HELP zad.z technologii w ochronie środowiska - chemiczne.

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
sejka
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:56

HELP zad.z technologii w ochronie środowiska - chemiczne.

Post autor: sejka »

Bardzo proszę o pomoc !

Zad. 1
Zmieszano 30% (m/m) benzenu , 50% (m/m) dimetyloaminy i 20% (m/m) izooktanu. Oblicz ilość powietrza niezbędną do spalenia 7 kg mieszaniny przyjmując współczynnik nadmiaru powietrza λ = 1,4.

Zad.2
Zmieszano 50% m/m furanu i 40% m/m a-metylonaftalenu. W mieszaninie zawarte było także 10 % m/m żużlu. Oblicz ilość powietrza niezbędnego do spalenia zupełnego 1 kg mieszaniny wartości współczynnika przy nadmiarze powietrza 1,25


Zad. 3
Oblicz niezbędną ilość powietrza potrzebną do zupełnego spalenia 5 m³gazu wysypiskowego zawierającego wszystkie składniki o średniej zawartości dobierając optymalną dla tej mieszaniny wartość współczynnika nadmiaru powietrza


Zad. 4
Zmieszano 40% (v/v) par nasyconych 2,2,3 trimetylopentanu, 50% (v/v) etantiolu (merkaptanu etylowego) i 10% (v/v) metylocykoloheksanu. Oblicz ilość powietrza niezbędną do spalenia zupełnego 10 L mieszaniny przyjmując współczynnik nadmiaru powietrza λ = 1,5.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: HELP zad.z technologii w ochronie środowiska - chemiczne

Post autor: DMchemik »

A w tym czwartym to jakie warunki należy przyjąć?
sejka
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:56

Re: HELP zad.z technologii w ochronie środowiska - chemiczne

Post autor: sejka »

nie mam pojęcia. takie zadanie dostałam na egzaminie . . .

Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: HELP zad.z technologii w ochronie środowiska - chemiczne

Post autor: DMchemik »

No ale pomijając to zadanie, jakbyś zaczęła rozwiązywać pozostałe 3?
sejka
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:56

Re: HELP zad.z technologii w ochronie środowiska - chemiczne

Post autor: sejka »

chyba muszę zrobić reakcje
związek + tlen dwutlenek węgla + woda ?

Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: HELP zad.z technologii w ochronie środowiska - chemiczne

Post autor: DMchemik »

No te zadania są na poziomie liceum, więc warto byś przedstawiła swój tok rozumowania. Bo chyba oznacza, że zgadujesz, a nie próbujesz, tak wiec spróbuj napisać tutaj, jakbyś to rozwiązała (z reakcjami).
sejka
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:56

Re: HELP zad.z technologii w ochronie środowiska - chemiczne

Post autor: sejka »

wiem że to poziom liceum tylko rzecz w tym że chemię w liceum miałam na takim poziomie że szkoda gadać a teraz na studiach ciężko jest nie znając podstaw. także to zadania sa dla mnie czarną magia. mam dziś poprawkę o 16 i liczyłam na jakąś pomoc

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość