zaświadczenie lekarskie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

zaświadczenie lekarskie

Post autor: ahepb »

Hej, piszę z pytaniem o wygląd zaświadczenia, które mamy dostarczyć wraz z dokumentami. To, które wystawiła mi moja pani doktor to taki mały świstek 10x15cm i na nim nagryzmolone moje dane i zdanie Zdolna do podjęcia nauki na uniwersytecie. kierunek. I tylko jedna pieczątka, ale nie ma, że to jest lek. med. pracy /, tylko badanie profilaktyczne przeprowadziła. .

Nie wiem, czy oni coś takiego uznają, bo w sieci znalazłam taki wzór.
Może pójść do niej jeszcze raz i poprosić o wypełnienie takiego druczka?
Pewnie ktoś już składał tam dokumenty i wie, jak to powinno wyglądać, także z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: zaświadczenie lekarskie

Post autor: Włóczykijek »

Moje zaświadczenie było podobne do wzoru, który podałaś. najlepiej będzie jednak jeśli skontaktujesz się z biurem rekrutacji. Natomiast przy składaniu papierów, jeżeli będzie coś nie w porządku, to najprawdopodobniej dadzą Ci do podpisania taki papierek, że do dnia tego i takiego, zobowiązujesz się dostarczyć brakujący (bo w tym wypadku nieprawidłowy uznają za brakujący) dokument i jeżeli tego nie zrobisz jest to tożsame z rezygnacją ze studiów. przynajmniej ja tak miałem, bo u mnie pani doktor napisała tylko wydział, a nie napisała na jaki kierunek
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: zaświadczenie lekarskie

Post autor: Ganc Pomada »

Co do badania lekarskiego to mi coś świta, że z biura rekrutacji wysyłali na maila skan imiennego skierowania z pieczątką i podpisem (wcześniej wysłałem im wiadomość z prośbą o to).
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: zaświadczenie lekarskie

Post autor: ahepb »

We wtorek byłam składać dokumenty, także już wszystko wiem, dzięki

Ale może ktoś będzie miał ten sam problem, więc napiszę co i jak.

Można ich poprosić o skierowanie na badania i wysyłają skan mailem, wtedy można sobie wypisać swoje dane i iść z tym do lekarza. Ja byłam najpierw u jednej bez skierowania i dała mi taki zabazgrany świstek, a do drugiego poszłam ze skierowaniem i wydrukowanym druczkiem z linka powyżej. Wcześniej go sobie ładnie wypisałam, żeby nie było potem problemu i ostatecznie to drugie zaświadczenie dałam. Także lepiej nie ryzykować i iść do lekarza z wydrukowanym zaświadczeniem. A mimo tego, że miałam skierowanie musiałam zapłacić ( co za kraj!
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: zaświadczenie lekarskie

Post autor: MedChem »

Ja też wysłałem kopertę zwrotną i dostałem skierowanie. Lekarz medycyny pracy, a właściwie jego pielęgniarka wysłała mnie na EKG, morfologie, OB, próby wątrobowe i do okulisty Oczywiście lekarz płatny i wszystkie badania również. Szczęście, że książeczkę wyrobiłem sobie kilka lat temu, bo bym się nie wypłacił w tym roku.

Powiedzcie mi czy przy wysłaniu im dokumentów trzeba od razu wysłać to zaświadczenie i/lub jakieś zaświadczenie o WZW?

I taka rada dla tych co będą robić badania na nosicielstwo. Wiele szpitali również wykonuje te badania, a mało osób o tym wie. Nie trzeba koniecznie iść do Sanepidu. Sanepid zazwyczaj ceni sobie więcej o ok. 20 zł i trzeba czekać dłużej na wyniki, zależnie czy Sanepid wysyła próbki czy robi badania u siebie.
gercio

Re: zaświadczenie lekarskie

Post autor: gercio »

Po co Wam teraz badania na nosicielstwo? Potrzebne są dopiero na praktyki po I roku. Idzie się wtedy do dziekanatu po skierowanie i wszystko jest za darmo.
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: zaświadczenie lekarskie

Post autor: MedChem »

Napisałem tak ogólnie o tych badaniach bo nie wiem czy inne uczelnie nie wymagają żeby od razu mieć, więc jak ktoś już robi płatnie to po co ma przepłacać.

A ja badania robiłem 2-3 lata temu więc mam książeczkę. Od razu przy okazji sobie ją przedłużyłem u lekarza medycyny pracy, skoro jest okazja przy jednej wizycie to po co się potem tym martwić i głowę zaprzątać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości