książki z biblioteki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

książki z biblioteki

Post autor: aster »

Mam pytanie do studentów UMP. Czy opłaca sie kupować książki czy można je wypożyczyć w bibliotece? Czy wystarcza książek do wypożyczenia dla wszystkich czy trzeba mieć wyjątkowe szczęście, żeby udało się coś wypożyczyć?
ykl
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:33

Re: książki z biblioteki

Post autor: ykl »

Pierwszego dnia zajęć należy ustawić się w dłgiej kolejce w bibliotece celem założenia konta (dobrze jest nie mieć wtedy od 8 rano zajęć ) i myślę, że jeżeli pojawisz się tam tego dnia to bez problemu uda się Tobie zdobyć większość książek. Do anaty na pewno dostaniesz Wozniaka - z bledami ale da sie z tego uczyc + atlas np. Sobotta, do histologii też książka raczej jest dostępna i widzę, że w planie I roku pojawiła się też cytofizjologia - z tego tez warto dorwać książkę z biblio bo jest w miarę gruba a właściwie chyba nie warto jej kupować - lepiej wypożyczyć. Biochemia i fizjologia - starsze wersje też raczej w miarę dostępne. Ja właściwie żadnej z w/w nie musiałam kupować bo udało mi się wszystko dostać w bibliotece, czasami najwyżej trzeba było skserować jakiś skrypt.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: książki z biblioteki

Post autor: aster »

Bardzo dziękuje za tak wyczerpujaca odpowiedz !A właśnie, jak to wyglada z polecanymi książkami na UMP z danych przedmiotów? Na anatomie Bochenek? A jakie atlasy? I rownież na inne przedmioty, histologia biofizyka itp. Byłabym wdzięczna za pomoc

Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: książki z biblioteki

Post autor: Ann »

Z tego, co mi wiadomo to trochę się pozmieniało jeżeli chodzi o przedmioty na I roku i zalecaną literaturę. U nas na anatomię standardem był Woźniak i atlasy Sobotty. Z Bochenkiem daj sobie spokój, ja kupiłam cały komplet, kilka razy otworzyłam i sprzedałam prawie nieużywane. O reszcie przedmiotów nie wypowiadam się, bo podejrzewam, że wprowadzono spore zmiany od czasu jak byłam na I roku.
ykl
Posty: 6
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:33

Re: książki z biblioteki

Post autor: ykl »

Jak patrzę na przewodniki dydaktyczne to aż tak dużo się nie zmieniło jeśli chodzi o zalecaną literaturę. Jak będziesz mieć czas i ochotę to najlepiej samemu sobie poczytać.
p_lenticularis
Posty: 12
Rejestracja: 17 lip 2013, o 10:11

Re: książki z biblioteki

Post autor: p_lenticularis »

Kod: Zaznacz cały

um-hip.pfsl.poznan.pl
na tej stronce można sprawdzić które książki są do wypożyczenia i kiedy ew. zostaną zwrócone
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości