Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Natalkaad
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2013, o 07:33

Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: Natalkaad »

Witam wszystkich:)
Jestem tegoroczną maturzystką i absolwentka biol-chemu. Na maturze zdawałam też rozszerzoną metematykę. Niestety moje wyniki sprawiły, ze mogę zapomnieć o medycynie czy nawet farmacji. Dostałam się na analitykę medyczną na CM UMK w Bydgoszczy i powinnam się dostać na inżynierię biomedyczną na Politechnikę Wrocławską. Jak myślicie, który kierunek lepiej studiować? Jak z pracą? Interesują mnie rzetelne opinie
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: annusza »

Sama długo zastanawiałam się nad inżynierią biomedyczną, ale. ten kierunek jest chyba niedostosowany do polskich realiów. Tutaj na tym forum opinie osób studiujących też były niekorzystne. Ten kierunek jest perspektywiczny, pytanie jak daleka to perspektywa. Analityka medyczna to bardziej powszechny kierunek. Musisz przemyśleć, gdzie chcesz po studiach osiąść, czy chcesz wyjechać za granicę. Jeśli swoją przyszłość wiążesz z jakąś małą miejscowością to raczej marne szanse, że będzie tam praca po inżynierii biomedycznej. Po analityce też nigdy nic nie wiadomo. polskie realia, niestety.
A co po prostu bardziej chciałabyś robić w życiu, nie patrząc na żadne wątki poboczne? Przemyśl też pod tym kątem, żeby się potem nie męczyć pół życia, robiąc coś, czego nie znosisz .
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: ahepb »

Na inżynierii będziesz miała więcej matmy i fizyki.
Na analityce chemia.
Może na tej podstawie spróbuj wybrać, gdzie sobie dasz radę, skoro byłaś na biol-chemie. Mój kolega po mat-fizie na inżynierię chce iść, ja wnioskuję, że to kierunek dla ścisłowców stricte.

A z pracą? Po analityce znajdzie się na pewno.
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: nodame »

Mnie zawsze wydawało się, że inżynieria biomedyczna jako kierunek techniczny ma większe perspektywy. Myślałam tak też, ponieważ absolwentów analityki medycznej jest naprawdę wielu. Jednak nie wybrałabym inżynierii, bo za bardzo boję się przedmiotów ścisłych pokroju fizyki i matematyki. Chemii nieco mniej.
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: asia_asia »

inżynieria biomedyczna jest przede wszystkim kierunkiem technicznym, jeśli ma to być coś zamiast medycyny to lepiej porzuć ten pomysł. jak jest z pracą w Polsce to nie wiem, ale na Politechnice Gdańskiej masz wiele opcji specjalności (czy jak to nazwać) do wyboru w związku z tym kierunkiem. za granicą to bardziej popularny kierunek, mam kuzynkę, która poszła na inżynierie biomedyczną we Włoszech (Rzym) właśnie dlatego, że były perspektywy na znalezienie całkiem dobrej pracy.
co do analityki to na pewno można to lubić robić, to chyba taka spokojna praca, ale nie jestem pewna czy łatwo o znalezienie jej. no i nie jest zbyt dobrze płatna, ale to pewnie też kwestia gdzie się trafi.
tak naprawdę nie wiem czy jest jakikolwiek kierunek który zapewni na 100% zatrudnienie, szczególnie zaraz po studiach.
jeśli zależy Ci na medycynie czy farmacji to może zastanów się nad rokiem przerwy, będziesz mogła spokojnie poprawić maturę. czasami warto poświęcić rok jeśli miałoby Ci to pomóc spełnić marzenie.
fajnie by było gdyby odezwał się ktoś, kto studiuje jeden z tych kierunków.
Natalkaad
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2013, o 07:33

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: Natalkaad »

Do fanów fizyki nie należę czy perspektywy pracy po analityce medycznej ograniczają się tylko do laboratoriów medycznych?
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: asia_asia »

tego niestety nie wiem, musiałabyś poszukać wypowiedzi ludzi, którzy w tym siedzą i studentów. nigdy się nie interesowałam tym aż tak bardzo bo dla mnie analityka to plan B, nie zamierzam jej ukończyć, o ile tam trafie.
zastanawiałam sie nad inżynierią biomedyczną i doszłam do wniosku, że za kilka lat kierunek może okazać się strzałem w dziesiątke (na Politechnice Poznańskiej jest w tym roku prawdziwe oblężenie, może wiecej osób miało to przeczucie), a czasami warto zaryzykować jednak wybrałam studia medyczne, bo bardziej mnie interesują. a zainteresowania są przecież ważne przy wyborze zawodu ) popatrz też na to :)
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: Ósemka8 »

Moja znajoma studiuje inżynierię biomedyczną i potwierdzam, że jest to kierunek techniczny. Najwięcej matematyki i fizyki. Wiele osób z mojej klasy brało pod uwagę ten kierunek właśnie jako wyjście awaryjne w przypadku niedostania się na medycynę, ale jednak te kierunki mają ze sobą niewiele wspólnego.
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: balsamdladuszy »

Jeśli masz zamiar iść na lekarski jeszcze w następnych latach to idź na analitykę. Przepiszą Ci chemie na lekarskim i moze kilka jeszcze przedmiotów, przynajmniej na PUM-ie tak jes Poza tym inżynieria to chyba mało ciekawy kierunek.
Kazek
Posty: 59
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:49

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: Kazek »

Ja odradzam wszelkie kierunki zastępcze, zwłaszcza jeśli docelowym ma być medycyna.
Wykorzystasz sobie tylko ECTSy i będziesz płacić za ostatni rok medycyny. Płacić mniej więcej tak, jak za niestacjonarne. Gdzieś znalazłem, że rok we Wrocku to ponad 30 tysięcy. Bydgoszcz to coś koło 20k chyba.

Co do pracy:
Zależy co kto lubi. Jeśli ktoś szuka bezpiecznej posadki to analityka jest w miarę spoko. Praca analityka polega głównie na wstawieniu kasty z odczynnikami do maszyny, a reszta robi się sama. Trzeba tylko ogarnąć formalności.
Inżynier ma na pewno więcej możliwości. Po takim kierunku będzie można wykreować sobie samemu miejsce na rynku pracy. Niestety trzeba do tego siły woli i determinacji, bo po studiach łatwo wpaść w ni ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem i odpuścić.
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: bradykinina »

Kazek pisze: Niestety trzeba do tego siły woli i determinacji, bo po studiach łatwo wpaść w ni ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem i odpuścić.
brawo Kazek Też myślę, że jeśli ktoś będzie zdeterminowany to napewno znajdzie prace zgodną z kierunkiem studiów.
Stworek
Posty: 229
Rejestracja: 30 paź 2009, o 18:00

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: Stworek »

bradykinina pisze:
Kazek pisze: Niestety trzeba do tego siły woli i determinacji, bo po studiach łatwo wpaść w ni ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem i odpuścić.
brawo Kazek Też myślę, że jeśli ktoś będzie zdeterminowany to napewno znajdzie prace zgodną z kierunkiem studiów.

Dokładnie! Też tak uważam, trzeba tylko chcieć i wykazać sporo chęci. Ważne też, żeby studia nie były czasem aby zaliczyć i robić wszystko na odczepnego.
Awatar użytkownika
balsamdladuszy
Posty: 110
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 13:37

Re: Pilne!! Analityka medycza vs Inżynieria biomedyczna

Post autor: balsamdladuszy »

Ostatnio zmieniony 14 lip 2013, o 09:39 przez balsamdladuszy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości