stomatologia- wybór uczelni

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

stomatologia- wybór uczelni

Post autor: Demitasse »

Przeglądając forum, głownie trafiałam na wątki dotyczące problemu z wyborem, gdzie iść na kierunek lekarski", natomiast gdzie iść na stomatologię było już rzadziej, albo dotyczyło rekrutacji kilka lat wstecz.

Mam wielki dylemat gdzie złożyć papiery na stomę. W moim przypadku wchodzi w grę:
- CMUJ
-Śum Zabrze
-Łódź
-Lublin
- Białystok
-Poznań
-Gdańsk
Najbardziej myślałam nad Łodzią, Poznaniem i CMUJ. Mieszkam blisko Krakowa.
Chciałabym zapytać osoby, które już studiują stomatologię albo wiedzą coś na ten temat, którą uczelnie by polecili? Wiem, że każda ma wady i zalety, nie da się chyba jednoznacznie wskazać najlepszej uczelni pod względem stomatologii , ale może macie cenne informacje, którymi możecie się podzielić na forum na pewno pomożenie mnie i innym osobom z podobnym problemem

Ważny jest na pewno sprzęt , organizacja studiów ( gdzie jest więcej suchej nauki a gdzie praktyki np), klimat na uczelni ( choć to jest raczej subiektywne odczucie), koszta utrzymania w danym mieście itd.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: paaula »

piona ! mam tą samą sytuacje

Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: Demitasse »

paaula pisze:piona ! mam tą samą sytuacje

A w którą uczelnię celujesz najbardziej? Przeglądając starsze wątki dosyć sporo osób polecało Łodź pod kątem stomy ( a odradzało tam lek). Natomiast o CMUJ mówiono, że więcej godzin teorii. Już sama nie wiem co myśleć
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: Buniaaaa »

Demitasse, wiem, że nie w temacie, ale czemu odradzali lek w Łodzi? Rekrutuję się tam i temat leku na UMED mnie interesuje
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: Demitasse »

Bunia pisze:Demitasse, wiem, że nie w temacie, ale czemu odradzali lek w Łodzi? Rekrutuję się tam i temat leku na UMED mnie interesuje
Prawdę mówiąc nie wiem czemu dokładnie, ale kilka razy widziałam jak ktoś tą uczelnię odradzał. Sama znam osobę, która poprawia maturę już chyba z 3 raz żeby się przenieść. Ale! to nie znaczy, ze ta uczelnia jest zła itd. Może czyjeś osobiste doświadczenia sprawiły, że nabrał do tego UM niechęci
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: Buniaaaa »

Ok, dziękuję Co do stomy, to wiem, że w Łodzi jest dobra, aczkolwiek więcej na ten temat nie jestem w stanie powiedzieć, gdyż nie chcę iść na stomę i za bardzo się w opinie wszelakie nie wczytywałam Najlepiej napisać bezpośrednio do któregoś z studentów
Ostatnio zmieniony 3 lip 2013, o 10:01 przez Buniaaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: Demitasse »

Poza tym to były odpinie z forum sprzed kilku lat, więc teraz wszystko się mogło zmienić na lepsze :)
annar
Posty: 91
Rejestracja: 25 mar 2013, o 11:40

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: annar »

mam ten sam problem. wybieram się na lek-dent, ale problemem jest wybór uczelni.
na szczęście ja już (chyba ostatecznie ) zdecydowałam! początkowo brałam pod uwagę Zabrze, Łódź, Warszawę i Poznań (jestem spod Krakowa, ale na CMUJ braknie punktów) i ostatecznie zdecydowałam się na Poznań (chyba, że załapię się na WUM, ale obawiam się mimo 19punktowej nadwyżki w stosunku do zeszłego roku). Rozmawiałam z chłopakiem studiującym medycynę w Poznaniu i zachwalał sobie tą uczelnię i nie były to puste słowa w stylu studiuję tam, to powiem, że jest fajnie.
Uczelnia jest nowoczena, z ogromnym zapleczem naukowym, akademikami położonymi 2 minuty od Collegium Stomatologicum (swoją drogą sprawdźcie jak wygląda tam wydział). No i to nie plotka, że trudno stamtąd wylecieć, a wszystko ze względu na fakt, że kadra współpracuje ze studentami i dużo pomaga.
Zainteresowanym na emaila mogę przesłać relację mojego znajomego!
Do zobaczenia w Poznaniu!
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: Pani_M »

annar, a ile masz punktów?
annar
Posty: 91
Rejestracja: 25 mar 2013, o 11:40

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: annar »

175
maarta1234
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 20:34

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: maarta1234 »

Zazdroszczę wyników. Teraz to możecie przebierać w uczelniach. Pomóżcie mi, bo sama już nie wiem jaką decyzję podjąć. No więc tak, dostałam się na weterynarię i na farmację, ale nie ukrywam, że zależało mi na stomatologii. Farmację mogłabym studiować w moim rodzinnym mieście, a weterynaria wiązałaby się z wyjazdem. Najlepszym wyjściem byłby rok przerwy, praca i ponowne podejście do matury, ale sama dobrze wiem, że przy takiej presji i nerwach (zmarnowany rok i perspektywa kolejnego zmarnowanego roku w razie porażki) nie poprawię matury. Z drugiej strony farmacja i weterynaria nie należą do najłatwiejszych i nie wiem czy udałoby mi się pogodzić studiowanie z przygotowaniem do matury. Jednak bardzo chciałabym chociaż zaznać tego studenckiego życia, wyjechać, poznać nowych ludzi. Kto wie, może akurat weterynaria okazała się czymś co mnie pasjonuje? Jeśli chodzi o farmację to kompletnie mnie nie interesuje, chciałam mieć po prostu wyjście awaryjne w swoim mieście. Nie wiem już co robić. Czuję, że nie dam rady poprawić matury w związku ze stresem, ale też wydaję mi się, że stomatologia może być tym, co mnie interesuje. Jak myślicie?
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: Pani_M »

annar pisze:175
ale na CMUJ ile masz ?
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: stomatologia- wybór uczelni

Post autor: Pani_M »

maarta1234 pisze:Zazdroszczę wyników. Teraz to możecie przebierać w uczelniach. Pomóżcie mi, bo sama już nie wiem jaką decyzję podjąć. No więc tak, dostałam się na weterynarię i na farmację, ale nie ukrywam, że zależało mi na stomatologii. Farmację mogłabym studiować w moim rodzinnym mieście, a weterynaria wiązałaby się z wyjazdem. Najlepszym wyjściem byłby rok przerwy, praca i ponowne podejście do matury, ale sama dobrze wiem, że przy takiej presji i nerwach (zmarnowany rok i perspektywa kolejnego zmarnowanego roku w razie porażki) nie poprawię matury. Z drugiej strony farmacja i weterynaria nie należą do najłatwiejszych i nie wiem czy udałoby mi się pogodzić studiowanie z przygotowaniem do matury. Jednak bardzo chciałabym chociaż zaznać tego studenckiego życia, wyjechać, poznać nowych ludzi. Kto wie, może akurat weterynaria okazała się czymś co mnie pasjonuje? Jeśli chodzi o farmację to kompletnie mnie nie interesuje, chciałam mieć po prostu wyjście awaryjne w swoim mieście. Nie wiem już co robić. Czuję, że nie dam rady poprawić matury w związku ze stresem, ale też wydaję mi się, że stomatologia może być tym, co mnie interesuje. Jak myślicie?
Jezeli masz możliwość pracy, fajnych rodziców którzy cie nie wyganiają z domu, chęć do nauki i marzysz o stomie to zostań w domu. Poprawisz maturę i będziesz robić to co chcesz i co cie interesuje, po co na sile szukać rozwiązania skoro rok to nie jest tragedia, a na studiach które cię kompletnie nie interesują stracisz chęc studiowania i będziesz się męczyć Jezeli masz taką możliwośc to szukaj pracki, zarób trochę kasy, w wolnych chwilach się ucz, a znajomi znajdą się wszędzie Jezelii masz możliwośc pójscia na farme lub wete to znaczy ze nie brakuje ci duzo na stome, przyłożysz się i ciachniesz ta mature, a za rok będziesz studentka stomatologii Dlaczego uważasz ze przez nerwy nie uda ci się poprawic?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości