Lekarski 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: ruudaa »

damian1515 pisze:Z rozpiski wynika że pierwszą anatomie mamy 30 września i co i wstępniak na początku ?
Myślałem że 30 jest tylko rozpoczęcie a nauka od 1

ja też już widziałam to info na stronie zakładu i troszkę mnie dreszczyk przeszedł że to już tak szybko

jak to jest z tymi kołami? np z anatomii to pisze się to teoretyczne w czasie tak jakby trwały zajęcia? a praktyczne też zaraz po tym czy jest jakaś przerwa na oddech?

Albo pośledziłam troszkę plan histologii z zeszłego roku i wyszło mi, że coś mi się nie zgadza chyba za bardzo tego nie rozumiem. Wszystcy mają wykłąd, a pózniej tego samego dnia ćwiczenia ma gr B, a pozostałe w innych dniach. i ta grupa B tego samego dnia na ćwiczeniach ma jakieś wejściówki? od razu po wykładzie? Czyli chyba najgorzej jest wyądąwac w tej grupie?


No i jak jest podział na grupy np A,B,C to czy jest jeszcze podpodział np C1, C2, C3 i czego to (jakich przedmiotów) to dotyczy
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

ruudaa pisze:
jak to jest z tymi kołami? np z anatomii to pisze się to teoretyczne w czasie tak jakby trwały zajęcia? a praktyczne też zaraz po tym czy jest jakaś przerwa na oddech?
Koła są w godzinach normalnych zajęć. Najpierw wchodzicie i piszecie teorię, potem jest krótka przerwa na rozstawienie stanowisk z preparatami i zalicza się praktykę.
ruudaa pisze: Albo pośledziłam troszkę plan histologii z zeszłego roku i wyszło mi, że coś mi się nie zgadza chyba za bardzo tego nie rozumiem. Wszystcy mają wykłąd, a pózniej tego samego dnia ćwiczenia ma gr B, a pozostałe w innych dniach. i ta grupa B tego samego dnia na ćwiczeniach ma jakieś wejściówki? od razu po wykładzie? Czyli chyba najgorzej jest wyądąwac w tej grupie?
Już pisaliśmy to wiele razy - wykłady idą często swoim osobnym torem w stosunku do ćwiczeń. Są tylko uzupełnieniem do tego co sama się nauczysz w domu z książką, a właśnie wiedza z podanych podręczników jest wymagana na zajęciach. Jakby ktoś się uczył tylko z tego co będzie na wykładzie to nigdy nie byłby na bieżąco z materiałem i był by bardzo niedouczony. Na dalszych latach sprawa wygląda jeszcze inaczej - wykłady ciągną się np. cały semestr, a ćwiczenia masz na przykład w jednym bloku tygodniowym i tyle. Nie przywiązuj takiej wielkiej wagi do wykładów. Najważniejsze są rozpiski z ćwiczeń i to według nich trzeba się uczyć. Pytania z materiału wykładowego często za to lubią bywać na egzaminach, ale to zależy od przedmiotu.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2013, o 13:38 przez Agher, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

Kolokwia z anatomii są w czasie trwania ćwiczeń, najpierw część teoretyczna, potem wychodzicie z sali, czekacie ok. 15 minut, aż asystenci przygotują szpilki, i wchodzicie grupami na część praktyczną.

Co do histologii w grupie B: na wykłady mało kto chodził (a dlaczego, to przekonacie się sami po paru pierwszych wykładach), a poza tym w drugim semestrze tematyka wykładów często była o jeden temat do tyłu w stosunku do ćwiczeń. Dlaczego?. nie wiem.
Poza tym na histologie to musicie się nauczyć tego tematu, który jest w rozpisce na stronie na dany tydzień, wejściówki są losowo. To często zależy od nastroju asystentek.
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: ruudaa »

aha

czy jak na biochemii jest napisane -Aminokwasy jako temat ćwiczeń to wystarczy jedynie nauczenie się tego działu z Bańkowskiego? Czy cos jeszcze warto przejrzeć?
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

Z biochemią jest tak, że na ćwiczenia uczycie się z takiego błękitnego skryptu, który dostaniecie na szkoleniu bibliotecznym. Tematyka wykładów i ćwiczeń jest zupełnie inna. Kolokwia są tylko z tematyki wykładowej (czyli tego co jest w Bańce).
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: ruudaa »

Czyli koła/kolokwia piszemy w grupach na ćwiczeniach i mają różny zakres materiału (czasem dotyczą wykładów i ćwiczeń, a czasem tylko wykładów lub ćw.)? I piszemy je podczas zajęć w danej sali? I są podczas roku akademickiego?

A egzaminy piszemy całym rokiem na jakiejś auli? Z jakimś patosem galowym czy coś? I na koniec przedmiotu?

A jak jakiś przedmiot jest na zal to zaliczamy go np obecnością, punktami z kół z całego roku, jakąś średnią, ale nic nie piszemy/odp na koniec przedmiotu
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

czasami też przedmioty na zalkę kończą się zaliczeniem pisemnym albo testowym - taki egzamin tylko bez oceny. Egzaminy są w sesji egzaminacyjnej zimowej albo letniej, kolokwia są w trakcie roku w czasie normalnych zajęć, chociaż są przedmioty gdzie na kolokwia trzeba było umawiać osobny termin i tak samo jak na egzaminy pisze się je na salach wykładowych.

Egzamin się pisze na kilku salach, bo nigdy nie ma możliwości przeprowadzenia dla całego roku egzaminu w jednej sali.

Zakres materiału obowiązującego na kolokwiach zostaje zawsze omówiony na pierwszych zajęciach albo jest w regulaminie. Jakby coś było nie jasne to się po prostu pytajcie asystentów jaki materiał konkretnie obowiązuje na kolokwium - czy wykłady, czy ćwiczenia czy jedno i drugie.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2013, o 13:52 przez Agher, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

Kolokwia są podczas ćwiczeń w salach ćwiczeniowych, zakres materiału wam podadzą asystenci. A egzaminy to w auli, zwykle rok jest podzielony na 2-3 grupy, ze względu na ograniczoną pojemność sal. Raczej wszyscy są w miarę elegancko ubrani, ale chyba regulaminy nie określają wymaganego stroju. Myślę, że to kwestia tradycji jakiejś
ruth
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2013, o 11:19

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: ruth »

Z Konturka się bardzo mało osób uczy Pewien student, zrobił skrypty prawie z każdego tematu, wystarczy to ogarnąć + to czego tam nie ma (część praktyczna) to tzw Piktele D [/quote]

Wracając jeszcze do fizjologii to się trochę rozpiszę Z perspektywy egzaminu uważam, że teraz warto właśnie zaglądać do Konturka. Dla większości podstawą były Piktele i Fizjologiczne podstawy. Górskiego oraz to, z czego wymagali poszczególni asystenci. Zresztą o polecanych podręcznikach do poszczególnych działów wspominają asystenci na pierwszych zajęciach A obecny szef zakładu ma swój wkład w Konturka (na pewno dział z mięśni, nie pamiętam co jeszcze) i patrząc na tegoroczne pytania z egzaminu to były takie, które brzmiały tak samo lub podobnie jak działy w Konturku No i oczywiście warto chodzić na wykłady, są prowadzone ciekawie (pierwsze długie wykłady, na których i nie chce się spać -) i pojawiają się rzeczy pomijane w książkach, a które wystąpiły na egzaminie.
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: ruudaa »

Egzaminy na I roku medycyny sa pisemne? Na I roku medycyny sa egzaminy ustne? Jal tak to z jakich przedmiotów? Wchodzi się pojedynczo czy trojkami? Losuje się pytania?

Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

ustne dopiero na klinikach
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: SilentShout »

Na pierwszych latach ustna jest tylko zerówka z histologii ale raczej niewielu osobom to grozi

Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

Oj, ja bardzo chciałem, żeby mi zerówka z histologii groziła, ale niestety trafiłem na asystentkę, która bardzo niechętnie stawiała coś powyżej 3ki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości