IV rok lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
łukasz03
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2014, o 21:22

Re: IV rok lekarski

Post autor: łukasz03 »

No to trochę kiepsko. Żeby te testy przerobić, trzeba je najpierw mieć, a z dostępnością tego typu materiałów bywa słabo. Jak już ktoś je zdobędzie, to z reguły są to osoby odkładające naukę na ostatnią chwilę. A wtedy jest już za późno, zwłaszcza że uczenie się tylko i wyłącznie z testów jest trochę ryzykowne (nigdy tak nie robiłem).
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

Powiem Ci jak ja to robiłem. Uczyłem się farmy normalnie przez 3 semestry, ale ostatnie 10dni przed egzaminem robiłem tylko i wyłącznie testy. I to była bardzo dobra decyzja. Musisz się nauczyć myśleć jak profesor W. (o ile on u was będzie układał egzamin). Serio, tak uczyłem się ja i 5 moich kolegów - rozkład ocen od 4.5 do 5.0 (jeden dostał celujący). Testy będą u was krążyły dałbym Ci do skserowania moje, ale za cholerę nie wiem gdzie je przewaliłem
łukasz03
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2014, o 21:22

Re: IV rok lekarski

Post autor: łukasz03 »

Profesor W.? Chodzi o tego, który ma nazwisko na T? No w każdym razie chyba do końca nie będzie wiadomo, kto będzie układał pytania.

Może te testy będą jakoś tam krążyć, ale z reguły było tak jak napisałem. Tuż przed sesją nikt nic nie wie, a potem przychodzę na egzamin i większość ma jakieś testy. Chociaż całkiem możliwe, że większość tych testów ma niewiele wspólnego z egzaminem, a nawet z tą uczelnią.

10 dni przed egzaminem? To były wszystkie testy razem z poprawkowymi z ostatnich 30 lat?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

Profesor W. (od nazwiska). Testów było chyba od 2001 czy 2002r, z poprawkami, semestralnymi, kolosami. Biorąc pod uwagę, że trzeba było zaznaczyć odpowiedź bliższą sercu profesora czyli nie zawsze dobrą, dużo czasu schodziło na rozwiązanie tych testów. Dodatkowo wykluczające się informacje z różnych książek.
łukasz03
Posty: 4
Rejestracja: 22 sie 2014, o 21:22

Re: IV rok lekarski

Post autor: łukasz03 »

Na liście pracowników Zakładu Farmakologii

Kod: Zaznacz cały

umlub.pl/uczelnia/struktura-organizacyjna/szczegoly,102.html
nie ma takiego profesora. Może już tam nie pracuje i kto inny układa testy?
Testy semestralne to te z wykładów? Ostatni test nie był jakiś specjalnie trudny ani dziwny, był tylko z tego, co było na wykładach.

Czy są na 4 roku inne przedmioty, których koniecznie trzeba się uczyć na egzamin/zaliczenie tylko w taki sposób?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

A no to może emerytura go dopadła. Ja nie mówię, żeby tylko i wyłącznie robić testy jak się przebimbało 3 semestry mówię, że koniecznie trzeba je do tej 3 semestralnej nauki dorobić.
ekim
Posty: 469
Rejestracja: 14 lut 2009, o 15:10

Re: IV rok lekarski

Post autor: ekim »

Jak można nie wiedzieć kto to jest prof. W.? W zeszłym roku na pewno jeszcze pracował i układał test semestralny dla 3 roku. Poza tym ktoś napisał podręcznik do receptury.

David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: IV rok lekarski

Post autor: David »

dr K. z anatomii też nie ma na liście pracowników a pracuje, z prof. W. myślę że jest podobna historia, nie ma się co nią sugerować.
lykorz
cyp3a4
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2014, o 16:02

Re: IV rok lekarski

Post autor: cyp3a4 »

Z dermatologii jest kilka książek Jabłońskiej o różnych tytułach:
"Choroby skóry z 1958 i 1967 r.
"Choroby skóry: dla studentów medycyny i lekarzy 5 wydań od 1988 do 2001
"Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową 2005 i dodruk 2010
i jeszcze jakieś Choroby skóry w 2 tomach

Ta z 1958 r. jest pewnie trochę za stara, ale np. te 2001 i 2005 mają różne tytuły i autorów (Jabłońska z Chorzelskim i Jabłońska z Majewskim), więc chyba się różnią? Która z nich jest potrzebna?


Z czego uczyć się do egzaminu z patomorfy? Robbins i patologia ogólna z Groniowskiego-Krusia wystarczą? Więcej chyba i tak nie da się przerobić w tak krótkim czasie.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: IV rok lekarski

Post autor: Dudek »

Ja miałem to

Z Patomorfy tak jak napisane - Robbins + G-K. Stachurę używałem do kości chyba i coś jeszcze z ostatniego semestru.
Załączniki
1.jpg
studentlek
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2015, o 19:41

Re: IV rok lekarski

Post autor: studentlek »

Z czego najlepiej uczyć się do testów z rehabilitacji i zdrowia publicznego?
Mam z rehabilitacji jakieś listy pytań, większość z odpowiedziami i chyba 1 stary test - czy to wystarczy? Były w poprzednich latach testy ze zdrowia publicznego?
studentlek
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2015, o 19:41

Re: IV rok lekarski

Post autor: studentlek »

Już nieaktualne, chyba wszyscy zaliczyli oba testy bez większych problemów.
kaaaasiaaa
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2016, o 14:15

Re: IV rok lekarski

Post autor: kaaaasiaaa »

Nie demonizujcie, że z małego szczeklika nie da się uczyć i sporo spraw jest niewyjaśnionych, po tegorocznym egzaminie z interny stwierdzam, że duży to strata czasu, jestem żywym przykładem na to, że na małym szczekliku można wyciągnąć 5tkę z interny spokojnie, w małym jest wszystko czego potrzeba.
Jeśli chodzi o patomorfę to ja nie miałam żadnej książki o której mówicie, miałam skrypt siwego i patologie domagała chosia, miałam ćw z profesor Sz. i wystarczało to na mniej więcej 18pkt/20pkt, i na zerówkę też wystarczyło.
Co do farmakologii to Katzung wg mnie, też sięgałam po Brennera, i test z wykładów był rzeczywiście głównie z wykładów, warto walczyć o zwolnienie z egzaminu ze średnią 4,75, co ciężko było w jednej sesji zdać patomorfę i farmę.
Radiologia, wg mnie ten Pruszyński mało potrzebny, kupiłam go, ale nie używam, bo są prezentacje uczelniane, i z nich głównie się krozysta.
Do dermatologii Jabłońska, ale to w ogóle czasem za mało było, zależy czy ma się dermatologię na górze czy na dole, na górze mniej dokladnie trzeba było znać treść książki.
Neurologia - Jakimowicz pierwsze 200 stron na pierwsze zaliczenie, do egzaminu polecam II tom Kozubskiego, skrypt z mózgiem też.
Teraz na IV roku jest laryngologia - skrypt uczelniany, na otolaryngologie dziecięcą też skrypcik, a u niektórzych tez Becker.
To tak jakby chciał ktoś informacji ze studiów 5letnich.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości