Policealna - dobry pomysł?

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: promyczek14175 »

co Wy piszecie? normalnie ubezpieczają w UP a ja robotę będę mieć, mam ludzi na korki z chemii
pradaxa
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 12:06

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: pradaxa »

cześć, jestem tu nowa , ale wydaje mi sie ze jaka decyzje podejmiesz to będziesz zadowolona, ja na twoim miejscu poświęciłabym sie maturze
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: KatarzynaZSDM »

promyczek14175 pisze:co Wy piszecie? normalnie ubezpieczają w UP a ja robotę będę mieć, mam ludzi na korki z chemii
Oby UP ani urząd skarbowy sie o tym nie dowiedział

________

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: ________ »

Jagla pisze:Sylwia,
Jak to jest z tym UP. Nie dostawałaś żadnych ofert pracy przez ten rok
Nie, nie bylo zadnych ofert pracy. Zarejstrowalam sie po mojej pierwszej maturze w lipcu i musialam tylko pare razy isc do urzedu pracy do takiego pana podpisac taka liste, ze nadal nie podjelam pracy, to chyba co 3 miesiace musialam tam chodzic. No i koniecznie trzeba chodzic to podpisywac, bo jezeli nie poszlabym w wyznaczonym terminie to wtedy wykreslaja mnie na jakis czas - wtedy trace ubezpieczenie Chyba na 180 dni wykreslaja. Po tych 180 dniach mozna spowrotem sie zarejestrowac. No i jak juz dostaniecie sie na studia, to wtedy idziecie z decyzja od uczelni, ktora dostaniecie listownie i wtedy pan was wypisuje z listy bezrobotnych. Oferty pracy chyba sa dla osob ktore sa dlugo na liscie bezrobotnych. Polecam takie rozwiazanie.

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: promyczek14175 »

no ja si nie będę tak chwalić swoją robotą u mnie w mieście nie ma ofert pracy, więc raczej skreślenie z listy z powodu odrzucenia mi nie grozi jednak zostaję w domu, policealna to zły pomysł idę na kurs językowy jakiś
Awatar użytkownika
Decapitated
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2011, o 10:50

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: Decapitated »

Sam najprawdopodobniej też rejestruję się w UP jako bezrobotny, żeby dostać ubezpieczenie na najbliższy rok .
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: Jagla »

Ja planuję iść do szkoły policealnej, na jakiś najmniej wymagający kierunek. Będę ubezpieczony, zniżki, możliwość odliczenia podatku przez moich rodziców. A na prawdę, nie sądzę, żeby było to aż tak wymagające, żebym przez to nie mógł się przygotować do matury
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: promyczek14175 »

pamiętaj, że praktyki dojdą.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: karchola »

Tak praktyki z reguły są po całym skończonym roku. Czyli na przyszłe wakacje będą wypadać. W szkole licealnej dla średnio ogarniętego człowieka nie ma raczej wymagającego kierunku. W niektórych miastach wystarczy 50% obecności w semestrze na zajęciach więc nie trzeba nawet specjalnie często przychodzić.
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: liath »

Wg mnie policealna to głupi pomysł, jeśli nie ma zamiaru się jej kończyć. Nic się wtedy z tego nie ma, jest mniej czasu na naukę do matury. Ja będę chodzić do pracy jakoś do stycznia, bo chciałabym po prostu pociągnąć wakacyjną pracę. W wolne dni od pracy też będę się uczyła, chodziła na korki i wgl. A od lutego już pełną parą tylko matura. D
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: karchola »

Roczna typu higienistka stomatologiczna i to w dodatku dla kogoś kto się wybiera na stomę? Dla mnie to właśnie najlepsza opcja bo ewentualnie w wakacje można dostać pracę w gabinecie a tam zawsze czegoś się człowiek nauczy. Zależy kto co lubi, no i zawsze zapis do takiej szkoły jest gwarancją posiadania ważnej legitki zawsze można przyoszczędzić na transporcie po mieście
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Policealna - dobry pomysł?

Post autor: promyczek14175 »

też tak myślałam, ale boję się, że to zły pomysł mimo wszystko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości