wymagane dokumenty

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
asikass
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2013, o 08:21

wymagane dokumenty

Post autor: asikass »

Hej,
mam wielką prośbę do osób, które dostały się na WUM na lekarski. Mógłby ktoś napisać jakich wymagają papierków przy składaniu dokumentów? Co ma być oryginałem, odpisem a co kopią?

Liczę na to, że jakimś cudem dostanę się z II listy i wtedy ktoś będzie musiał za mnie zanieść dokumenty, więc chcę w razie czego już naszykować.
Furbo
Posty: 18
Rejestracja: 1 lip 2013, o 08:25

Re: wymagane dokumenty

Post autor: Furbo »

Trochę mnie to dziwi, że zdawałoby się inteligentni ludzie aspirujący do bycia lekarzem/dentystą/farmaceutą co chwila pytają w różnych wątkach na forum o potrzebne dokumenty. Naprawdę tak ciężko to znaleźć? (asikass, nie odnoszę się tylko do Ciebie, więc się nie unoś tak sobie zrzędzę pod nosem )

WUM:
* kserokopia oryginału świadectwa maturalnego i ewentualnych aneksów (należy mieć przy sobie także oryginały w celu weryfikacji przez komisję)
* kserokopia obu stron dowodu osobistego (oryginał j.w.)
* 4 zdjęcia spełniające wymogi tych do dowodu osobistego, opisane z tyłu imieniem, nazwiskiem oraz datą urodzenia
* taki świstek (uniwersalny wzór dla wszystkich uczelni)
zobacz-ten-plik.pdf
(114.37 KiB) Pobrany 32 razy
Proponuję też kupić białą, sznurowaną teczkę na dokumenty. Trzeba ją opisać zgodnie ze wzorem wywieszonym na drzwiach pomieszczenia, w którym przyjmowane są dokumenty. Jednak teczka nie jest konieczna, bo panie rozdają, jak ktoś nie ma (ja nie miałem )

Po złożeniu dokumentów i ich poświadczeniu przez panią z komisji pan sprawdza na kompie, czy wyniki matur zgadzają się z tymi, które się wpisało w systemie. Dostaje się skierowanie na badania i zawiadomienie o konieczności podpisania umowy z uczelnią. I tyle.

Pozdro
panide
Posty: 177
Rejestracja: 5 lip 2012, o 19:16

Re: wymagane dokumenty

Post autor: panide »

Furbo pisze:Trochę mnie to dziwi, że zdawałoby się inteligentni ludzie aspirujący do bycia lekarzem/dentystą/farmaceutą co chwila pytają w różnych wątkach na forum o potrzebne dokumenty. Naprawdę tak ciężko to znaleźć? (asikass, nie odnoszę się tylko do Ciebie, więc się nie unoś tak sobie zrzędzę pod nosem )
Ja też nic nie chce mówić, ale wyjąłeś mi to z ust
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości