Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Piotreklek »

szska pisze:Piotreklek, czyli wywalczyłeś jakies punkty?
oczywiście że nie. nawet gdybym miał rację to oni zawsze będą się nawzajem bronić i wciskać kit że to egzaminator miał racje.

Pamiętacie zadanie z owocami i niską temperaturą? Napisałem, że niska temp zapobiega intensywnemu parowaniu, co jest przyczyną utraty ich masy. Miałem na myśli że to INTENSYWNE PAROWANIE jest przyczyną utraty ich masy, ale egzaminator oczywiście wybrał opcję tą drugą i zrozumiał że zapobieganie intensywnemu parowaniu jest przyczyną utraty ich masy (co jest oczywiście nielogiczne). A ja się pożegnałem z punktem mimo że mam to dobrze tylko egzaminator zabawił się w polonistę . . .
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Madridistka »

Ja w tym zadaniu z owocami napisałam, że spada aktywność enzymów bakterii , co wiąże się z tym, że wytwrzają one mniej energii, a brak energii powoduje, że zahamowany zostaje rozwój bakterii.
Jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, w każdym razie w kluczu nie było w ogóle takiej odpowiedzi. Nasza matura jest nienormalna, na maturze IB nie ma w ogóle czegoś takiego jak klucz odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Piotreklek »

Madridistka pisze:Ja w tym zadaniu z owocami napisałam, że spada aktywność enzymów bakterii , co wiąże się z tym, że wytwrzają one mniej energii, a brak energii powoduje, że zahamowany zostaje rozwój bakterii.
Jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, w każdym razie w kluczu nie było w ogóle takiej odpowiedzi. Nasza matura jest nienormalna, na maturze IB nie ma w ogóle czegoś takiego jak klucz odpowiedzi.
Twoja odpowiedź jest jak najbardziej poprawna. Założę się, że Ci jej nie uznali, bo nie napisałaś że zahamowany rozwój bakterii OGRANICZA SPADEK MASY. Taki właśnie jest klucz odpowiedzi. Powstrzymywałem się żeby nie użyć wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
purplelipstick
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 12:09

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: purplelipstick »

Witajcie! Jestem nowa jako użytkowniczka tego forum, ale wcześniej byłam z Wami duchem i śledziłam dyskusję z ciekawości, jak osobom z różnych zakątków Polski poszła maturka w tym roku.
Zauważyłam, że prawie nikt nie wspomina o Białymstoku. Wobec tego pytam, czy jest tu ktoś, kto wybiera się na UMB? I myślicie, że 169/200 wystarczy tam w tym roku na lek?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: ahepb »

purplelipstick ja się zarejestrowałam do Białego, w tamtym roku próg na lek wynosił 170 o ile dobrze pamiętam, więc jeśli spadnie to całkiem możliwe. Na stomę chyba 165, także tam łatwiej, ale za to mniej miejsc.
Trzeba czekać do pierwszych list, zobaczymy jakie wyniki.
Ja mam 171 pkt i chyba jeszcze asekuracyjnie złożę na biotechnologię do Gda. choć to kolejne 85zł, których będę żałować, jak się na med dostanę. ale lepiej mieć zapewniony jakiś kierunek
alicja2101
Posty: 28
Rejestracja: 27 cze 2012, o 14:17

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: alicja2101 »

[quote="purplelipstick"]Witajcie! Jestem nowa jako użytkowniczka tego forum, ale wcześniej byłam z Wami duchem i śledziłam dyskusję z ciekawości, jak osobom z różnych zakątków Polski poszła maturka w tym roku.
Zauważyłam, że prawie nikt nie wspomina o Białymstoku. Wobec tego pytam, czy jest tu ktoś, kto wybiera się na UMB? I myślicie, że 169/200 wystarczy tam w tym roku na lek?
Pozdrawiam

Złożyłam na lek na UMB i WUMie. Wiesz progi w ciągu ostatnich kilku lat na lekarski wahały się tam między 165-170, myślę, że masz szanse. W tamtym roku próg wynosił 170, ale podobno średnia wyników z biologii i chemii w tym roku jest niższa, więc może się spotkamy-)
Awatar użytkownika
purplelipstick
Posty: 29
Rejestracja: 4 lip 2013, o 12:09

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: purplelipstick »

No to ryzykantka ze mnie, bo złożyłam na lekarski do Białegostoku, Warszawy, Katowic, Bydgoszczy i Olsztyna, i asekuracyjnie lek-dent tylko do Białegostoku. Ciekawe, czy coś się mniej więcej wyklaruje po pierwszych listach.
alicja2101 - może, może ile masz pkt?
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: anusia1994 »

Piotreklek pisze:
Madridistka pisze:Ja w tym zadaniu z owocami napisałam, że spada aktywność enzymów bakterii , co wiąże się z tym, że wytwrzają one mniej energii, a brak energii powoduje, że zahamowany zostaje rozwój bakterii.
Jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, w każdym razie w kluczu nie było w ogóle takiej odpowiedzi. Nasza matura jest nienormalna, na maturze IB nie ma w ogóle czegoś takiego jak klucz odpowiedzi.
Twoja odpowiedź jest jak najbardziej poprawna. Założę się, że Ci jej nie uznali, bo nie napisałaś że zahamowany rozwój bakterii OGRANICZA SPADEK MASY. Taki właśnie jest klucz odpowiedzi. Powstrzymywałem się żeby nie użyć wulgaryzmów.

Trzeba było o bakteriach pisać? Bo nie mam punktu a napisałam że w niskiej temp jest zahamowany metabolizm i nie ma reakcji katabolicznych więc nie ma ubytku masy

alicja2101
Posty: 28
Rejestracja: 27 cze 2012, o 14:17

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: alicja2101 »

Do Białegostoku mam 177 pkt, a do Warszawy 267. -)
MonLady
Posty: 18
Rejestracja: 27 sie 2011, o 12:38

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: MonLady »

Witam wszystkich

Śledzę od początku wątek z wielkim zainteresowaniem i postanowaiłam się w końcu odezwać. Gratuluję wszystkim wyników. To moje drugie podejście do matury, w tamtym roku zawaliłam chemię ( 63% ). Wybrałam się na biotechnologię, ale zrezygnowałam po miesiącu.

Chcę dodać otuchy tym, którym nie poszło. Mój przykład pokazuje, że można poprawić maturę, mimo pierwszego słabego wyniku, chociaż wiele osób uważało, że porywam się z motyką na księżyc chcąc podwyższyć wynik o 20 czy 30 %. Głowa do góry! Trochę wiary, ogrom ciężkiej pracy przez rok i uda się.

Chemia R w tym roku 95%, biologia R z tamtego roku 85% i podstawowa matma 90%.

Czekam na pierwsze listy. Ciekawe jak zachowają się progi, bo chyba są mieszane uczucia co do wyników matur. Jestem szczególnie ciekawa Warszawy, ale jaki tam będzie próg to chyba nikt nie wie .

Czy jest tutaj ktoś kto wybiera się do Olsztyna? Albo może ktoś kto już studiuje w Olnie? Tam mam najbliżej, więc jeśli się uda to będę wniebowzięta. Składałam jeszcze do Bydgoszczy, Gdańska i Warszawy.
parabola994
Posty: 22
Rejestracja: 28 cze 2013, o 13:15

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: parabola994 »

MonLady, ja właśnie wybieram się do Olsztyna ale mam mniej punktów niż Ty, bo 436. Mam nadzieję że jednak załapię się, bo tylko Olsztyn daje szansę na studiowanie upragnionej medycyny.
Awatar użytkownika
Luminesence
Posty: 309
Rejestracja: 4 lip 2013, o 13:57

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Luminesence »

Hejka!

Jak myślicie są jakieś szanse z 170pkt do Katowic na lek. ?
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Piotreklek »

Luminesence pisze:Hejka!

Jak myślicie są jakieś szanse z 170pkt do Katowic na lek. ?
Raczej możesz być pewna

co prawda może nie w pierwszej liście, ale myślę że następna będzie dla Ciebie szczęśliwa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości