3 rok kierunek lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ruth
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2013, o 11:19

3 rok kierunek lekarski

Post autor: ruth »

Hej.
Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze bardzo wcześnie, ale może koleżanki/koledzy ze starszych lat zaglądający na forum zechcą się podzielić informacjami dot. 3 roku? Są takie tematy dla 1 i 2 roku i na tym niestety koniec. Szczególnie zależy mi na liście polecanych podręczników, opisy również mile widziane Piszę tak szybko, bo liczę na jakieś świeże wrażenia z minionego roku A informacje o niektórych przedmiotach, np. patomorfologii czy mikrobiologii przydadzą się też osobom idącym na 2 rok.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: 3 rok kierunek lekarski

Post autor: vahti »

Nędznie ale stabilnie, mało egzaminów, patofizjo to bóldupne kolokwia, morfa w pierwszym semestrze banalna (o ile sie nie zmieni miejsce gdzie sa zajecia). Na propedeutyke pediatrii trzeba się trochę uczyć, jeszcze zależy gdzie się trafi na rozwoju, uczy sie z seminarek albo krawczyńskiego. Propedeutyka interny podobnie - wszystko zależy gdzie trafisz, książka to orłowski albo inna bylejaka ksiązka do badania przedmiotowego. Z mikrobów wykłady+cwiczenia, czasem cos trzeba z podrecznika doczytać, ale bez przesady. W drugim semestrze są bloki z propedeutyk, ale poziom trudności podobny jak w pierwszym semestrze, bo są na tym samym oddziale. Immunologia, niby przedmiot przydatny i ciekawy, ale przeprowadzony w tak nieludzki i durny sposób, że szkoda mówić, z zaliczeniem nie ma problemu - chodzisz aż wychodzisz zaliczenie, jeżeli nie uda ci się pchnąć w 0 albo 1 terminie. W drugim semestrze jeszcze wchodzi farma - podręcznik do receptury jest potrzebny, plus jakis mutschler/pielęgniarki lub kostowski, w zależnosci od tego, gdzie trafisz - i jakie będą urojenia naszej uczelnianej flałer.
ruth
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2013, o 11:19

Re: 3 rok kierunek lekarski

Post autor: ruth »

Dzięki za odpowiedź Właśnie słyszałam, że 3 rok jest ciężki i Twoje nędznie niestety to potwierdza Teraz mikrobiologię przenieśli na 1 semestr, to będzie po 1 egzaminie w sesji. Mam jeszcze kilka pytań.
"Bóldupne kolokwia", mógłbyś trochę rozwinąć, ciągle w formie testowej? I w jaką ksiażkę lepiej się zaopatrzyć, Thor czy Maśliński?
"o ile sie nie zmieni miejsce gdzie sa zajecia a jest takie prawdopodobieństwo? Pathologicum zdaje się już skończyli.
Które kliniki prowadzą propedeutykę interny? Nie mogę znaleźć żadnej informacji na stronie.
Pielęgniarki do farmakologii to farmakologia Rajtar-Cynke?
Dzięki za odp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości