Lekarski czy wojskowo lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Stempq
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2012, o 19:38

Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: Stempq »

Matura poszła lepiej niż się spodziewałem a jestem już przy samym końcu rytuału (badania, papierki) składania aplikacji na wojskowo-lekarski (został mi już tylko egzamin 5 lipca) i zrodził się dylemat, ponieważ sądzę, że raczej dostanę się na cywilny lekarski w Łodzi. Czy jakiś student może mi poradzić co wybrać (lek czy woj-lek)? Czy, patrząc z perspektywy czasu, przeniósł by się z jednego na drugie gdyby miał możliwość?
Adas18
Posty: 34
Rejestracja: 2 lip 2012, o 13:21

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: Adas18 »

Domyślam się że porównujesz woj-lek(MON) z lekarskim cywilnym?
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: icha »

Ja jestem na MONie i jest to dosyć dobra opcja. Według mnie alternatywa umowy z MONem jest zdecydowanie lepsza, niż cywilny kierunek na tym samym wydziale. Szczerze mówiąc, to średnio rozumiem ideę woj-leku cywilnego
Są plusy i minusy, które możesz doczytać na tym forum, albo ewentualnie na wojsk-lek.org. Wiadomo, z umową wiążesz się i decydujesz o swoim losie na najbliższe kilkanaście lat. To poniekąd dobra przygoda
Wielu z nas na roku podostawało się na uczelnie medyczne w całej Polsce, a jednak wybraliśmy woj-lek.
Jeżeli chodzi o cywilny wydział lekarski Umedu, to ciężko cokolwiek mi o nim powiedzieć, ale od tego roku programy dydaktyczne są do siebie zbliżone. Choć na woj-leku masz kilka dodatkowych przedmiotów, typu topografia, historia wojskowej służby zdrowia, itp.
Adas18
Posty: 34
Rejestracja: 2 lip 2012, o 13:21

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: Adas18 »

A ja uważam ze MON do zdecydowanie nie jest dobra opcja.
Podpisujesz kontrakt na mogę się pomylić ale chyba na 12 lat.
Placa ci za studnia okey ale w wojsku specy nie zrobisz nie ma szans.A co to za lekarz bez specjalizacjii?
A idea woj leka jest taka żeby mieć możliwość podpisania kontaktu z wojem to taka dodatkowa opcja ale wcale nie wymagana.
O pracy lekarzy w woju to juz bylo na tym forum.
martamarta1234
Posty: 81
Rejestracja: 19 maja 2013, o 13:36

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: martamarta1234 »

icha możesz powiedzieć coś wiecej o MON-ie? ciekawi mnie jak wygladaja testy sprawnościowe i jak jest na unitarce
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: icha »

Jeżeli chodzi o specjalizację w wojsku, to nie przesadzajmy. To mocno się zmienia, a wciąż zakorzenione jest przekonanie, że siedzisz całe 12 lat na poligonie i zabezpieczasz strzelanie. Widać tendencję, że lekarze zaczynają walczyć o swoje.
Do wojska możesz się zaciągnąć po każdym innym uniwersytecie medycznym w kraju. Cywilny woj-lek nie tworzy żadnych przywilejów. Może co najwyżej rozwijać pasje. To trochę tak, jak mundurowe klasy w liceach.

Co do unitarki i testów sprawnościowych, to ten temat był tyle razy wałkowany, że nie ciężko po raz n-ty o tym pisać. Po prostu, to trochę cięży okres, który później dobrze się wspomina Wiecej można doczytać, albo na tym forum, albo na wojsk-lek.org.
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: magdalena93 »

Tutaj jeszcze możesz poczytać co myślą o tym ludzie, którzy skończyli coś takiego.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: Kacperek »

Trzeba brać pod uwagę czas pisania tamtych postów)
Wszystko sie zmienia, chociaz nie ma co ukrywac, wojsko to jest zobowiązanie.
icha
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2013, o 01:21

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: icha »

Kiedyś sam czytałem tę stronę, nim przyszedłem na ten kierunek. Już samo przeglądanie tego forum kreuje wrażenie, że w tym temacie wypowiada się kilku WAMoli, którzy wyglądają na lekko sfrustrowanych.
Osobiście zalecam też wybranie się do jakiegoś lekarza, który kończył WAM (jest ich wielu, bo kiedyś to była mocna uczelnia) i porozmawianie z nim w cztery oczy. To zupełnie co innego, niż wyczytywanie informacji na forach
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: magdalena93 »

Zgadzam się z przedmówcami. Trzeba zaczerpnąć informację od wielu osób, ale ja niestety słyszałam tylko złe zdania. Na badaniach lekarz na mnie nakrzyczał, że wybieram woj-lek sponsorowany przez MON i nie życzył mi powodzenia.
llalice
Posty: 20
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:33

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: llalice »

Mnie znajomy lekarz, który skończył ta uczelnie bardzo namawiał żebym poszła. Co osoba to inna opinia myslę ze jeśli sami nie spróbujemy to się niczego konkretnego nie dowiemy
Adas18
Posty: 34
Rejestracja: 2 lip 2012, o 13:21

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: Adas18 »

Stary WAM to zupełnie coś innego niż to co jest teraz na MON-ie.
A co do tematów to są aktualne ostatni jest chyba ze stycznia 2013 roku.
Podsumowując nikt wam nie da tyle co wojsko obieca.
romanekkk
Posty: 9
Rejestracja: 7 mar 2013, o 14:32

Re: Lekarski czy wojskowo lekarski?

Post autor: romanekkk »

Mi też na badaniach lekarz powiedział, że ze szczerego serca radzi wybranie cywilnej medycyny jeżeli naprawdę chcę zostać lekarzem. i zachęcał mnie nawet do wzięcia kredytu studenckiego jeżeli nie dostanę się na stacjonarne. Więc widać lekarze w wojsku sami nie mają dobrych opinii o takim rozwiązaniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości