Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: _włóczykij »

94? starszyzna? jak w ogóle można tak pisać w takim wątku. nie wyobrażacie sobie co czują osoby z rocznika 90 i niżej, którzy widzą jak roczniki 94,95 tak piszą.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: black-cat »

adele pisze:94? starszyzna? jak w ogóle można tak pisać w takim wątku. nie wyobrażacie sobie co czują osoby z rocznika 90 i niżej, którzy widzą jak roczniki 94,95 tak piszą.
Aaa tam, każdy ma tyle lat na ile się czuje) Nigdy chyba nie jest za późno, żeby zacząć spełniać swoje marzenia:) Napisałam, bo będę podwyższać wynik Poza w tym wątku wypowiadały się osoby z rocznika na przykład 93 a więc to też nie jest przecież starszyzna:) Ważne, że mamy marzenia i cele i do tego dążymy) Ja życzę powodzenia, bez względu na to czy ktoś jest z rocznika 95 czy 85

A tak korzystając z okazji spytam- temat dotyczy matury 2014- udało się komuś dostać na wymarzony kierunek?:)
Kierunek lekarski :)
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: _włóczykij »

to prawda, ale ja na przyklad bedac rocznikiem 95 czulabym sie bardzo komfortowo niz rocznik 93 i wzwyz imo

tu nie chodzi o starosc, ale tak na prawde te 3,4 lata na prawde robia roznice
Isles
Posty: 23
Rejestracja: 11 lip 2013, o 13:46

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: Isles »

A tak korzystając z okazji spytam- temat dotyczy matury 2014- udało się komuś dostać na wymarzony kierunek?:)
Podbijam )

Przy okazji napiszę, że również poprawiam maturę w 2015r. Jestem rocznik 93

Olga1994
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2015, o 09:12

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: Olga1994 »

W tym roku poprawiałam jeden przedmiot maturalny. Niestety poszedł mi słabiej. Wiem, że aneks jest wydawany w wypadku podwyższenia wyniku lub pisania nowych przedmiotów. Jednak czy mój słabszy wynik będzie gdzieś odnotowany? Czy do szkoły przychodzą jakieś listy z informacjami o tych gorszych wynikach? Czy nawet się nie dowiem na ile procent napisałam?( Wolałabym tę opcję
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: black-cat »

A i jeszcze spytam z ciekawości- jak to będzie z pisaniem poziomu podstawowego z przedmiotów dodatkowych (typu biologia, geografia) w przyszłym roku? Bo jeżeli by się okazało, że i w przyszłym roku można pisać na starych zasadach to i poziomy podstawowe z dodatkowych przedmiotów też by można zdawać, nie? Pytam dlatego, bo podobno osoby piszące nową maturę mogą pisać przedmioty dodatkowe jedynie na poziomie rozszerzonym.

Najbardziej jednak ciekawa jestem czy za rok nadal będzie można podwyższać maturę z biol R i chem R na starych zasadach Ja słyszałam, że do 2016 r. można podwyższać wynik na starych zasadach, a później już na nowych", a Wy?
Kierunek lekarski :)
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: Amani »

Można podwyższać w starszej formule egzaminu za rok, widać to chociażby po opublikowanym terminarzu egzaminów na 2016 rok, wejdź na stronę CKE.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
krellu
Posty: 4
Rejestracja: 1 gru 2013, o 22:07

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: krellu »

Wyniki można sprawdzić na stronie OKE. Działa to w OKE POZNAŃ, nie wiem jak jest z innymi, bo należę właśnie do tego. Logujesz się i widzisz dokładnie z jakiego zadania ile punktów uzyskałaś/uzyskałeś
Awatar użytkownika
nelliene_
Posty: 35
Rejestracja: 8 sty 2014, o 23:36

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: nelliene_ »

Może mi ktoś podpowiedzieć, bo mam problem a sprawa trochę pilna i chyba forum nie zdążę przeszukać. Jestem rocznik 95 i podwyższałam biologię i chemię w tym roku. Podczas rekrutacji pytają nas o rok zdawania matury, czyli rok w którym zdawaliśmy po raz pierwszy czy o teraźniejszy? Może głupie pytanie, ale na kilka sposobów można interpretować to wszystko. Proszę o pomoc!
agmatyna
Posty: 1
Rejestracja: 1 cze 2015, o 10:24

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: agmatyna »

Ten zdawany po raz pierwszy
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: EwKa1202 »

Hej Czy słyszeliście coś o tym,że dla poprawiających jest ograniczona liczba miejsc na lekarski na niektórych uczelniach. Coś takiego obiło mi się o uszy.
Maciej0024
Posty: 29
Rejestracja: 5 lut 2014, o 16:20

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: Maciej0024 »

Wątpię, aby uczelnie wnikały w to czy jest to matura nowa czy dla poprawiających, weź pod uwagę fakt matur czerwcowych i sprawa sama się rozwiąże.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Matura 2014 - starszyzna (podwyższanie wyniku)

Post autor: tchorz »

Coś słyszałam, ale to nie dla poprawiajacych a dla tych którzy skończyli/studiują już jakieś coś. Dotyczy to chyba GUM.
Swoją drogą ciekawe po jakich studiach idzie się na medycynę? Podejrzewam, ze najcześciej po jakimś licencjacie zwiazanym z medycyną, biologii itp. Dużo mniej takich co po medycynie idą na inne studia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości