dylemat co do poprawy matury z chemii

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
rvn5
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2013, o 22:43

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: rvn5 »

muoli ale ja już raczej nie potrzebuję aż tylu godzin korepetycji z chemii miesięcznie, mam już dużą wiedzę (85%) i będę tylko przychodził do korepetytorki z jakimiś zadaniami, których nie rozumiem. więc wydaje mi się, że opcja dwóch godzin miesięcznie nie jest zła.
ich_bin
Posty: 191
Rejestracja: 2 sty 2011, o 10:54

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: ich_bin »

Ja tak chodziłam i wcale nie było źle. Wychodziło raz na dwa tygodnie na dwie lekcyjne. Poprawiłam o 20%.
blackannce
Posty: 19
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:26

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: blackannce »

ja uważam że powinienes poprawic chemię a co jesli za rok biol napiszesz na np 82? wtedy się nie dostaniesz a jesli jak db napisales chem to moze w nast roku poprawisz na ponad 90%
blackannce
Posty: 19
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:26

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: blackannce »

kurcze ja tez cisnęłam biol i napisalam ją na 72% a i weź pod uwagę ze matura z chem byla w tym roku prosta dosc
blackannce
Posty: 19
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:26

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: blackannce »

własnie mam 147 pkt w tamtym roku próg byl 152 2 lata temu 150
na prywatne jak mysliscie mam jakąs szanse
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: halidor »

nodame pisze:To, że to ostatnia matura przed nową podstawą programową, więc będzie łatwa, może być po prostu bzdurą. Egzamin gimnazjalny też miał być ostatni, więc pewnie miał być łatwy, a tak naprawdę był najgorzej napisanym egzaminem gimnazjalnym w historii CKE.

Też jestem zdania, że możesz poprawiać chemię, ja bym tak zrobiła. Zamiast iść na studia z biologii, które diametralnie różnią się od matury, znajdź pracę i łącz ją z nauką. Studia mogą być tylko przeszkodą. Na nich nie nauczysz się pisania pod klucz.

słuszna i dobra rada
blackannce
Posty: 19
Rejestracja: 3 cze 2013, o 22:26

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: blackannce »

kurcze pomoże mi ktos wszyscy ignorują moje wypowiedzi
plecha
Posty: 103
Rejestracja: 27 lip 2010, o 22:05

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: plecha »

Nie czytam całej dyskusji, aczkolwiek rada dla osoby, która założyła temat : poprawiaj. Dlaczego? Sam poprawiałem biologię, chemię i matematyką. Miałem kolejno 75, 88, 88 [%]. Koniec końców poprawiłem biologię na 88, chemię na 98 i matematykę na 98.
Nie chodzi mi tutaj o liczby, ale o to, że można. Ktoś tam mi mówił, że 88% z chemii to i tak bardzo dużo - ja wtedy mówiłem że do 100% jest jeszcze 12%. Nie jest to przejaw jakiegoś zadufania, tylko warto po prostu wierzyć w siebie i jeśli chce się na to zapracować to można to zrobić.
Co do biologii. a raczej matury z tego przedmiotu. BYWA trudna i specyficzna. Całość może wydawać się dosyć banalna, ale to jest 60 punktów i każdy kolejny stracony punkt oddala Cię od dostania się na studia. Dlatego też nigdy nie można popadać w samozachwyt, tylko ciągle trzeba szlifować swoją wiedzę. Kwestia usystematyzowania potrzebnej wiedzy, niekoniecznie wykraczania poza pewne określone kryteria (mimo różnorodności zadań poziom jednak dużo się nie zmienia, jeśli chodzi o samą merytorykę).
Taki przykład, wychodząc z matury w tym roku dwójka znajomych krzyczała, że matura była prosta i że super im poszło. Sam nie byłem przekonany o tym, czy mam się cieszyć czy nie (doświadczenie z roku ubiegłego.). Serio chciałem, żeby to co mówią okazało się prawdą - ale wiedziałem też, że tutaj nie można być niczego pewnym. Koniec końców z ich 90% zrobiło się ~75%.
Puenta : potrzeba dużej ilości pracy, rozeznania w temacie, wiary w siebie i trochę pokory też nie zaszkodzi.

PS. Nie, nie mędrkuję. Dzielę się doświadczeniem z ludźmi, którzy będą teraz przeżywali to co ja, a nie jest to łatwe Także jeśli ktoś poprawia maturę, chce zostać w domu czy cokolwiek takiego to piszcie, chętnie pomogę.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: halidor »

słuchajcie go, dobrze pisze i ma racje
Awatar użytkownika
Roshee
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2013, o 16:58

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: Roshee »

W takim razie mamy bardzo zbliżoną sytuację. Również zdobyłam 85% z rozszerzonej chemii. Przy czym 3 pkt (5% więcej) poszły mi na takie głupie błędy, że aż można się za głowę złapać. Dlatego myślę, że podejdę do matury z tego przedmiotu raz jeszcze. W końcu nawet 2% więcej z chemii to zabezpieczenie w przypadku niepowodzenia na drugiej maturze.
Biologia mi niestety nie wyszła więc oczywistym jest fakt, że to głównie na niej będę skupiała swoją uwagę. Jednak bez przesadnego fanatyzmu. W końcu uczyłam się już raz całego materiału więc wystarczy powtórzyć i utrwalić + rozwiązać dużo arkuszy.
rvn5
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2013, o 22:43

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: rvn5 »

Roshee wybierasz się na jakieś korki z biol i chem?
Awatar użytkownika
Roshee
Posty: 14
Rejestracja: 30 lip 2013, o 16:58

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: Roshee »

Z chemii chodziłam na dodatkowe zajęcia przez całą maturalną klasę, dlatego zostały mi 2 segregatory notatek i arkuszy plus jeszcze książki, więc raczej już nie będę chodziła na korki z tego przedmiotu. Zupełnie inaczej ma się sprawa z biologią (nie chodziłam na dodatkowe lekcje poza szkołą). Zamierzam zacząć od połowy września bądź początku października.
A ty rvn5? Przekonałeś się do poprawiania również chemii?
rvn5
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2013, o 22:43

Re: dylemat co do poprawy matury z chemii

Post autor: rvn5 »

P.S Mam pytanie. Czy jeśli napisze chemie na gorszy wynik, niż mój pierwszy, który wynosił 85%, to czy będzie liczył się ten gorszy czy pierwszy wynik (85%)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości