Którą uczelnie wybrać ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Sopel38
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 21:24

Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: Sopel38 »

Witam

Jestem tegorocznym maturzystą. Chciałem się dostać na medycynę. Udało mi się ten cel zrealizować Dostałem się już pewnie do Warszawy, Łodzi i Katowic. W II rzucie do Bialegostoku i liczę też na Kraków i Poznań oraz Bydgoszcz bo jestem tam minimalnie pod kreską.

Teraz moje pytanie gdzie jest najlepsza uczelnia ? Wiem że to kiepskie pytanie ale decyduje w dużej mierze decyduje o mojej przyszłości. Znam tylko uczelnie w Łodzi i Warszawie. Pochodze z centrum z woj. łódzkiego.

Doradźcie proszę na co się decydować, wasze opinie lub doświadczenia mile widziane Głównie chodzi mi o prestiż uczelni, dobrą atmosferę, naukę, akademiki i uroki miasta
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: mickey_mouse »

Heh, mam podobną zagwozdkę ] z tym, że ja waham się między Łodzią a Poznaniem (jestem sknerą i nie wydawałam pieniędzy na wszystkie uczelnie w kraju )

Wszyscy mi polecają Poznań - bo to taki prestiż i ładne miasto, a Łódź jest brzydka, szara i fabryczna ale moim zdaniem też ma swój klimat.

Pewnie zaraz moderatorzy na nas nakrzyczą, ale ja się podczepiam pod pytanie Sopelka D
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: Medycyna Lwów »

macie podobne tematy - poczytać sobie na zaszkodzi
jangrzelec
Posty: 33
Rejestracja: 1 lip 2013, o 09:20

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: jangrzelec »

prestiż sława pieniadze i splendor!
karolina94
Posty: 41
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:29

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: karolina94 »

Łódź. Albo miasto w którym chcesz pracować/założyć rodzinę.
erbe
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 09:20

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: erbe »

Jeśli chodzi o prestiż to najlepiej wybrać Kraków, Warszawę lub Poznań, ale niestety za prestiż się słono płaci. Każdy student bedzie raczej chwalił swoją uczelnie i wymieniał jej zalety. Na twoim miejscu wybrałbym Łódź. Prawdopodobniej masz najblizej do uczelni w tym mieście, co wiąże się z mniejszymi wydatkami na dojazdy. Dodatkowo nie bedzie dla ciebie uciązliwe wracanie na weekendy do domu. Czasami trzeba jechał po coś do domu, a to po dokumenty, jakies bzdury itd., i nie masz z tego powodu problemów. Jeśli w Łodzi już byłeś i masz niedaleko to kojarzysz miasto i nie jest to dla ciebie obca miejska dżungla i łatwiej bedzie Ci się w nim odnaleźć. Skoro już widniejesz na listach w innych miastach to tym bardziej widniejszej na tej dzisiejszej z Łodzi. Mógłbyś już zanieść papiery do uczelni i rozpocząć prawdziwe wakacje, o nic się nie martwiąc i czekajac do października. Warto też porozmawiać z rodzicami, ponieważ prawdopodobnie to na ich utrzymaniu bedziesz przez najbliższe 6 lat.
Sopel38
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 21:24

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: Sopel38 »

Łódź właśnie z racji tego że jest blisko była przeze mnie odrzucana. Na studia moim zdaniem powinno się wyjechać do miasta mniej znanego, żeby poczuć ten klimat :d Jeżeli bym się dostał w I rzucie do Krakowa nie było by tego tematu. Ale było inaczej. Aktualnie zawiozłem dokumenty do Warszawy, żeby nie stracić kolejki. Dojazd zarówno do Warszawy jak i do Krakowa mam dobry (szybki pociąg do Wawy ok 1h drogi a do Krakowa 1,5h-2h), w dodatku do końca 2014 roku ma zostać wybudowany peron w mojej miejscowości więc będzie to jeszcze szybciej. Tak więc waham się między Warszawą a Krakowem. Do innych miast mam już za daleko. Jeżeli chodzi o miasto bardziej podoba mi się Kraków, bo warszawa to jednak stolica a nie typowe miasto studenckie. Ale nie wiem jak to jest z samymi uczelniami w tych miastach
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: mickey_mouse »

erbe pisze:Jeśli chodzi o prestiż to najlepiej wybrać Kraków, Warszawę lub Poznań, ale niestety za prestiż się słono płaci
mógłbyś rozwinąć? Dlaczego za prestiż slono się płaci?
Sopel38
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 21:24

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: Sopel38 »

Pewnie chodzi o koszty utrzymania czyli mieszkanie, żywność itp
erbe
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 09:20

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: erbe »

Chodziło mi własnie o koszty utrzymania, tak jak sopel38 napisał/ła wyżej. Wystarczy porównać ceny wynajmu pokoi czy mieszkań lub ceny biletów komunikacji miejskiej.
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: Smoła »

Brałbym Kraków. UJot jednak większy prestiż niż WUM, chociaż poziom,nie wiem, gdzie lepszy.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: paaula »

według mnie za prestiż faktycznie się płaci, więc na pewno nie powinienes się kierować kryterium że kraków ma większy prestiż niż WUM choć chyba tak nie jest
U mnie przy wyborze uczelni zdecydowała odległość chociaż chciałam iść gdzie indziej

Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Którą uczelnie wybrać ?

Post autor: Smoła »

Prestiż ma swoją cenę, więc nie lepiej nie płacić i dziadować - studiuj w Bydgoszczy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości