej tak było u nas
macko1427
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2013, o 17:14

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: macko1427 »

Myślałem nad Gdańskiem, Białymstokiem, Poznaniem, Warszawą-tylko tu jest potrzebna

Problem jest taki, że nie wiadomo co mogą zmienić(zdaję maturę w 2015 roku) na przykład zmienią na rozszerzoną w Warszawie.

Dlatego pytam się czy jest sens zaryzykować i wziąć tę matmę rozszerzoną i w razie czego być ubezpieczonym na przyszłość?


Tak do jutra, bo chodzę do prywatnej szkoły i dyrektor musi wiedzieć jak ułożyć plan na najbliższy rok.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: paaula »

Jeżeli masz w szkole matmę podstawową i jeszcze nie uczyłeś się rozszerzenia to radzę zostać przy biologii i chemii i skupić się na podstawowej matmie, ponieważ rozszerzona w przyszłym roku Ci się nie przyda (Łódź zmienia kryteria) chyba że idzie Ci lepiej niż biologia i chemia wtedy celuj w Łódź z rozszerzoną
Adas18
Posty: 34
Rejestracja: 2 lip 2012, o 13:21

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: Adas18 »

Moim zdaniem matma rozszerzona nie wróci do warszawy ale oczywiście to moja subiektywna opinia.Ja na twoim miejscu myślał bym raczej o podstawowej fizie.
macko1427
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2013, o 17:14

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: macko1427 »

Niestety matura od 2015 roku będzie na nowych zasadach i nie można będzie zdawac niczego na poziomie podstawowym(oprócz matmy, polaka i języka)
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: Buniaaaa »

Podstawowa fizyka na nic. W przyszłym roku chce jej obowiązkowo tylko Wrocław, a w 2015 roku już zamiast fizyki będzie się można rekrutować z matematyką (poziom co najmniej podstawowy, cokolwiek to oznacza). Przeanalizuj to, zastanów się, czy lepiej skupić się na biologii i chemii, czy lepiej będzie jeśli zdasz dodatkowo matematykę. Jest to dodatkowe obciążenie, matematyka nie jest prosta, ale jeśli ją lubisz, to będzie miłą odskocznią od siedzenia przy podręcznikach do biologii i chemii. Matura z matematyki rozszerzonej jest na pewno o niebo bardziej przewidywalna niż matura z chemii i biologii, i może wiele pomóc.
arasultras
Posty: 52
Rejestracja: 7 cze 2013, o 00:27

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: arasultras »

Ja też zdaję maturę rozszerzoną z matmy, w razie kiedy mi nie pójdzie biologia lub chemia to zawsze z lepiej napisanym przedmiotem i matmą mogę dostać się do Łodzi bądź do Olsztyna
macko1427
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2013, o 17:14

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: macko1427 »

Dzięki za odpowiedzi ) jednak chyba zdecyduje się na matmę podstawową i zajmę się biologią i chemią.

I mam jeszcze jedno pytanie: czy jest sens chodzenia na łacinę? Niektorzy mówią, ze lepiej chodzić i miec papierek i na studiach byc zwolnionym z zajec dodatkowych z laciny. Czy warto chodzic?

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: tchorz »

Łacina już nie obowiazuje na medycynie. Ale z drugiej strony można ją sobie wybrać jako fakultet i mieć zwolnienie z wpisaną oceną.
Tylko czy na pewno tak będzie?
macko1427
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2013, o 17:14

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: macko1427 »

Z łaciny moge miec 2 h tygodniowo, nie musze brac fakultetu. Dlatego nie wiem czy warto chodzic w 2 i 3 LO. Do tej pory w 1 liceum robilismy sama gramatyke i sentencje i jest to strasznie nudne. niektorzy mowia ze nie ma sensu a niektorzy ze warto zeby miec wiecej czasu na studiach i nie chodzic na zajecia dodatkowe z laciny

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czy warto zdawać matematykę rozszerzoną na medycynę?

Post autor: tchorz »

chodziłomi o : wybrać fakultet na studiach medycznych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości